Prázdnota

• USA The Empty Man (více)

Nadpřirozený horor plný akce, napětí a čiré hrůzy! Poté, co začnou záhadně mizet teenageři z ospalého městečka na Středozápadě, začnou mít jeho obyvatelé podezření, že tato zmizení mohou nějakým způsobem souviset s děsivou místní legendou. James Lasombra (James Badge Dale), problémový bývalý policista, který se stále vzpamatovává ze smrti vlastní ženy a syna, začne vyšetřovat události, jež otřásly touto komunitou. Věci naberou bizarní spád, když Lasombra objeví tajnou skupinu okultistů, kteří se zřejmě pokoušejí vyvolat děsivou mystickou bytost. Zanedlouho si Lasombra uvědomí, že jeho život – i životy jeho blízkých – jsou v tomto mrazivém příběhu v děsivém nebezpečí. (HBO Europe)

Radko

Raz večer asi šiel režisér po moste nacecaný. Z chlastu zle - čoskoro ovracaný. Pichol prst do krku, vtom zočil na zemi piva flašku. Len jennu, hoc privítal by ich i za tašku. Po vyčistení žalúdka chcel si dať piva hlt, no fľaša prázdna bola. Z vytúženého glgu akurát tak trt. A tak miesto napitia aspoň do pivného hrdla fukol a čo z toho bolo, v empty pánovi som kukol. Fajn úvod v kráľovstve hrmiaceho draka. Zvyšok filmu však z diváka robí paka. Ľudstvu hrozí záhuba, keď kovom klepkáš do zuba. Šepoceš popri tom nezmyselné mrmoty – no to zďaleka posledné neboli v deji blboty. A azda nedával by som celku za tak zlé všetky hlúpe v deji viny, keby hlavný hrdina nevyzeral jak eská politik Pellegrini. Navyše, jak sopel na rukáve sa to celé ťahalo, čo k lepšiemu hodnoteniu nepomáhalo. ()

JASON_X

Bhútánské entrée mě přikovalo k obrazovce a následné scény z maloměsta kdesi na Missouri, obsahově ve stylu teenagerských urban legends, mě přikovaného ještě spolehlivě udržely. První hodina je prostě parádní jízda. Ale pak to jde už s tempem i záživností trochu z kopce, respektive nebyl jsem z toho všeho kultu okolo Empty Mana příliš moudrý a přepálená stopáž záživnosti nepřidala. Finále je pak vcelku zajímavé a rozuzlení působivé, svou energií mi trochu připomnělo geniální kousek Angel Heart s Rourkem, ale ani potom jsem tomu všemu emptymanovskému humbuku mnoho neporozuměl. O co se onen Empty Man a jeho vyznavači vlastně snaží? Byl celý tenhle film jen předehra k dalším dílům? Možná je chyba na mojí straně, v mojí nepozornosti. Každopádně prozatím (do případné druhé projekce) zaokrouhluju nahoru, za celkovou neotřelost a za tu první polovinu. ()

Omnibus

"Kost ke kosti, shnilá srst... Sekta k zlosti, na spoušť prst! Empty Man si mozek plní, chytrý divák blahem vrní." Já bohužel ne. Když Bůh rozdával rozum, šel jsem si sice dvakrát, ale do špatné fronty, protože druhou polovinu filmu jsem moc nevrněl, spíš si připadal jako dabldebil. Škoda. Kdyby po parádním, děsuplném prologu film pokračoval zbylé dvě hodiny už jen záběry na dva, tři chlupaté jaky, jak spolu s apatickým Paulem blbě čumí do propasti, jako husa do flašky, i to bych ocenil čtyřmi hvězdami. Bohužel, mistr Prior pocítil svědivé nutkání přesadit Empty Mana z čisté vysokohorské přírody do moderního, výfukovými plyny otráveného St. Louis, čímž otrávil nejen jeho, ale i mě. Pak poštval na chudáka ducha (resp. pradávného Tulpu) zpovykanou sektu adolescentů, podivný hybrid mezi Scientology, Jehovisty a kroužkem mladých pečovatelů z LDN. Tedy, ne že bych apriori Priora nepochopil, čím se mi, ústy "singulárně" vytuněné kikiny s mikádem, snažil vyplnit můj Empty Mozek, jen mě to moc nebavilo. Zlatí jaci, čumící do propasti... s těma bych si užil větší hloubku. ()

misterz

Malo to pomerne dobre našliapnuté na horor, nad ktorým by si každý obhrýzal prsty. Ani nie tak od strachu, ako skôr od zvedavosti. Ten úvod, čo išli tí turisti kdesi v Tibete na výlet a jeden z nich spadol do jamy, bol priam ukážkový. Totálne to nalákalo a vybudilo všetky zmysly na najvyššiu možnú mieru. Čo? Prečo? Ako? Na tieto otázky som čakal odpoveď a aj ich dostal. Avšak to vysvetlenie bolo až príliš banálne a tiež aj trochu nedomyslené, čo v konečnom dôsledku riadne sklamalo. Ako keby vám dal niekto cukrík s nádherným obalom a vnútri bol zhnitý zemiak. Tiež by som privítal hutnejšiu atmosféru, aby to nebolo len také plynutie deja... Priemer. 60/100 ()

eraserhead666

"Vesmír se obžalovat nedá." A přesně celý vesmír se spikne proti hlavnímu hrdinovi v tomhle trochu zdlouhavém výcucu všech možných duchařsko-mládežnicko-urban legend-spirituálních kýčů posledních horrorových let. Ono to teda jako není úplně špatné, má to své příjemné okamžiky (úvodní horská část, pár dalších úseků, hlavní hrdina, kamera, částečně nápad) ale jakmile začne mysterium zapadat (škoda, že těmi nejkýčovitějšími a až směšnými proklamacemi), brodit se v bahně klišovitého pozlátka a dlouhé stopáže, původně dobrý nápad hodně ztrácí. ()

• James Lasombra (James Badge Dale) ve filmu užívá prášky Doxepin. Doxepin je lék, používaný k léčbě závažné depresivní poruchy, úzkostných poruch a problémů se spánkem. (pornogrind)
  • V pokoji první zmizelé je vidět plakát Misfits. Jde o kapelu, která je označována za zakladatele horror punku. V tomtéž pokoji lze také zahlédnout plakát La Dispute. Jedná se o americkou post-hardcore skupinu z Grand Rapids v Michiganu, založenou v roce 2004. (pornogrind)
  • Název filmu se objeví až ve 22. minutě. (pornogrind)