• slovenský

K2: The Ultimate High

(neoficiální název)

Dobrodružný / Drama

Velká Británie / Japonsko / USA, 1991, 102 min (SE: 111 min)

Přesně ten typ filmu, kdy nemáte čas přemýšlet (zaplať pánbůh) nad tím, jestli je to všechno skutečně možné. Jak dlouho člověk vydrží v -20 °C s jedním pytlíkem polívky? :P(27.2.2009)

• bassator

Viděno 3x cca - 45%(2.2.2009)

Nemám ráda zimu, nejsem ani fanda do zimních sportů a při sledování tohoto filmu jsem si z tolika sněhu a ledu musela dojít pro deku, ale mně se to přesto líbilo. To, jak se charaktery dvou přátel v extrémních podmínkách a v kolektivu dalších horolezců probarvily, to bylo moc pěkné. Škoda, že závěrečných 20minut i na mne jakožto na laika působilo dost nevěrohodně.(23.12.2004)

Slušné, místy dokonce pohlcující, ale po většinu času jen chabě maskující vyumělkovanost a nepřesvědčivost klíčových hereckých výkonů. Námět vypadá skutečně nádherně a prostředí doslova vyzývá k neobyčejně silnému zpracování, ale K2 (jako většina podobných filmů) klouže po povrchu a uchytává se pouze toho nejvděčnějšího (čili nejviditelnějšího). Nicméně pro laika je drama vysokohorského prostředí zachyceno poměrně sugestivně a film udrží pozornost až do titulků.(19.12.2004)

Čtvrtá hvězdička za mého někdejšího oblíbence Michaela Biehna a verzi filmu v původním znění. Jinak jde o lehounce nadprůměrné drama z horolezeckého prostředí, oproti mladšímu bratříčkovi "Vertical limit" je to střízlivější, komornější a ne tak třeskutě hollyshitské... chci říct hollywoodské, efekty takřka nulové a tedy jaksi bližší realitě. Pozornost je kromě zdolávání vrcholů věnována především lidským charakterům - přátelství správného chlapa, průměrného horolezce, se schopnějším, ovšem sebestředným šmejdem. 70% (objektivně tak 60%, ale nikdo mě nenutí být objektivní - nebo jo?)(13.10.2010)

• - Hans Zimmer není uveden v titulcích jako autor hudby k filmu, protože jeho hudba je použita pouze v evropské verzi. Místo nej v titulcích figuruje Chaz Jankel, který složil hudbu pro americkou verzi. (radik92)

• - Postava Michaela Biehna si čte Sun Tzuovo "Umění války". Biehn hrál vedle Wesleyho Snipese v Umění boje (2000). (džanik)

• - Batohy, které nosiči mají na zádech, jsou ve skutečnosti prázdné. (cheyene)