Leon

• Francie Léon (více)

Záhadný Leon (Jean Reno) je elitním newyorským nájemným zabijákem. Když jsou vyvražděni jeho sousedé, Léon se stává neochotným ochráncem jediného, kdo masakr přežil - dvanáctileté Mathildy (Natalie Portman). Ta ovšem nechce ochranu, ona prahne po pomstě. Od elektrizujícího nástupu až po fatální zakončení je LEON nabitý nekonečnou kaskádou akce a napětí. (Magic Box)

EvilPhoEniX

Naprostéj nářez ! Besson září,Reno září, Oldman září, Natalií září ! Viscerální a inteligentní Thriller našlápnutéj od začátku do konce bez žádného hluchého místa. Vše,co v správném thrilleru být má, je zde nadmíru skvěle obsaženo.Bavil jsem se skvěle ! 95% ()

tron

„Zabili ste mi brata.“ – „A ty chceš ísť za ním?“ Výborná záležitosť Luca Bessona, v ktorej luxusne skombinoval americký rozpočet s európskou atmosférickou svojráznosťou. To všetko v bizarnom milostnom (bez sexu... hoci, ktovie) trojuholníku zdrogovaný fízel (skvelý Gary Oldman), nájomný čistič (skvelý Jean Reno) a psychopatická lolitovská nynfomanka (Natalie Portman). Strhujúce akčné scény (vo finále sa newyorská "talianska štvrť" mení na vojnu jedného muža proti presile desiatok špičkovo ozbrojených a vycvičených policajtov), silné emócie, jedinečná atmosféra, prekrásna kamera, humor (napodobňovanie hollywoodskych idolov), mlieko, kvetina, prasiatko... a koniec so Stingom. Plus super Danny Aiello. ()

B!shop

Fakt husta zalezitost, jasne na 5*, ale presto mi neprisel az zas tak skvelej, aby byl 16. nejlepsi. Hlavni vec, ktera se mi nelibila, je predvidatelnost a pak uz jen drobnosti. Nemyslim tou predvidatelnosti to, ze bych tusil, co se stane v pristi minute, to jen obcas, ale hlavne mi byl zhruba od 1/3 filmu jasnej zaver. Az na tu predvidatelnost je ale film docela promakanej. Hlavne herecky vykony jsou hodne dobry. Narozdil od ostatnich mi neprislo, ze by Natalie hrala nak uzasne, proste jen nadprumerne a ani Jean Reno nepredvadi neco jako nejlepsi vykon svy kariery. Hral o dost vic nez nadprumerne, ale docela casto sem si vsim, ze mel stejnej vyraz. Dokonalej byl ale Gary Oldman, tak super vykon jsem uz dlouho nevidel, navic to skubnuti, kdyz si bral drogy. Na to, ze ma film dve hodiny, utek fakt dost rychle a ja se vubec nenudil, at uz pri akcnich scenach (ktery jsou fakt hodne husty) nebo pri spis komickejch sblizovanich mezi holkou a zabijakem. Tenhle film, kterej bych oznacil jako dojemnej thriller ma chyby, ale presto je jeden z nejlepsich od Bessona. ()

Slasher

Prvotřídní svěží film co nezastaral ani takto, na poprvé, nějakých těch dvacet let poté. Osobitý, nápaditý, opřený o skvělé herce, "tarantinovsky" stoprocentně záživný. ()

movie

Výborný Bessonův snímek.Jean Reno a Natalia Portman zde podávají naprosto oslňující herecké výkony a samotné finále filmu je naprostoúžasné. ()

Flipnic

Tady není vůbec co řešit ... Jeden z nejlepších filmů všech dob!! (a jeden z mých nejkratších komentářů ...). ()

