Prázdnota

• USA The Empty Man (více)

Nadpřirozený horor plný akce, napětí a čiré hrůzy! Poté, co začnou záhadně mizet teenageři z ospalého městečka na Středozápadě, začnou mít jeho obyvatelé podezření, že tato zmizení mohou nějakým způsobem souviset s děsivou místní legendou. James Lasombra (James Badge Dale), problémový bývalý policista, který se stále vzpamatovává ze smrti vlastní ženy a syna, začne vyšetřovat události, jež otřásly touto komunitou. Věci naberou bizarní spád, když Lasombra objeví tajnou skupinu okultistů, kteří se zřejmě pokoušejí vyvolat děsivou mystickou bytost. Zanedlouho si Lasombra uvědomí, že jeho život – i životy jeho blízkých – jsou v tomto mrazivém příběhu v děsivém nebezpečí. (HBO Europe)

noriaki

Mysteriózní linie mě zaujala zdaleka nejméně, což je pravda u mysteriózního filmu dost problém. I to se ovšem dá přežít, protože všechno ostatní je skvělé. David Prior si napsal a zrežíroval ambiciózní horor. Trailery slibovaly tuctový slasher plný nesympatických puberťáků. V ději se opravdu objevili, ale moc se v něm neohřáli. Scénář se s nimi vypořádal překvapivě rychle a poté svou pozornost zaměřil jiným směrem. Násilí je ve filmu spíše tušené, než neustále přítomné. Film si vystačí s náznaky, skvělým zvukem a působivou kamerou. Atmosféře to stačilo a mně také. Pevně doufám, že David Prior točit nepřestane. Taktéž doufám, že si příště sežene nějakého schopného scenáristu. ()

J*A*S*M

Trailer lákal na jednoduchý, stokrát viděný, teenagerský horor, v němž parta mládežníků vyvolá nadpřirozenou bytost, která je bude postupně kosit. To samé jsem předpokládal z generického názvu. Prostě příšera "Empty Man", kterou vyvoláte, když fouknete do prázdné lahve, to je až směšný, že? No, ten film je nakonec ale úplně jiný, než se z kampaně mělo zdát. Z původního očekávání mě trochu vyvedlo už jméno režiséra, který má za sebou velice povedený atmosférický kraťas. A pak taky šílená stopáž 137 minut. S takovou dardou se u hororů skoro nepotkáváme, to už se musí jednat o skutečně monumentální epické dílo, aby něco takového producenti pustili. A David Prior se skutečně pokouší o poměrně ambiciózní věc (kterej horor má dvacetiminutovej prolog!), ale ukousl si podle mne na celovečerní debut moc velké sousto. Nápad, rozuzlení, sem tam povedená atmosféra - to tu je, ale nestačí to. "Vtipní" recenzenti na rottenech i imdb (a do budoucna jistě i tady) píšou, že je ten film empty, tedy prázdný, no nic není dál od pravdy. Podle mne je tam toho naopak strašně moc a nedrží to u sebe, jak tři filmy dohromady. :D Nakonec je mi to vlastně sympatické a fakt mě mrzí, že se to nepodařilo dotáhnout a není to lepší. Přitom ještě včera jsem si myslel, že si na film s chutí zanadávám. ()

somnar

Působí to, jako kdyby chtěl pozdní Richard Kelly imitovat Ariho Astera, takže se to po tíhou zjevných ambicí a vinou nevyrovnaných hereckých výkonů často rozpadá, přesto to chci nadhodnotit kvůli tomu, jak to rámuje teenagerskou duchařinu, evidentně navzdory dělníkům marketingu i studiu, které se ani neobtěžovalo na začátku aktualizovat svoje logo. Bude to růst. ()

Goldbeater

The Empty Man je obdivuhodně rozmáchlá záležitost s velikými tvůrčími ambicemi, narušujícími většinu běžných diváckých očekávání. Ale vede to celé někam? David Prior by zřejmě velmi chtěl být dalším Ari Asterem, ale zas až tolik na to zatím nemá a zde si ukousl možná až příliš velké sousto. Je to zajímavý film k rozebírání, velmi dobře technicky natočený, do poslední čtvrtiny poutavý a zcela bez laciných moderních hororových rekvizit jako jsou samoúčelná brutalita a hlasité lekačky (za to palec vysoko nahoru), ale v poslední čtvrtině se buď nesetkal s mým pochopením, nebo se zkrátka snažil navodit iluzi nějaké hluboké myšlenky, která v něm není. ()

Arsenal83

Film má takmer dve a pol hodiny a tak je nanajvýš prekvapujúce, že v ňom za celý čas nepríde nejaký silný moment (možno jeden, aj to po hodine a pol) a presne ako hovorí prvý komentujúci majo0007, pri hľadaní nadprirodzenej entity sa to zmení na sektársku blbinu. To celý film pochováva. Ak sa chcete na to pozrieť, tak len ako na science-fiction, hororových prvkov tu je pramálo. ()

• Název filmu se objeví až ve 22. minutě. (pornogrind)
  • Film se natáčel ve městech Edwardsville, Madison County a Chicago, které se nacházejí v americkém státě Illinois. Další filmová lokace byla ve městě St. Louis, které se nachází v americkém státě Missouri a kde se nachází proslulý řetězec mostů nazvaných Chain of Rocks Bridge, který jsme mohli ve filmu vidět. Dále se také natáčelo v Kapském Městě, které se nachází v Jihoafrické republice. (Trajektt)
  • James Lasombra (James Badge Dale) ve filmu užívá prášky Doxepin. Doxepin je lék, používaný k léčbě závažné depresivní poruchy, úzkostných poruch a problémů se spánkem. (pornogrind)