Hutch (Bob Odenkirk) je unavený chlap středního věku, jehož život se smrsknul na otravné každodenní rituály prokládané manželčiným pohrdáním a pubertálními výlevy vlastních dětí. Když do jejich domu vniknou dva lupiči, nechá je beztrestně loupit a praštit svého syna. On se hájí tím, že nechtěl hrotit nebezpečnou situaci, ale všichni v jeho okolí ho mají za zbabělce. Hutch si původně myslel, že to ustojí, ale když se stane jedním z cestujících, které v nočním autobuse obtěžuje banda grázlů, bouchnou v něm nahromaděné saze. A že jich je. Než se usadil, živil se Hutch tím, že s pomocí násilí řešil problémy, na které si nikdo jiný netroufal, a absolvoval kvůli tomu hodně speciální trénink. Krvavá výchovná lekce v autobuse spustí lavinu událostí, které Hutche prověří víc, než cokoliv dosud prožil. Tenhle pan Nikdo má ale pořádně tuhý kořínek. A tajný sejf plný zbraní. (CinemArt)

Obivan

Nikdo je film, který vás zaujme už od první minuty. Bob Odenkirk hraje bývalého agenta, který se rozhodne znovu začít zabíjet, když se dostane do konfliktu s ruskou mafií. Film je plný akce, humoru a nadsázky, které vás pobaví . Nikdo je film pro fanoušky žánru, kteří mají rádi nekonvenční hrdiny, kteří si umějí poradit s jakoukoli situací. Film má i své slabší stránky, jako je předvídatelný děj a stereotypní záporáci, ale to mu neubírá na zábavnosti. Nikdo je film, který vám zpříjemní večer a nabídne vám hodinu a půl zběsilé jízdy s utrženými končetinami a gejzíry krve. Pětihvězdičkové. ()

iXtr3m3

Nobody - bomba film, prvé slová, ktoré ma napadli, feeling good, štýlovka, kultovka, parádička, pohodovka... nie je to kopírka Johna Wicka, Odenkirk perfektný týpek a prekvapenie filmu, Christopher Lloyd, to bol riadny wtf dedko... 🙂 To najlepšie z Equalizera a Johna Wicka v jednom kokteile. Nehrá sa tu na sympatickosť a modelkovský vzhľad postáv. väčšina z postáv je už dávno "v rokoch", tu sa hrá na brutálnu štýlovosť a efektnosť, ktorá sa len tak nevidí... okamžite chcem pokračovanie... lebo toto bola megapecka a kvôli svojej dĺžke ju beriem len ako ochutnávku toho, čo ešte len môže prísť, aj keď ten wow efekt z odhalenia hlavného hrdinu, to sa už nezopakuje. P.S. Loydova wtf scéna v kresle s dvomi rusákmi, čožeee? Kto je Nobody človek spozná z jedného telefonátu alebo z pohľadu na kúsok tetovania na ruke. Brutal dobrý film, odporúčam všetkými dvadsiatimi prstami. Tešil som sa, čakal som niečo ako John Wick, ale ono to fakt nebola tupá kopírka, malo to svoj nezameniteľný štýl, ktorý si už teraz viem predstaviť ako novú sériu, okamžite sem so sequelom, kým na to Odenkirk, Lloyd a spol. majú. Efektná akcia, štýlový soundtrack, Rko ako vyšité. Jednoducho chlapská adrenalínová krása... :) P.S. Ak z Nobody-ho a Johna Wicka niekto neurobí prepojený vesmír, tak prepásne obrovskú ale fakt že obrovskú šancu. ()

NifKor

Nobody je precizně natočený akční masakr, který se až někdy moc inspiruje Johnem Wickem. Po zklamání zvaném Hardcore Henry (pro mě), tak je Nobody hodně příjemným překvapením. Nobody sice moc nedává důraz na příběh ale v tomto typu filmu se moc ani nedivím. Bob Odenkirk a Christopher Lloyd si celý film kradou pro sebe, a když jsou na scéně spolu tak je to neuvěřitelně super. Soundtrack ve filmu je v jistých momentech fenomenální a užíval jsem si ho na plno. Natočené jsou některé scény vážně precizně a pěkně. Filmu sedí dokonce i jeho délka, není totiž zbytečně natahovaná, i když bych možná tak 10 minut přidal a víc se věnoval samotným postavám jako takovým. Postavy jsou tedy docela nezajímavé kromě hlavní postavy a jeho otce a možná i trošičku záporáka a to je podle mě i docela problém, protože jsem si sám k těm postavám nevybudoval žádný vztah. Příběh není něco nového a extra mega povedeného, je to něco co tu už i několikrát bylo což se dalo ale očekávat. Pár scén nedávalo i smysl a někdy film působil dost levně. Nobody je příjemný akční snímek, který dává důraz na to, na co akční filmy v této době důraz dávají. Nic extra skvělého to není ale na jedno zhlédnutí je to skvělé. 7,5/10 ()