Marius

Moje osobné č. 3 . Besson je boh. Dokázal triviálny príbeh natočiť tak, že vždy keď príde veta "Tu nám bude dobre, Leon" plačem viac ako herečky v telenovelách. Určite zatiaľ najlepší film a výkon Natalie Portmann, Jean Rano proste JE Leon a Gary Oldman predviedol unikátneho záporáka, ktorý vám vlastne bude sympatický, i keď by ste určite nechceli aby vám robil domovú prehliadku práve jeho oddiel. Určite si zožeňte Director ´s cut, inak nebudete vidieť celý tréning Matildy a nedozviete sa o Leonovi úplne všetko. ()

monolog

A to jen Jeanu Renovi a Gary Oldmanovi, protože hrají opravdu skvěle. Jinak to pro mě byl neuvěřitelně nudnej zážitek. Možná trochu moc roztahaný (nevadí mi dlouhý filmy, spíš se v nich vyžívám, ale musí být trochu spádovitý). Je to zvláštní, ale zjišťuju, že Lucu Bessonovi nějak nikde nedokážu přijít na chuť, ať už to je Magická hlubina, Brutální Nikita, Leon nebo i ten už kultovní Pátý element. O Johance z Arku nemluvě. Nějak mě nikde prostě nedokáže chytnout. Zpracování může být skvělý, ale nikdy nemám po shlédnutí okamžitou potřebu vidět ten film znovu a pokud možno ihned. Vlastně mám spíš potřebu ten film už nikdy víc nevidět, nebo aspoň ještě hodně dlouho ne. Je to škoda, chtěl bych, aby se mi jeho filmy líbily jako většině ostatních, jako "nejlepší filmový zážitek", protože patrně o něco přicházím. Ale nejsem schopen říct, o co, protože to jsou podle mě nudný bláboly. ()

RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Cigáro, mlíko a drogy; 12-ti letá cool sirota, profesionální negramotný čistič a zfetovaný zabiják z FBI; Mathilda, Leon a Stansfield; Natalie Portman, Jean Reno a Gary Oldman. K tomu v květináči pečlivě udržovaná kytka. Skvělý film Luca Bessona. "Je život pořád tak těžkej?" - "Pořád." Trailer: http://www.csfd.cz/film/773-leon/videa/ ()

Boss321

Parádní drama, kterému dominuje velmi citlivé vykreslení vztahu mezi "čističem" Jeanem Renem a jeho nevlastní dcerou debutující Natalii Portman. Luc Besson si i ve svém prvním hollywoodském snímku zachoval svůj styl. Další kdo určitě stojí za zmínku je Gary Oldman, který představuje psychopatického gaunera..... ()

pan Hnědý

Natalie Portman je moje srdcovka a v tomhle věku to zahrála velmi pěkně, kde její herecký talent už rozkvétal přes stříbrné plátno. Luc Besson a Jean Reno pro tentokrát trefa do černého. Film se mi velmi líbil - lidskost a vzájemný vztah mezi Leonem a Mathildou byl krásný. Nádherný film. ()

Jara.Cimrman.jr

Leon, jako očekávaný potomek Viktora Čističe, si svou cestu na filmové plátno musel najít. Menším překvapením je to, že po této cestě nejde sám, neboť vedle něj, se zarputilým výrazem v tváři, cupitá školu flákající Mathilda, což v součtu dává netradiční, výškově i věkově zcela nesourodý pár. Ačkoli na sobě obvykle nepozoruji sklony k voyerismu, tak do domácnosti této dvojice nakukuji často a rád. Za jediný Bessonův prohřešek považuji skutečnost, že mi director's cut v českém jazyce doposud zdárně uniká a s náhodně viděnou německou verzí jsem měl nepatrné jazykové problémy. ()

xxmartinxx

Maličko mi vadila očividnost a předem daný závěr, ale jinak je Leon nečekaná pecka. Nevěřil jsem, že tak banální námět je možné utáhnout tak pěkně. Z tohohle ale atmosféra doslova kape. 4/5 hvězd. ()

