Hra na oliheň - Série 1 (2021) (série)

Červená, zelená (S01E01)

(epizoda)
  • Jižní Korea 무궁화 꽃이 피던 날 (více)
Ukázka z filmu 3

S vidinou snadného výdělku se švorcový a zoufalý Ki-hun zúčastní tajemné hry. Už před prvním kolem je ale jasné, že se bude dít něco strašného, co nikdo nečekal. (Netflix)

Ukázka z filmu 3

Marcos22

❗SPOILER "Klasický úvodní seznamovací díl, ve kterém je divákovi představena postava Pan Song Ki-huna a první hra s názvem "Červená, zelená". Ohromný potenciál seriál zazdívá hned na úvod, když namísto postupného seznamování s osudy jednotlivých postav, pro navázání citové vazby s divákem, se seznámíme s osudem pouze jedné z nich a ihned následuje vhození do ratingově nepřístupnější Hunger Games. Věčná škoda, že například pět úvodních dílů neseznamuje diváka pouze s příběhy jednotlivých postav a následně nepřikročí ke hrám. I přesto dávám za silný úvod čtyři hvězdy." 👍❗ ()

Radko

Vyskúšanie v malom, čo môže následne fungovať celospoločensky (globálne). Teda zbaviť sa problematických večných dlžníkov, životných a biznisových stroskotancov. Veď veční gambleri ubližujú rodine, štátu. Zbaviť sa problémovej chudoby - nechcenej, špinavej škvrny úspešného kapitalistického príbehu. To je zmyslom prvej časti (pankáči Dead Kennedys už v roku 1980 mali pieseň Kill The Poor /Zabi chudobu/ o plánoch buržujov vyhladiť všetkých biednych a nezamestnaných).  Ide o koncept v duchu hesla - sú to nímandi, dole s nimi. Nech zdochnú. Navyše s bonusom - v objatí adrenalínovej hry má zanedbateľné promile má právo na výhru. Poznámka: Autorom jeden plus patrí. Ukázali to, čo dnes trápi vládnucich mocnárskych zmrdov. Dnes totiž už robotníci a lúza neznamenajú v porovnaní s minulosťou žiadnu silu, ktorú kapitalisti potrebujú. Technológie a automatizácia výroby postúpili natoľko, že drvivá väčšina ľudstva, predstavujúca v minulosti silnú a dôležitú triedu robotníctva, je jednoducho nepotrebná. A tak mocní hľadajú spôsoby ako sa ich zbaviť. Spôsob "odbremenenia a vyčistenia" zemegule od ľudí. Cieľ: vznik novej, slobodnej komunity vyvolených. Noví Adamovia a Evy (starostlivo vybraní dnešnou elitou) na planéte Zem, radikálne odľudnenej, skutočne zelenej a rajskej, vytvoria radostný, prírodný a eko životný priestor pre kontinuitu dnešných elít a ich potomkov. Ostatní nech podochnú. Bárs aj prostredníctvom fejkových smrtiacich hier naočkovaných akokoľvek (médiami, hrami, vojnami, lekármi, zákonmi). ()

Chudobka

Skoro jsem to i čekala. Davové šílenství je mi vždycky podezřelé. Jsem uprostřed prvního dílu a vůbec mě to nebaví. Chlap, který sice miluje svou dceru, ale ke své staré matce se chová občas jako hovado, to není hrdina pro mě. Dokáže peníze jen rozfofrovat, prohrát, ne vydělat. Ty scény, kdy zuří, mi připadají značně přemrštěné. Nejsem schopna ho pochopit, natož si ho oblíbit. Možná se to u něčeho takového ani neočekává. Tak teď jsem se dodívala. Zabíjení lidí, fakt drastické. Nerozumím tomu, co se na tom tolika lidem líbí.  Zkusím ještě druhý díl. Uvidíme. ()

Sany33

Príbeh: Ki-hun je jednoducho smoliar, ktorý má navyše aj hlboko do vrecka. Raz sa na neho usmeje šťastie a on sa dostáva do hry, kde môže vyhrať obrovský balík peňazí a navždy sa dostať so životných dlhov. Problém je v tom, že v tejto hre nie je sám a každá chyba si berie tú najvyššiu daň. Prevedenie: Nie som znalec Ázijskej tvorby ani nikdy nebudem ale konečne sa mi postavy nezlievajú do jednej a majú veľmi dobre vykreslené charaktery. Dej prvého dielu ide hneď na vec a na nič sa nehrá čo oceňujem. Pridaná hodnota: Človek sa až zamyslí nad tým, ako je svet zadlžený a čo všetko sú ľudia ochotný pre farebné papieriky podstúpiť. 98% ()

Anderton

Slušne vystavaná expozícia, ktorá nám predstavuje hlavnú postavu. V jej situácii by asi nechcel byť nikto z nás, ale ako sa ukáže, chlapíkova nepodarená povaha a začarovaný kruh dlžôb sú podstatou toho, prečo sa dostal do hry. V tretej tretine sa dostávame už do samotného komplexu a v záverečných minútach spoločne s postavami zisťujeme, že sa tu hrá skutočne o život. Takto má vyzerať pilot seriálu, ak chcete nalákať čo najväčšie publikum. Len vám môže mierne prekážať, že tá hlavná postava je iba jedna a nesledovali sme expozíciu ešte, povedzme, s ďalšími dvoma postavami. ()

• Ve scéně, kdy Gi-hun (Jeong-jae Lee) vrazí do Sae-byeok, si lze všimnout, že se herečka Jung Hoyeon rozesměje a snaží se to zakrýt. Záběr byl jen cvičný, ale režisér Dong-hyeok Hwang se ho nakonec rozhodl ponechat, jelikož byl „příliš dobrý na to, aby byl vystřižen“. (Azurovydrak)
  • Automatická holčička hlídající soutěžící při první hře byla zapůjčena produkcí z jednoho korejského zábavního parku. (NiWi)