Reklama

Reklama

Cesta do Gulagu

  • angličtina A Journey to the Gulag
Krátkometrážní / Dokumentární
Česko, 2019, 30 min

Obsahy(1)

Komáři, zima, magická tajga. Nehostinná místa, kde trpěly tisíce vězňů. Čím vším si musíte projít, když chcete zmapovat opuštěné gulagy na Sibiři. Film o třetí expedici týmu Gulag.cz k pozůstatkům opuštěné železnice na severní Sibiři, na níž vznikly podklady pro virtuální muzeum www.gulag.online. (ČSFD.cz)

Videa (1)

Trailer

Recenze (5)

Dikaiarchos 

všechny recenze uživatele

Samozřejmě můžete vyrazit do exotických krajin (řekněme v nějakém bizarním vozidle), natočit o této cestě čtrnáctidílný dokument a neříct jím téměř nic, anebo se beze všeho humbuku vypravíte realizovat konkrétní záměr, naplňujete jej a ještě za sebou zanecháte úspornou, ale hutnou výpověď. (Omlouvám se, že jsem se v tomto komentáři zpronevěřil své zásadě „nikdy neporovnávat nesrovnatelné“). ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Velmi autentické. Úplně jsem cítil přicházející zimu do tajgy. Třicet tisíc pracovních koncentračních táborů, kde byla zima, hlad a otrocká práce. Prošlo jimi 20 miliónů lidi, tedy ti šťastní, které systém nezavraždil. Je divné, že se k tomu dodnes Rusové nijak nepostavili. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Dosť nudný dokument a kým sa stačí rozbehnúť, tak aj skončí. Divákovi ohľadom gulagov neposkytne takmer nič, len ukáže pár obrázkov z miest, kde predtým stáli, a pár mapiek. Atmosféra tomu maximálne chýbala. ()

Galerie (36)

Reklama

Reklama