Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(18)

Obsahy(1)

Osiřelá dospívající dívka se probudí v márnici a zjistí, že má nové superschopnosti. Stává se z ní vyvolená nositelka svatozáře tajné sekty jeptišek, které loví démony. (Netflix)

Videa (2)

Trailer

Recenze (45)

Morholt 

všechny recenze uživatele

V mnoha ohledech je to typická teenagerská fantasy inspirovaná Buffy, ale přeci jen to má něco navíc. Předně se tvůrci celkem úspěšně vyhýbají zbytečným romantickým blábolům. Ne že by tu na ně nedošlo, ale jedná se spíš o okrajovou záležitost. Seriál se zároveň neomezuje jen na bitkování s démony, ale řeší i konflikty a intriky uvnitř řádu resp. církve, osobní animozity a fajn je i role vědecké laboratoře. Herecky mi sedla především sympatická představitelka hlavní hrdinky a sestra-Asiatka. Naopak sestra-černoška a sestra-Mexičanka (či co to bylo), by zasloužily vraždu, smrt, zabití. Každopádně největším kamenem úrazu byl nadbytečný počet dílů, díky čemuž se víc kecalo, než bojovalo, což je škoda, protože akce byla celkem solidní. Chybělo mi i trochu víc z historie řádu i z minulosti samotných postav. A pak je tu konec, za který bych někoho nakopnul, protože takhle může ukončit první řadu jen ten, kdo má stoprocentně potvrzenou druhou. A něco mi říká, že to tady neplatí. 60% ()

jhr 

všechny recenze uživatele

Seriál mě hodně svým námětem připomíná Buffy, přemožitelku upírů. Hlavně hrdinka jí je dokonce v něčem podobná. Jenže seriál si jde vlastní cestou a to je moc dobře. Ze začátku to vypadá, že půjde o klasický střed dobra se zlem v čistě nadpřirozené podobě, kdy válečné jeptišky budu vymítat démony a s jinými bojovat. Jenže zápletka se postupně komplikuje a v závěru odhaluje zajímavé zvraty, které vše posouvají spíše do oblasti sci-fy. Hlavní postava Ava je velice sympatická a Alba Baptista si svou roli na první pohled užívá. V okamžiku kdy vtipkuje a vesele se usmívá, dokáže být i roztomilá a divák si jí tak ještě více oblíbí. Důležité je, že se neztratí ani v akčních scénách. Akce sice není moc, ale když už přijde, je natočená nečekaně přehledně a triky se také relativně povedli. Válečná jeptiška sice není žádný zázrak, ale jedná se v rámci žánru o pohodovou zábavu ideální pro odreagování. Finále má na můj vkus až moc otevřený konec a jisté nezodpovězené otázky a díky tomu bych ocenil, kdyby Netflix schválil druhou sérii, která bude více akční a možná trochu temnější a s vyšším rozpočtem by nám mohl ukázat i ty nakousnuté jiné dimenze. ()

Reklama

Tony.cs 

všechny recenze uživatele

Nápad úplně luxusní. Herci fakt dobře vybraní. Ale scénář úplně pitomej. Málo akční, jediný pořádný souboj předvedla v pátém díle Beatrice, v šestém se docela dobře mydlila Mary s Lillith. Ale nedokážu ani popsat, jak moc mě iritovalo chování hlavní postavy. Jak si mluvila sama pro sebe byla jen poslední kapka. A to to díky jinému looku (díky evropským lokacím) vypadalo opravdu hezky... A dost! Druhá série to dorazila. Lepší akce, ale to je celý. Scénáristé na tripu. To psalo děcko? Vytvořit ultimátní hlavní postavu, která má nulové schopnosti? Ubohé a k vzteku. Jsem rád, že tahle hrůza skončila už druhou, naprosto zbytečnou sérií. ()

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Není to vyloženě průser, jen je to strašně nedodělané. Evidentně pro mladší publikum, které u toho moc nepřemýšlí, což není rozhodně můj případ. Hlavní hrdinka sympatická, ale někdy se chová naprosto hloupě, což lze s jistou nadsázkou říct o celém seriálu. Počkám si na druhou řadu a s lepším scénářem a akcí si klidně dokážu představit do budoucna nějakou tu hvězdu navíc. ()

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

Zvláštní náhodou (pokud na náhody věříte) jsem nezávisle souběžně s premiérou Warrior Nun (poprvé konečně pořádně) rozkoukal Buffy. A i když se Buffy může zdát zastaralá svým poměrem stran, score a některými tropami, Warrior Nun hravě strčí do kapsy. Jedinou výjimku tvoří akční/bojové sekvence, kde jasně dominuje Warrior Nun - shoutout Ignaciovi Herráezovi, choreografovi soubojů. Dějově je to přesně to, co jsem od toho čekal z traileru, tj. čekal jsem "so bad it's good" oddychovou jízdu a to se přesně stalo. Hlavním průvodcem téhle jízdy byl hybrid (v dobrém smyslu toho slova) Elliota Page, Emilie Clarke, Millie Bobby Brown a jiných, který zdatně hraje hlavní roli. Na sedadle spolujezdce mi především na paměti vyvstanula dvojice Lillith a Mary, jejichž honba za prchající Avou v prvních pár dílech byla skvělá podívaná. Onen útěk před povinnostmi je plot point, který mi přijde zcela pochopitelný a dal mi vzpomenout na stařičké Dead Like Me, kde se Georgia pokusila o podobnou věc. Zbytek řádu a jeho jeptiškomando byl taky fajn (i když otec Vincent pro mě zůstává navždy ten ze Silent Hill 3), naopak zcela tuctová mi přišla zápletka s Jillian a jejím synem. Korunu tomu celému ovšem nasadil závěr první řady. Ne ani tak vývojem událostí v něm, ale nedostatkem rozřešení, kdy člověk má pocit, že by řadě prospěla 11. epizoda. Nebo rovnou i 12., abychom to měli jako s apoštoly. ()

Galerie (151)

Zajímavosti (1)

  • Pro hlavní herečku Albu Baptista jde o první anglicky mluvenou roli. Jejím rodným jazykem je portugalština, ale ovládá také angličtinu, němčinu, španělštinu a francouzštinu. (ElessarDeny)

Související novinky

Seriál 1899 končí po první řadě

Seriál 1899 končí po první řadě

03.01.2023

Možná až příliš ambiciózní byli tvůrci kultovního seriálu Dark od Netflixu. Jejich novinka 1899 totiž opět vrstvila jednu záhadu za druhou, aniž by to však dělala natolik uspokojivým způsobem, jako… (více)

Reklama

Reklama