Leon

• Francie Léon (více)

Záhadný Leon (Jean Reno) je elitním newyorským nájemným zabijákem. Když jsou vyvražděni jeho sousedé, Léon se stává neochotným ochráncem jediného, kdo masakr přežil - dvanáctileté Mathildy (Natalie Portman). Ta ovšem nechce ochranu, ona prahne po pomstě. Od elektrizujícího nástupu až po fatální zakončení je LEON nabitý nekonečnou kaskádou akce a napětí. (Magic Box)

Aargh

Režisérský sestřih je ještě lepší než kinoverze, které už sama o sobě patřila k nejlepším francouzským filmům vůbec. Reno, Oldman, Portman i Besson ve vrcholné formě. Nelze nic vytknout, zbývá jen tichý obdiv se slzou v oku. ()

Decker

Dnes uz legendarni Bessonova klasika s nezapomenutelnou dvojici Reno-Portman. Vsemu hruzne prihlizi perfektni vykon Garyho Oldmana! ()

Cedr

Snažil jsem se několikrát v tomto snímku uvidět to co ostatní, ale kromě skvělého Garyho Oldmana a několika pamětihodným scénám jsem nikdy tu všemi vzpomínanou "ultimátnost" nenašel. ()

fantoci

Napínavý akční dramatický snímek. Svým způsobem originální. Na druhou stranu má však nelogický průběh. V každém případě je výborný k odreagování. ()

Triple H

Najlepšia úloha Jeana Rena. Natalie Portman je okúzlujúca už ako 12-ročná (bez pedofilného podtextu samozrejme :-)). Gary Oldman v životnej forme - Stansfield je ukážková sviňa. Film, ktorý Luc Besson už nikdy neprekoná. Klasika. ()

LeoH

Perfektně natočený a skvěle zahraný prvoplánový doják. Možná tu jednu hvězdičku přihodím, až jednou uvidím delší verzi, ale spíš ne – v tvorbě tohoto režiséra dávám před romancí vraždícího medvídka a sexy panenky jednoznačně přednost romanci vraždící punkerky a sexy prodavače ;-) — Leden 2017: Viděl a přihodil; v mezinárodní verzi je vztah ústřední dvojice rovnocennější, nesází se tolik na akci a na přímočarou roztomilost a výsledkem je bez debaty silnější film. Nikita u mě ovšem pořád vede. ()

drexik

Leon jako nájemný vrahoun co neumí číst a psát, milující mléko a svou kytku, jednuduše myslící (ne hloupý!!) a přímím jednáním vyznačující se persona - ANO tohle bylo super. Leon jako film - až příliš neuvěřitelné . Velké plus je Gary Oldman, Policajt tak křivý až je sympatický. ()

Doudis19

Francouzky natočená New Yorská gangsterka o italském zabijákovi. Rozhodně výborný snímek s precizním herectvím (především Oldman),mladinkou "lolitkou" Portman a dvěmi maximálně třemi akčními scénamy - bohužel. ()

chelseaman22

Takhle Jeana Rena neznám - originální image a málomluvnost. Když uslyším Leon, vybaví se mi brejličky typu Ozzyho. Nejzajímavějším počinem je pozorovat, jak tvrdá skořápka kolem Léonova srdce pomalu, ale jistě puká. 85% ()

Estrellita

Uff, tak tohle bylo víc než snesou moje nervy. U filmů bulim běžně, ale ten pocit, kterej mi po skončení Leona zůstal v žaludku, zažívám málokdy. ()

mr.kliky

jedinečně pojatá atmosféra činžáku uprostřed rozpálenýho železobetonovýho velkoměsta. gary oldman miluje ticho před bouří, a já miluju tenhle film. ()

hallelluja

...emocionálne ma rozobral... Origo príbeh, namakaný scénar, kamera, hudba. A v prvom rade DOKONALE BOŽÍ trio Reno-Portman-Oldman. Vždy, keď sa zjavil niektorý z nich na scéne (jeden z nich v podstate vždy:D) - hltala som každé gesto. Nezabudnuteľná filmová lahôdka... ()