Tjaden

Po nekompromisní scéně v autobuse sliboval duel "Saul Goodman" vs. ruská mafie svěží vítr na poli akčních bijáků. Nakonec to však sklouzlo k rutinní řežbě, která neurazí ani nenadchne. ()

sQelle

Akce, kterou odstartoval ukradený náramek, kam to půjde dál? U Johna Wicka to byl pes, teď náramek dcery a příště to bude, protože někdo zlomí tuhu v pastelce? Kreace s kamerou, pohyby soubojů a celkové tempo je velmi strhující. A řádící doktor Emmett Brown s dvouhlavňovkou je naprostou třešničkou tohodle krvavého dortu. ()

borec999

Jedinou malou chybičkou krásy na tomto filme bol výber hlavného herca. Bob Odenkirk po hereckej stránke svoju úlohu zvládol a dodal postave Hutcha charizmu a tvár, ale v akčných scénach ma nepresvedčil a to aj napriek výbornej práci kaskadérov, kamery(Pogorzelski je naozaj talent) a všetkých okolo. 5. hviezdu som však za to filmu neubral- a to preto, že všetko ostatné vo filme funguje presne tak ako má. Režisér Najšuller presne vedel aký typ filmu chce natočiť a po Hardcore Henrym si pripisuje ďalšiu štýlovú a poriadne krvavú akčnú jazdu pre milovníkov akčných filmov. Nie je to také zbesilé a inovatívne ako jeho prvotina, ale stále je to v rámci takýchto akčných výplachov zbúchaných za 10-20 miliónov podľa mňa absolútny strop toho čo sa dá divákovi ponúknuť. K nabúšenej akcie ktorá sa najmä v závere neberie predsa len až tak vážne a cielene naznačuje divákovi že tu ide hlavne o efektnosť a nie realistickosť ,si pripočítajte pár podarených komických vsuviek, výborných hercov okolo( Alexej Serebrjakov si úlohu záporáka-magora vychutnal, no u mňa vyhráva veterán Christopher Lloyd vo vedľajšej úlohe- a najmä jeho efektné likvidácie protivníkov brokovnicou, ktoré sú proste cool), jednoduchý príbeh ktorý je tu len z povinnosti a dostanete jeden z najlepších akčných filmov roku 2021, ktorý bude vzhľadom na slabú konkurenciu veľmi ťažké prekonať. S hodnotením je to u mňa presne na hrane medzi 4 a 5*, ale v súčasnom období filmového sucha rád kvalitnému kúsku prilepším. PS: veľmi sa teším, čo režisér Iľja Najšuller natočí nabudúce... 90% ()

Lukoboss

V podstatě stejný jako Hardcore Henry (až na kameru), rukopis je znát. Nemá to skoro žádnej příběh, v podstatě od začátku do konce je to jedna velká řezničina, která se zastaví až na samým konci. Nutno podotknout, že akce (a především pak souboje na blízko) jsou natočený perfetkně, k tomu se pan režisér nebojí dospěláckýho ratingu, takže to má grády. Ovšem to je vlastně všechno, nic dalšího v tom filmu není. A já si tak trochu říkám, jestli to není málo. ()

purekritik

Awesom-O ze South Parku by napsal lepší scénář. Když už to musí bejt debilní, tak at se to nebere VŮBEC vážně, ideálně to má bejt rovnou komedie. Totálně samoúčelný a kýčovitý scény např. s vážnou hudbou jsem si opravdu neuzil. Uplně trapně-ubohej vtípek v závěrečný scéně tomu nasadil korunu a o zkaženej večer bylo postaráno. Good job! ()

Devadesát Dva

Slabší čtyři (7/10), ale pořád jsem rád za pozitivní přijetí nadějného talentu na poli akčního žánru. I přesto,'Hardcore Henry' měl přeci jen lepší drive a kreativitu. Ilja Najšuller ale definitivně stojí za pozornost. ()

