Hra na oliheň

Jeden šťastný den (E09)

(epizoda)
  • Jižní Korea 운수 좋은 날 (více)
Thriller / Dobrodružný / Akční
Jižní Korea, 2021, 55 min

Poslední kolo přináší další krutou zkoušku, ale tentokrát všechno záleží jenom na jednom hráči. Na scénu vystoupí autor hry. (Netflix)

AdamesWWE

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

[7/10] Ked som sa pri predošlej časti čudoval prečo je krátka, potom nechápem prečo spravili poslednú časť klasicky hodinovú, ale nevadí, kludne to mohlo byť v kope. Skvelá záverečná hra kde nechýva krv, trošku brutality. Po jej skončení som čakal na vysvetlenie príbehu, ktoré síce prišlo, ale možno trochu inak, ako som čakal. Napriek tomu dobré zakončenie príbehu. ()

Frajer42

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Spoilery! Pokud se snad našel na této databázi zabedněný divák, který by vedl pochybnosti o tom, proč jsem zde všemi považován za nejúžasnějšího uživatele této databáze, tak bych jako skromný případ uvedl například to, že v první moment, kdy jsem uviděl toho starého seschlého soutěžícího s číslem 1, tak mi bylo naprosto jasné, že půjde o hlavního organizátora alá vykradený první díl SAW. Úplně se to nabízelo, jako závěrečný "WOW" moment, a proto jsem mu celý seriál přikládal zvýšenou pozornost a všímal si velmi okatých indicií, jako například neskutečně otřepaná pseudo "smrt" mimo kameru, kdy už o mém odhadu nemohlo být pochyb a po tomto vyřazení následný záběr na pana v masce a především jeho ruce, kde se vše definitivně potvrdilo. Bohužel, můj úžasný seriálový a filmový přehled zapříčiňuje podobné situace takřka u každého filmu a seriálu. Být geniální je zkrátka někdy prokletím. Na poli seriálů a filmů je poté velmi těžké být překvapený. Po vynikajícím úvodu jsem byl v očekávání důstojnějšího zakončení. Nicméně, v rámci možností jsem rozhodně potěšen. Tohle se klukům šikmookým povedlo. Jednalo se především o úžasný audiovizuální zážitek, u kterého nedoporučuji příliš namáhat neurony, jinak si začnete všímat celé řady nelogických vyústění některých situací a scénáristických zkratek. Mnohem vhodnější je na seriál koukat jako na lehce zvrácenou formu zábavy a nesnažit se hledat nějaké hluboké myšlenkové přesahy. [80 %] ()

Eliott

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Začátek ucházející, ale jen těžko se dá ztotožnit s podivným chování hlavního hrdiny. Vskutku hodně temný konec s hořko skladkým happy endem. Což je vskutku škoda a možná by bylo lepší kdyby konec nastal u sedmého dílu. Z celého seriálu jsem nadšený, ale z poslední epizody zůstává v puse podivná pachuť. ()

Martrix

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Velká škoda, že se nekončilo sedmou epizodou, resp. že tvůrce nevměstnal do sedmé epizody uspokojivý závěr bez zbytečného odhalení kdo a proč za tím stojí, nejapných proslovů a ... . Mohla to být pecka pecka, takto je to "jen" další velmi dobrý korejský seriál. Poslední dvě epizody vrací rozmlsaného diváka zpět na zem. Doslovnost a potřeba vysvětlovat a odhalit KdoCoProč dokáže totiž zmršit i sebelepší námět. Snad v tom byl záměr, protože Netflix si je vědom toho, že američtí diváci potřebují naservírovat návod i k záchodovému papíru a instruktážní DVD k hřebenu. Na druhou stranu... bez Netflixu by mnoho seriálů a filmů nevzniklo. Bylo by ale moc smutný, kdyby se kvůli zaměření na celosvětový trh, přizpůsobovaly americké produkci. Ale možná Netflixu křivdím a prostě se závěr tohoto seriálu jen nepovedl. ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Víš co má společného boháč s žebrákem? Žít pro ně není zábava. Život je pro ně nuda." ________ Finále víceméně slouží jako pomyslný epilog, potažmo i dovětek, a nechává dveře otevřené potenciální druhé řadě a všem otázkám, které nebyly zodpovězeny. Ve výsledku tedy hodnotím seriál 'Hra na oliheň' jako nejlepší kritiku kapitalismu/třídní společnosti od dob vydání Komunistickýho manifestu (neironicky), strhující sociologickou anatomii o lidské morálce, a bezpochyby nejkvalitnější seriálový projekt letoška. Jižní Korea rules.... // VERDIKT: 9,1 chapadel z 10 🇰🇷🦑 // ()

• Hodiny v místnosti odbijí o půlnoci jen 11x. (Duoscop)