Tyny

Mlaďoučká Natalie a skvělý drsňák Reno. Skvělý film, vztah mezi Jeanem a Natalií mně dokázal upoutat natolik, že jsem se nemohla odtrhnout od obrazovky. Úžasné herecké výkony a nedokázala bych si odpustit, kdybych neokomentovala skvělou hudbu Erica Serry, opravdové herecké koncerty... ()

SniperG1

Na tomhle akčním filmu jsem prakticky vyrůstal a pamatuji si, jak jsem to měl nahrané na VHSce a pouštěl si ji pomalu každý den! Spojení Jeana Rena a začínající Natali Portman, která si svým prvním filmem ( Developing nepočítám ) lepší start své hvězdné kariéry ani nemohla přát, bylo geniální! Srdcová záležitost...100% ()

Motinski

Nie hocikto by si trúfol sfilmovať takýto scenár. Leon funguje ako dráma o ľuďoch ku ktorým som si vybudoval určitý vzťah, no neubránim sa pocitu že výsledný dojem je chladný a neosobný. Príbeh bol zdlhavý a ajkeď má silné scény a originálnu zápletku, nezískal si ma. To čo bavilo najviac bol Gary Oldman. Ten zahral parádne a len vďaka nemu si na film občas spomeniem. ()

UhLee

(9/10). Paradoxně se mi na filmu nejvíce líbil záporák v podání Garyho Oldmana. To jeho polykání pilulek bylo legendární! Jean Reno byl taky skvělý a výborně se na tuto roli hodil. A Natalie Potrman zde ukazuje, že z ní roste skvělá herečka.. A taky, že vyrostla. Písnička na konci od Stinga byla už jen třešničkou na tomto skvělém francouzském dortu. ()

andrii

No, hle. On s lenonkami. Ona s lentilkami. :-) Jestřáb v hávu černokněžníkově střeží růži malou, nebojácnou, kterou má pod kůží. Amorkové Ameriky, kterým křídly smýkají, svůj čardáš si hezky od podlahy dupou, rozdávají velkopanští z perníkové chaloupky. Dehtující tvorové temnoty. Lásku jim krapet koření výbuchy. Žel s tichým srdcem zatne tipec, zažehne mumraj můr. Třaskavá směs magie. Něžný řezník s květinou ve váze. ()

David.Darco

Celkom zvláštny lolitkovský námet, na tejto platforme celkom preceňovaný. Nie že by ma Besson nepotešil. Ale na to akú má Leon povesť som sa až príliš často chytal za hlavu, aké nefunkčné a zvláštne (a nelogické) momenty sa do scenára dostali. Čo sa však musí nechať je objav desaťročia v podobe Natalie Portman. Úprimne mi z jej výkonu spadla sánka a nejakú tú chvíľu som ju ešte za sebou ťahal po zemi. Tie herecké polohy, ktoré zvládla v 13tich absolútne bravúrne sú hodné Oscara. ()

rodo

L ucBessonovké, E mocionální, O riginální, N eotřelé. Mladá Natálka už tady ukazuje, že z ní vyroste skvělá herečka. Vztah mezi mladým děvčetem a chladným zabijákem je naprosto geniálně naservírován a Gary Oldman je třešničkou na dost chutném dortu. Luc Besson prostě uměl natočit fajn filmy. Bohužel musím mluvit v minulém čase, protože v poslední době už to není ono. Kvalit Leona, Brutální Nikity, Magické hlubiny a Pátého elementu jeho posledních pár kousků nedosahuje. ()

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary

09.07.2016

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Natálka „jede“

Natálka „jede“

19.03.2009

Několik uplynulých hodin se na světových filmových webech všechno točí kolem Natalie Portman. Ne že by to někoho překvapovalo. Od Matildy v Leonovi urazila kus cesty, dnes je z ní půvabná mladá dáma,… (více)

Žádná šance pro Leona

Žádná šance pro Leona

20.07.2006

Nejdříve se světem šířily fámy a dohady... když pak začal Luc Besson dostávat konkrétní nabídky natočit pokračování fenomenální gangsterky Leon, nejeden fanoušek zbystřil. Šance scenáristů, kteří se… (více)