H34D

Nájemný vrah opět tak trochu jinak. Uhlazený, střízlivý profesionál "téměř" bez emocí, který narazí na malou holku a spolu s ní i na svou schopnost cítit. Leon je velmi odvážný film a to nejen proto, že kašle na morálku, když nás nutí fandit zabijákovi, aby předal své řemeslo nevinné dvanáctileté holčičce, ale je odvážný především proto, že se nebojí na tuto dívenku pohlížet i jako na sex symbol. Ona nevidí v Leonovi svého otce a učitele, ale milence a kdo jsme my, abychom je soudili? Film nikdy nenaznačí, že je na protagonistech něco špatně, něco, co nemůže nebo by nemělo uspět, a to samo o sobě je dosti neobyčejné a odvážné. Nicméně ani přesto netvrdím, že Leon je jeden z nejlepších filmů všech dob. Má však jednoho z nejlepších záporáků všech dob - Gary Oldman je zde naprosto fantastický! EVERYONE! 9/10 ()

Zíza

Natalie je tu opravdu dobrá. Jean do té role prostě pasuje, na milimetry. A Gary je prostě Gary, excelentní jako vždy. :-)Tenhle film o uklízení zřejmě má co říct. ()

igi B.

...Ó ta malá Portmanová... A tan Gary Oldman... A ten Reno... A ten černočerný humor až mráz přichází po zádech ;-) ... Akční / Krimi / Drama / Thriller... A zapoměli jste na LÁSKU. Čtyři hvězdičky za film - a vlastně bych přidal ještě půl hvězdičky čistě za tu Mathildu. I když Natálie už tenkrát byla HVĚZDA. Takže tedy s odstupem a po rozvaze - za pět... ()

dobytek

Po přečtení všech komentářů a vzhledem k tomu, že se film nachází v žebříčku dokonce např. před Americkou krásou, jsem od toho čekal asi trochu moc. Film sice moje očekávání zcela nenaplnil, ale dávám 4 hvězdičky, což taky neni zrovna málo. Jean Reno je tady perfektní a konec je opravdu skvělá podívaná, nicméně jako celek mě to až tak nezaujalo. ()

Mr.Apache

Jeden asi z 50 nejlepších filmů, co jsem v životě viděl. Gary Oldman má roli, na kterou se nezapomíná, ostatní herci v hlavních úlohách do jednoho skvělí. Děj je zcela nepředvídatelný. Na tenhle nebývale životný a těžce nadstandardní thriller se podívám určitě ještě mnohokrát. [Jen tak na okraj: Nemám rád dabing, ale tady mám pocit, že dokonce překonává originál. A pozor! Director's cut je čiré zlo: Půlhodina zbytečných a trapných scén navíc tu zcela ničí výborný film. Dejte přednost kinoverzi.] ()

Melies

9 / 10 Poetika filmu je skutočne nákazlivá, režijné spracovanie úchvatné, herecké výkony taktiež - sakra, dá sa tomuto filmu vôbec niečo vytknúť? ()

charlosina

"Tohle je od Matildy." Napínavé a dojemné. Úžasný Jean Reno a úchvatná Natalie Portman. Křehké city mezi italským zabijákem s andělskou duší a dvanáctiletou princeznou s ďáblem v těle. Nezapomenutelný zážitek. ()

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary

09.07.2016

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Natálka „jede“

Natálka „jede“

19.03.2009

Několik uplynulých hodin se na světových filmových webech všechno točí kolem Natalie Portman. Ne že by to někoho překvapovalo. Od Matildy v Leonovi urazila kus cesty, dnes je z ní půvabná mladá dáma,… (více)

Žádná šance pro Leona

Žádná šance pro Leona

20.07.2006

Nejdříve se světem šířily fámy a dohady... když pak začal Luc Besson dostávat konkrétní nabídky natočit pokračování fenomenální gangsterky Leon, nejeden fanoušek zbystřil. Šance scenáristů, kteří se… (více)