Zagros

Po filmy Hardcore Henry vsadil tentokrát Ilja Najšuller na tradičnější verzi akčního filmu a stvořil… Nikoho. Pan Nikdo je vyhořelý chlápek, na kterého právě přišla krize středního věku. Alespoň to je zdání při pohledu na hlavního hrdinu během prvních pár minut. To se ovšem změní při náhodném přepadení jeho rodiny a domu. No a začíná klasická akční jízda. Příběh je stokrát omletý, ale jednou za čas jako oddechovka je to osvěžující. Akce je natočena slušně, nějaké to napětí se také dostaví a tvůrci se neberou celou dobu úplně vážně, což je taky vždycky plus. Zmíním i to, že konečně, když hlavní hrdina dostane pár ran, je to na něm vidět. Potlučený a správně nasraný do toho jde znovu a po hlavě. Když si sebou vezme na pomoc i pořádné množství brokovnic, protože se sem žene pořádné množství Rusů, má u mě vyhráno. Jako dobrou akční zábavu na pohodový večer mohu jen doporučit. ()

kenkaku

Někdo v Nobody vidí mix několika filmů (John Wick + Americká krása), pro mě je to mix několika žánrů. Prvních 45 minut je to pokus o realisticko-umělecké ztvárnění zmíněného Wicka (scéna v autobusu nepůsobí jako groteska a reakce veterána v tetovacím studiu je fenomenální). Pak přijde přepálená část napěchovaná jakože humorem a cákajíci krví (něco jako Deadpool). A to v dost velkém kontrastu. Jsem si jist, že kdo chrochtal u první poloviny si u druhé kroutil zklamaně hlavou a naopak, ti co si u druhé poloviny chrochtali blahem, by nejraději film začali večeří domácích Lasagne. Film by tedy zasluhoval spíš 3 než 4 hvězdičky právě pro tuto rozpolcenost. ()

Wally

Takový kříženec Volného pádu s Johnem Wickem....první půlka ne úplně zajímavá, ale pro příběh asi nezbytná, druhá půle to vynahradí, ta je skvělá. Díky za Ch. Lloyda...Návrat do budoucnosti jsem žral a byla radost ho zase vidět 😉 ()

Mysa

Film, ve kterém se "Saul Goodman" vydává na brutální cestu ve stylu Johna Wicka, při níž se krví, zbraněmi a hlavně skvělou a poměrně realistickou choreografií nešetří. No nezní to jako něco skvělého? Taky, že je, místy je to samozřejmě trošičku přitažené za vlasy, ale například oproti právě Johnu W. je to o dost přízemnější a realističtější. Příběh tady taky není kdoví jak komplexní, ale popravdě to vůbec nevadí, právě naopak. ()

Litvicek

Už podle traileru jsem byl natěšený a zvědavý, co tenhle film přinese. A výsledek? Ty vole.. Tam se vyskytne snad každé pravděpodobné klišé, které jsme viděli a vidíme v tuctu dalších podobných akčních snímků. Střílení v domě, automobilové akční honičky a z pozice outsidera do role hrdiny. Tady je to ale vyzobrazené chytře, zábavně a efektivně, že sedíš přišpendlený k sedačce a s úsměvem na tváři hltáš každý záběr. Tohle se povedlo - Anglické znění bylo úžasné, Odenkirk hodně výborně zahrál na charisma a celý film táhnul až do konce. Výborný! ()

SpaceOdyseus

Akcni nabusena pecka, kde Najsuller dokazuje, ze neni jen ten divnak s goprockama a ze umi ty svoje videoklipove trademarky slovansky prestylizovanych slowmo za beru uspesne pretavit i do celovecerniho formatu. ()

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

20.03.2022

Legendární herec Christopher Lloyd (Návrat do budoucnost, Addamsova rodina) si na stará kolena řekl, že na odchod do důchodu je v 83 letech ještě brzo, a tak fanouškům (a jistě i vnoučatům) dělá… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

08.09.2021

Hvězda akčního snímku Nikdo a taky seriálu Volejte Saulovi Bob Odenkirk před pár týdny zkolaboval na place zmíněného spin-offu Perníkového táty. Údajně za to mohl menší infarkt, od té doby byl tak… (více)

Akční Nikdo se dočká pokračování

Akční Nikdo se dočká pokračování

19.06.2021

…tedy nejspíš. Přestože se z akčního snímku Nikdo s Bobem Odenkirkem v hlavní roli stal relativně malý úspěšný hit (snímek vydělal 61,5 milionů dolarů, rozpočet byl přitom jen 16), režisér Ilja… (více)