Hra na oliheň

Kganbu (E06)

(epizoda)
Thriller / Dobrodružný / Akční
Jižní Korea, 2021, 1 h 2 min

Hráči před čtvrtým kolem utvoří dvojice. Ki-hun řeší morální dilema, Sang-ue volí záchranu a Se-bjok o sobě něco prozradí. (Netflix)

Eliott

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Epizoda, která se předně zaměřuje na lidskou přirozenost, byla zakončena překvapivě dojemně. Jsem vážně nadšený, s jakou úspěšností dokáže seriál prezentovat celou škálu emocí, které následně v diváku vyvolává. ()

Frajer42

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Spoilery! Tak tentokrát vybrali tvůrci z rukávu hru z kategorie těch psychologických a rozdali si to spolu páry. Velmi emotivní ztvárnění hry kuličky, kdy v momentě, kdy tvůrci odhalili, že půjde o hru pro páry, tak jsem očekával, že nepůjde o spolupráci, nýbrž o litý boj, kde se občas někdo nestyděl sáhnout po nekalých praktikách a využít mentálních slabin protihráče. Oceňuji, že se to obešlo bez sentimentu, jak bývá u Korejců takřka pravidlem. Přesto bych si dovolil nesouhlasit s většinou a tento díl za úplný strop nepovažuji. [80 %] ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Již delší dobu jsem neviděl v televizním formátu tak komplexní anatomii lidské morálky. Jenže 'Hra na oliheň' jde ještě dál, a vyobrazuje mizérii lidskosti tak komplexně a nepřikrášleně, až z toho zrak přechází.... někdy doopravdy stačí tak málo, aby vám seriál bodl kudlu né do zad, ale přímo do srdce. 💔 ()

ghatos

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Velmi kvalitně napsaný díl, kde je to o tom, jak dobře čteš pravidla a jakou máš morálku. Rozehrané hry poukazují na to, že i podvod je součástí hry (pokud to dovolíš), byť je svět olihně "spravedlivý". 83%. ()

Qitek

Tohle jsem čekal někde u finální epizody. Předvídatelné, kýčovité (stejně tak vizuálně, jakoby se za to nestyděli) a stejně vyždímané do maxima. ()

Ludivitto

Nepíšu/nehodnotím jednotlivé epizody seriálů, nemám na to čas. Ale tady musím udělat výjimku. Naprosto mě to rozložilo. Podle mě vrchol seriálu. ()

AdamesWWE

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

[5/10] Z môjho pohľadu doposiaľ najnudnejší diel, kde sa odohráva aj dalšia hra, ktorá vsadí skôr na psychické budovanie atmosféry, ale je to pomerne nuda. Niekedy sú dialogy okej, inokedy nezaujímavé. Ale kulisy sú špičkové. ()

Marcos22

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

❗SPOILER "Po slabším pátém dílu dostávají divákovi emoce opět zabrat ve čtvrté hře "Kuličky", kde zrada střídá zradu. Kganbu neboli kamaráda ze sousedství, se kterým se dělíš o kuličky a tdakdži, stvrdí paktem Pan Song Ki-hun (456-ka) a O Il-nam (001-ka). Zatím nejsilnější a nejemotivnější díl seriálu, z něhož je poprvé opravdu cítit touha postav přežít." 👌❗ ()

MickeyStuma

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Komornější část, ale po emocionální stránce až neskutečně zdrcující. Další kolo jednoduché hry známé z dětství, ve které skrytě rozhoduje charakter člověka. Bez ohledu na to, jak se kdo před ostatními chová, jestli je chytrý, milý, bohatý či úspěšný, daná situace, ve které se všichni ocitnou, prozradí skutečnou povahu. Každý může být dobrý člověk, ale když jde o život, být dobrý nebo čestný nepřichází v úvahu. Do této chvíle jsme si většinu postav oblíbili a vlivem toho je nyní hodně těžké sledovat jejich ztrátu. V závěru se jedná zatím o největší emocionální situaci pro přeživší, jaká tu zatím nebyla. Po psychologické stránce naprosto úžasné dějství, které po divácké stránce prostě zasáhne. Koho se to hluboce nedotkne, seriál nesleduje pozorně. A nebo to o něm může i něco vypovídat. ()

warrenur

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tentokrat velmi dobra psychologicka hra, sustredujuca sa vylucne na hracov, vacsinou z nasho 10koveho tymu a ich zivotne pribehy snahy a pohnutky, opat v mnohom bezne vylucne v korejskych filmoch. Podla mnozstva nadsenych hodnoteni, je vidno, ze je to pre divakov prekvapenim. Odporucam, sledovat viac filmov z tejto krajiny. :) 80% A nas undercover-detektiv si v neznamom prostredi, ktore je prekvapujuco "slabo" monitorovane veselo "detektivci". heh ()

LachtanShows

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Další hustá hra, která nás dokázala vrátit do dětských let, přestože v nich nás při skončení nečekal tak krutý konec. Jsem ale rád, že jsme se zbavili pár nadbytečných postav. Ve 20 hráčích už to bude jiná jízda. ()

oasismanik

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Táto časť má všetko presne to, čo pri pozeraní nemám rád: hrozné naťahovanie, nudné dialogy, veľmi okaté hranie na city a najhoršie na tom je, že všetko dopadne úplne presne tak ako očakávate, predsa len tie najdôležitejšie postavy nezabijú. Ani jednu. Na druhej strane pekne premyslené a aj zahraté, tak taký priemer, ale pre mňa osobne zatiaľ asi najslabšia časť, ešte slabšia ako tá druhá. A starký mvp! ()

Tellgas

Včera jsem si stěžoval kamarádovi, že mě dlouho neposadilo nic na prdel. Druhej den tady sleduju trochu relaxačně Squid Game a najednou TOHLE! Je to ždímačka emocí jak svině - skoro prvoplánová, vypočítavá a cílená. Ale funguje kurevsky dobře a světě div se, ale sedím na prdeli. ()