Hra na oliheň

Férový svět (E05)

(epizoda)
  • Jižní Korea 평등한 세상 (více)
Thriller / Dobrodružný / Akční
Jižní Korea, 2021, 52 min

Ki-hun s týmem se přes noc střídají na stráži. Maskovaní muži mají problémy se svými spolupachateli. (Netflix)

Danken07

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Ako to tam vlastne funguje? Ako je možné, že tam majú vyvŕtanú dieru na hroby, ktoré nechcú spáliť? Ako sa im to darí zatajovať? To si len tak vyvŕtali dieru do steny a nikto si to nevšimol? Nikto nekontroluje tieto miestnosti? Jeden strážca v kontrolnom stredisku ma pod kontrolou asi všetky kamery, že? Nielen chodby, ale aj spaľovňu. Zaujímalo by ma, čo robia ďalší strážcovia? Čo kontrolujú? Na aké kamery sa pozerajú? Prečo ma tento strážca na svojom pulte tlačidlo, ktoré mu zmaže kamerový záber? To tam fakt niekto umiestnil tlačidlo, ktoré ti rozmaže kameru? To majú fakt perfektný ochranný systém. Na tie orgány majú vybudovaný systém, ale kto bol ich predchádzajúci doktor? Keby sa do tejto hry nedostal doktor, čo by robili? Prečo ho len tak nechajú narábať so skalpelom, a nestrážia ho? Len tak mu povedia, že nemajú informáciu, ktorú potrebuje aby prežil a čakajú, že nič nespraví? Prečo si nenašli vlastného doktora a neprepašovali ho ako strážcu? Kto im vybudoval tie tunely? Nechápem prečo na sebe stále nosia masky aj pri tej operácii, keď sú sami v jednej miestnosti bez kamier. Odkiaľ vedia umiestnenie týchto tunelov? Ako ich našli? Týchto strážcov môžu zabíjať len tak a nikto si to nevšimne? Nikto ich nekontroluje? Oni nekontrolovali ani to koľko času doktor strávi na tom záchode. Nášho policajta mali dávno zabiť v tej miestnosti. Boli tam traja. Jeden mohol pomôcť doktorovi a ostatní by sa oňho postarali. Najvtipnejší a najblbší moment tejto epizódy bola scéna, kde sa odnikadiaľ objavil ich šéf aj s kopou strážcov. Ako zistil, čo sa deje? Nekontroloval jeden strážca všetky kamery? Tu začala kvalita dialógov radikálne klesať. Ako môže šéfovi tejto organizácie byt jedno, že tam predávajú orgány? Toto je ta najhoršia tajná organizácia, akú som kedy videl. Jemu vadí len to, že náš doktor dostáva informácie o hre. Dialóg o rovnosti bol taktiež docela vtipný. Prečo sa nespýtal komu to predávajú? To sa mal vlastne opýtať aj náš policajt. Záleží mu iba na jeho bratovi? Zatiaľ to tak vypadá. Šéfovi tejto organizácie je asi všetko jedno. Chápem, že šéf tejto organizácie ma tajnú únikovú chodbu, ale, ako je možné, že ju nemá zaistenú a, že sa do nej dokáže dostať hocikto. Celý čas to pod nim robili? Prečo nemal tieto chodby zabezpečené? K nemu sa mohol dostať hocikto a zabiť ho, a prezliecť sa zaňho. Tajne sa mohli zmocniť celej organizácie. Nikto z tých strážcov nemal žiadnu inú robotu? To si len tak mohli odísť hocikde a nikto by si to nevšimol? Prečo ma ich šéf všetky zápisy u seba? Keby sa na tento ostrov dostane polícia, tak by mali všetky dôkazy, ktoré potrebujú aby ich organizáciu zničili. Vypadá to, že tuto hru hrajú už od roku 1988. Ako je to vôbec možné? Polícia by už dávno pátrala po stovkách zmiznutých osôb (teraz už tisíckach). Stále by po nich pátrali, keďže by nenašli tela. A noviny by to nahlásili. Všetci by vedeli o zmiznutých osobách. Polícia by zistila, že všetko to boli zadlžení ľudia. Prečo sa museli strážcovia pozrieť do izby nášho policajta, aby zistili, že chýba, keď tam majú kamery???? Ako je možné, že šéfa tejto organizácie hneď nenapadlo sa pozrieť do svojej kancelárie, keďže je to hneď nad rebríkom? ()

MickeyStuma

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Pátá část okamžitě naskočí tam kde se  minule v tom nejnapínavějším skončilo. Soutěž dopadne jak dopadne a jde se dál. Tady si však děj více všímá událostí v pozadí, tedy co se děje mezi maskovanými muži, čímž se krapet odkryjí určité sounáležitosti s motivem této hry a hlavně se potvrzuje fakt, že ne všechno je tak dokonalé, jak by se mohlo zdát. Mezi hráči je atmosféra taková, jaká je. Nejistota, strach, odhodlání i vůle jít dál. I když o nějaké ty šokující scény i nadále není nouze, jedná se o část atmosféricky mírnější pro oddych.   ()

Eliott

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Zpravidla střídá průměrný díl ten naprosto legendární. Osobně bych byl radši, kdyby se tvůrci věnovali spíše jen hráčům, ale kolísání zajímavosti naprosto chápu, neboť je důležité nějak budovat atmosféru a ukázat taky trochu toho backstory než se opět odehraje nějaká řežba. PS: Můj prozatimní průměr 90% je více než dobrý. ()

Frajer42

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Spoilery! Kromě dokončení sympatické hry na přetahovanou, se to tentokrát obešlo bez další zábavné variace dětských her. Nicméně, na tempu to nebylo znát. Napětí bylo znovu dohnáno na samý vrchol, jako kšandy běžného zasloužilého hospodského štamgasty. Tentokrát se to celé točilo převážně kolem nahlédnutí do zákulisí podpultovních obchodů s orgány skupinky červených frajerů se znaky z Playstationu na tváři. [80 %] ()

LachtanShows

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Kdekdo si tu stěžuje, že postavám není věnováno moc prostoru. Přitom se vedle her a peripetií mezi účastníky dostává už i na naše tajemné zaměstnance téhle zvrhlosti a to já dost cením. Jediný problém shledávám v tom, že v korejštině mi všechna jména zní stejně a asi ani do konce seriálu nebudu schopný si v nich udělat pořádek. ()