• slovenský

K2: The Ultimate High

(neoficiální název)

Dobrodružný / Drama

Velká Británie / Japonsko / USA, 1991, 102 min (SE: 111 min)

"Jo, co se týká horolezení ve vztahu k hercům, tak jen sekvence, kdy jsou zabírány jejich tváře jsou s herci. Jinak jsou to všechno profesionální horolezci" - napsal uživatel monolog, který viděl kanadskou nesestříhanou verzi. Já jsem zas viděla pracovní záběr, kde přinutili Majkla Biehna přelézat jakési třímetrové skalisko a viditelně bylo poznat, jak se můj akční hrdina klepe strachem. Já bych se taky klepala, nikdy bych se do takových končin nevydala, a proto mě tyhle filmy nechávají celkem chladnou. V daném žánru ale K2 považuju za velmi zdařilý film.(29.3.2017)

Velká škoda. K2 pohřbila totálně hluchá prostřední část, ve které se prakticky nic neděje a vzhledem k tomu, že si k většině vyskytujících postav nestihnete vypěstovat žádné sympatie je vám prostě ukradené, co se jim stane. Což uškodí samotnému závěru, který je pak dost osekaný a působí dost zbrkle. Přestože by mohl nabídnout o dost více akce a napětí. Kromě ale samotného děje je především na co se koukat, protože krajina je tady krásná a zároveň se film i hezky poslouchá díky Zimmerově hudbě…(14.1.2016)

Jestliže nějaký film o horolezectví tak určitě tady a teď. Zapomeň na Clifhangera, tohle je realita a né horolezecká exhibice, kde se horolezec drží výklenku dvěma prsty. Příběh o odhodlanosti jen někam vylézt. Pár tisíc metrů nad moře. Určitě to musí být zážitek stát nahoře na hoře, ale...no ale jo. Užite si to kluci, ikdyž jak na konec sami vidíte nahoru to jde, ale dolů je to horší.(20.10.2011)

Ještě před akčním Cliffhangerem, který slouží především k předvádění muskulatury titulního hrdiny, a roztomile dementním (ovšem navýsost zábavným) Vertikálním Limitem, vzniklo toto vysokohorské drama o souboji člověka s přírodou, přátelství, zakalení charakteru a o tom, že mnohdy je těžší z hory slézt než se vyškrábat na vrchol. Mimochodem, lidé orientující se v horolezeckém sportu jsou ochotni K 2 s přimhouřením očí jakžtakž vzít na milost jako film, který má tu a tam cosi společného s realitou.(31.7.2008)

Považuji za jistou nespravedlnost, že i když jsem bez použití umělého kyslíku sedmkrát zdolal Milešovku, tak si mne žádná z expedic do Himalají nevybrala do vrcholového dužstva. Z tohoto důvodu nejsem schopen posoudit reálnost pohybu herců po osmitisícovce, ale rozhodně jsem rád, že jsem si mohl s Taylorem a Haroldem vyběhnout na tu Kádvojku. Bylo to napínavé, chlapácké a vzbudilo to ve mně falešný dojem, že když může právník s učitelem, tak proč by to neměl zvládnout netrénovaný povaleč mého typu. Jdu si koupit mačky.(28.2.2013)

• - Batohy, které nosiči mají na zádech, jsou ve skutečnosti prázdné. (cheyene)

• - Většina horolezeckých scén se točila na hoře Mount Waddington v Britské Kolumbii a ve Whistleru ve Vancouveru. Mount Waddington si tvůrci vybrali pro její podobu s K2. (cheyene)

• - Do role Taylora Brookse byl zvažován i Al Pacino. (džanik)