Domeček na prérii

• USA Little House on the Prairie (více)
Rodinný / Western / Drama
USA, (1974–1983), 169 h 53 min (Minutáž: 45–100 min)

Tvůrci:

Blanche Hanalis

Předloha:

Laura Ingalls Wilder (kniha)

Hudba:

David Rose

Melissa Gilbert, Michael Landon, Karen Grassle, Rachel Lindsay Greenbush, Sidney Greenbush, Melissa Sue Anderson, Richard Bull, Kevin Hagen (více)

Série(9) / Epizody(201)

tron

Rodinný seriál o manželoch a ich deťoch, ktorí začínajúc žiť nový život v... áno, domčeku v prérii. Svojho času veľká televízna klasika, ktorá skultovnela aj v našich končinách, keď ju v temných 90-rokoch vysielala, ak sa nemýlim, v podvečerných hodinách, každú nedeľu, "Jednotka". Pre tých, ktorí ste to ako ja vtedy pozerávali, ale práveže aj pre mladších divákov, ktorí nepoznajú originálnu (zastaranú) predlohu, odporúčam prekvapivo vydarenú mini-sériu z roku 2005. ()

vydumnica

Z hľadiska kvality seriálu by to dnes možno nebolo na plný počet, netrúfam si hodnotiť takto s odstupom času po toľkých rokoch, mojich 5* je za to, že som v detstve Domček v prérii tak rada pozerala :-). Už si to pamätám len matne, dokonca už si nie som istá, či som videla všetky série. Najradšej som mala Mary, to si pamätám. Krásny seriál môjho detstva. ()

danecek24

Zlatý Glóbus - nominace (3) - 34. ročník (za rok) 1976 - Nejlepší seriál (drama), 36. ročník 1978 - Nejlepší herec v seriálu (drama) - Michael Landon, 38. ročník 1980 - Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Melissa Gilbert ()

ecceHOMMO

nostalgicky si spomínam, že v útlom veku som tento seriál pravidelne pozeral a nebolo to pozeranie nepríjemné...práve naopak....***/**** ()

casioa....

Predsa len o kúsok lepšie ako "dochtorka Kvínová". Počas môjho ZŠ slaboduchšieho obdobia, som s týmto seriálom zabil hodne nedeľných popoludní. Určite to má väčšiu hodnotu ako trebárs Pokémoni. ()

Evis

Také z nostalgie za 4*, pravidelně jsem v dětství tento seriál sledovala na rakouské televizi. Toho chlapce tam hrál Jason Bateman, který hrál "náhradního" otce v Juno a také Melissu Gilbert jsem viděla v jiných filmech... ()

Gardenboy

Veľmi si už na to nepamätám, predsalen sú to už roky, co to chodilo na našej STV, ale aj tak mam z toho pocit nudy ... jednoducho klasický rodinný seriál natočený kým iným ako američanmi. ()

Mata84

Klasika mojich mladych liet :-) vzdy v nedelu som sa tesila na tento serial.......a vzdy ma fascinovalo, ako moze niekto zit v takych podmienkach a pripadalo mi to fantasticke.....mila rodinka, mile pribehy ()

ujo_chmel

Tak na toto si spominam ako na velmi nudny serial s obcasnymi zaujimavejsimi epizodkami. Pozeral som to ako dieta, ked nic ine v TV nedavali. Moja filozofia vtedy asi bola - radsej pozerat nudny serial ako nepozerat nic a chytit napr. knihu. ()