Nadpřirozený horor plný akce, napětí a čiré hrůzy! Poté, co začnou záhadně mizet teenageři z ospalého městečka na Středozápadě, začnou mít jeho obyvatelé podezření, že tato zmizení mohou nějakým způsobem souviset s děsivou místní legendou. James Lasombra (James Badge Dale), problémový bývalý policista, který se stále vzpamatovává ze smrti vlastní ženy a syna, začne vyšetřovat události, jež otřásly touto komunitou. Věci naberou bizarní spád, když Lasombra objeví tajnou skupinu okultistů, kteří se zřejmě pokoušejí vyvolat děsivou mystickou bytost. Zanedlouho si Lasombra uvědomí, že jeho život – i životy jeho blízkých – jsou v tomto mrazivém příběhu v děsivém nebezpečí. (HBO Europe)

Trailer

B!shop

Pro me prijemny prekvapeni. To, co zacne jako klasickej horor, kdy pubertaci z prdele vyvolavaj prizrak, jinak receno trosku smesnejsi verze Candymana, se zmeni v atmosferickou detektivku se slusnejma hercema, solidni kamerou a perfektni temnou a napinavou atmosferou. Stopaz pres dve hodiny je sice prestrelena, na druhou stranu i pres pomaly tempo film slusne odsejpa a nenudi. No a sektarskej zaver je hodne fajn, i kdyz ta zaverecna pointa je precijen uz krapet prekombinovana. Takze za me slusny 4*. ()

tron

Snežný úvod mi vyrazil dych. Nič som od toho nečakal a možno i preto ma úvodná 20-minútovka rozsekala na malé kusy. Následne sa dej obrátil iným smerom a do atraktívneho mrazivého prostredia sa bohužiaľ už nedostal, ale vďaka sympatickému hrdinovi a scenáru (ktorý je čiastočnou kópiou môjho zbožňjovaného amerického prvého Kruhu – ničnetušiaca a voči nadprirodzeným veciam nedôverčivá osoba postupne čoraz hlbšie preniká do desivej urban legend, ktorá zabíja tínedžerov) držala snímka napriek tomu moju pozornosť. Nanešťastie, kdesi v strede začala dosť rapídnym spôsobom nudiť a hoci sa to následne predsa len rozbehlo, už to nebolo ono (nezachránila to ani nepríjemná scéna v lese). Po skvelom začiatku ma monštruózna (na horor) dĺžka (137 minút!) skôr nadchýnala, než odrádzala. Škoda, mohol to byť jeden z najlepších hororov roka. ()

EvilPhoEniX

Empty Man to dotáhl do Amerických kin, takže o levný film se naštěstí nejedná, ale jsem z toho spíš v rozpacích. Film má výborný prolog v úvodu, který dokáže hezky navnadit, ale potom se už nic moc zajímavého bohužél nestane. Kámenem úrazu je délka. 137 minut pro Horor je naprosto nesnesitelná, tady nějakomu ujela s minutami ruka a hodně se to prokáže na tempu filmu, které je nejpomalejší z nejpomalejších. Je sice zajímavé, že se film ubírá jiným směrem, než se zpočátku může zdát, ale raději bych viděl nadpřirozenou entitu zabíjet teenagery nějakým zajímavým způsobem, než sledovat hlavního hrdinu chodícího tam a sem. Trochu se to zlepší ve finále, kde dojde na zajímavé rozuzlení, ale nutno uznat, že je film spíš mysteriózním krimi Thrillerem, jelikož těch hororových prvků zde bylo pramálo. Za sebe spíš nedoporučuji, ale kdo rád mysteriózní filmy, tak může dát šanci. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost**, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra***, Napětí**. 5/10. ()

POMO

Hodně ambiciózní pokus o povýšení teenage horor námětu na dospělácký detektivní thriller s mysteriózním, takřka existenčně filozofickým přesahem. Ale ne moc povedenej. Dlouhá expozice by nevadila, kdyby nepracovala s banálními motivy onoho teenage hororu. Odhalování sektařského pozadí by vtáhlo, kdyby již klíčové “modlitební” fráze nebyly významově průhledným nesmyslem. A finální rozkrytí všech pravd tomu všemu mohlo dát smysl a váhu, kdyby jednak vše předtím fungovalo, a kdyby klíčem k pochopení lidské stránky hlavní postavy nebyla natolik prvoplánová událost. Rozpor, potvrzující absolutní tvůrčí dezorientaci, s chatrnými odstíny It Follows a Midsommaru. P.S.: Proč měla budova sekty tvar losangeleské základny Scientologů? ()

J*A*S*M

Trailer lákal na jednoduchý, stokrát viděný, teenagerský horor, v němž parta mládežníků vyvolá nadpřirozenou bytost, která je bude postupně kosit. To samé jsem předpokládal z generického názvu. Prostě příšera "Empty Man", kterou vyvoláte, když fouknete do prázdné lahve, to je až směšný, že? No, ten film je nakonec ale úplně jiný, než se z kampaně mělo zdát. Z původního očekávání mě trochu vyvedlo už jméno režiséra, který má za sebou velice povedený atmosférický kraťas. A pak taky šílená stopáž 137 minut. S takovou dardou se u hororů skoro nepotkáváme, to už se musí jednat o skutečně monumentální epické dílo, aby něco takového producenti pustili. A David Prior se skutečně pokouší o poměrně ambiciózní věc (kterej horor má dvacetiminutovej prolog!), ale ukousl si podle mne na celovečerní debut moc velké sousto. Nápad, rozuzlení, sem tam povedená atmosféra - to tu je, ale nestačí to. "Vtipní" recenzenti na rottenech i imdb (a do budoucna jistě i tady) píšou, že je ten film empty, tedy prázdný, no nic není dál od pravdy. Podle mne je tam toho naopak strašně moc a nedrží to u sebe, jak tři filmy dohromady. :D Nakonec je mi to vlastně sympatické a fakt mě mrzí, že se to nepodařilo dotáhnout a není to lepší. Přitom ještě včera jsem si myslel, že si na film s chutí zanadávám. ()