Film sleduje otce z Oklahomy Billyho Bakera (Matt Damon), který cestuje do Marseille navštívit svou odcizenou dceru, která je ve vězení za vraždu, o které tvrdí, že ji nespáchala (anuki)

verbal

Narkoleptické stilnoxdrama a lezavá hemoroidální pruda s prkenným Démonem, prdeli hostilním tempem mapující americkou noční můru nižší střední třídy prostřednictvím účelového kurvení skutečného příběhu opíchání Meredith Kercherové. A tak děj přesunuli z Itálie do Francie a z opíchané velkobritky udělali zislamizovanou hadrovou hlavu, aby ukázali, jakými jsou konzervativní staří Francouzi, neomarxistickým etablišmentem nuceni na stará kolena žít v životu nebezpečných imigračních ghetech, zmrdskými a jak jinak než předsudečnými rasisty, a jak jinak než spravedlivě tímto rozhořčené francouzské feministky z árijských čtvrtí děsně kůl sympatickými sluníčkářkami. Ovšem hospodyňky pozor! I přes tuto nechutnou demagogickou epizodu se pořád jedná o ukrutně unylé, tupopointové a bezladoskladné šourání přitroublého otylého Meta oklahomskými staveništi a marsejskými uličkami s Bohem, rodinou a neustálými doporučeními, ať jíte sýry a mámy, na rtech, u kterého vám i těžce znuděná žehlička odmítne napařovat, a bylo by dozajista mnohem zábavnější raději dvě hodiny čumět na to, jak vám pod peřinou kyne těsto. Za něco takového by scénáristu i dramaturga měli veřejně unudit xmrti, třeba furtdokolovým čuměním na Birdmana. Inkriminovaný příběh i to kýžené lkaní nad sociálním a intelektuálním statusem amerických solvin se s trochou fantazie určitě dalo zpracovat tak, aby u něj nezívali čerti, nepospávali hadi či nejásali artoví hnědopichové a jiní masochističtí prudofilové. ()

dO_od

// Režisér vynikajícího Spotlightu natočil... ubíjející drama o ničem. Dvě hodiny, které vám už nikdo nevratí, enjoy. 5/10 ()

castor

Jakmile Maya ve sklepě objevila lístky na fotbalové utkání svého milovaného Olympique Marseille, muselo být všem jasné, koho na zápase Matt Damon spatří. Právě Matt se spojil s režisérem novinářského dramatu Spotlight Toma McCarthyho, aby předložili další hutné komorní drama, kterak zoufalý otec jezdí už pět let za dcerou do francouzského vězení kvůli vraždě, o které tvrdí, že ji nespáchala. A záhy se ocitne na morální křižovatce. Původně jsem si myslel, že to bude rozkročené mezi dvěma styly (protože ropný dělník se zdá být horkou hlavou, která nepůjde pro ránu daleko), ale nakonec je to plíživý příběh o hledání odpovědí, o překonávání jazykové bariéry, o Bohu, nové rodině a obavách z vlastních chyb. Pomalé tempo vyprávění mi nevadilo, McCarthy znovu zvolil trochu nevstřícný přístup a mnozí by určitě ocenili, kdyby si víc pohrál s emocemi. Francouzské duo Lilou Siauvaud a Camille Cottin skvělé. Matt samozřejmě také. ()

Kothy

Matt Damon nám opět dokazuje, že zahraje téměř cokoliv. Zrovna tady hraje otce dívky, kterou v Marseille zavřou za údajnou vraždu do vězení. On ji navštíví a snaží se za každou cenu dokázat její nevinnu. Protože je to jen prostý Američan a neumí francouzsky, tak to nemá moc jednoduché. Naštěstí tu potká sympatickou Virginii s její dcerou, která mu s případem pomáhá. Časem se samozřejmě dají dohromady. Povede se Billovi dokázat nevinnu své dcery a dostat ji z vězení? Film má dost pomalé tempo a Mattovi se tato role prosťáčka opravdu povedla. A i když se tam toho moc neděje, člověk se stejně nenudí a je neustále v napětí. "Kdy jsi byla ve sklepě?" ()

silentname

"Stillwater" nakoniec nie je veľkolepou a silnou drámou, akú som si myslel, že v tomto projekte dostanem, no musím uznať, že to má svoje momentky. Myslím si, že keď sa dostaneme na koniec a pospájame si všetky udalosti dokopy, tak veta "Life is brutal" to perfektne vystihuje. So všetkým čo sa udialo a čo budeme mať možnosť pochopiť to skutočne povie všetko, čo malo. Na jednu stranu ma veľmi teí, že Tom McCarthy poňal film viac realisticky. Z Damona nerobí pomstychtivého akčného hrdinu ale skutočne utrápeného otca, ktorý sa snaží pomôcť svojej dcére, ktorá je zatknutá za čin, ktorý hovorí, že nespáchala. A robí to film viac skutočný. No na druhú stranu by mi občas nevadilo, keby sa mohol aspoň trochu usmiať, alebo dať do jeho výkonu niečo, čo by z neho neurobilo skutočne len uzavretého chlapa, ktorý okrem toho často rozpráva ako pravý američan. Neviem. Mám pocit, že v jeho postave mohlo byť trošku viac emócií, ktoré by to nejako posunuli. A nemôžem povedať, že by sa ho veci a udalosti nedotýkali nijako. Ale väčšinou ho skutočne máme možnosť vidieť s ťažkou kamennou tvárou. A nie som si istý, či to bol správny spôsob ako podať túto postavu. Pretože miestami potom film trošku vedel ubíjať. Síce sme z neho nemali akčnú blbosť, no na druhej strane mohol byť aj o niečo dramatickejší, a mohlo mi viac záležať na tom, čo sa deje na obrazovke. Ale vo výsledku stále dostatočne dobrý film, ktorý som rád, že som videl. Hodnotenie: B ()

Chrustyn

Upozornění na začátek. Přestože je zde Matt Damon a opět nosí batoh na jednom rameni, nečekejte ani náznak Bournea. Stillwater ve výsledku není thrillerem, protože se zde prakticky nevyskytuje napětí a přestože to ze začátku vypadá, na pátrání po vrahovi, aby se očistilo jméno neprávem uvězněné dcery, je film komorním a velice, velice pomalým dramatem o nápravě minulosti a cestě k tomu být správným rodičem. Matt Damon je fajn a možná hlavně díky němu se film dá bez větších výhrad shlédnout a přežít, ale opravdu opatrně. Trailer klame tělem a první třetina filmu také. Není zde akce a napětí se mírně objevuje v poslední třetině filmu. ()

classic

Neperlivá voda” je vskutku pomerne dosť zvláštny preklad pôvodného anglického názvu filmu "Stillwater" , ktoré nielenže leží v americkej Oklahome, ako zrejme to malé, ospalé mestečko z pohľadníc, odkiaľ pochádza i postava → ropného robotníka Billa Bakera, no súčasne ponúka i ďalší význam v podobe »zlatej retiazky« , ktorú raz otec daroval svojej dcére Allison Bakerovej tesne predtým, ako odišla študovať na univerzitu do francúzskeho Marseille, keď by následny → medzikontinentálny let trval spolu aj s prestupom v nemeckom Frankfurte nad Mohanom → okolo 16 hodín a 45 minút, čiže si môže prípadný cestujúci de-facto buď poriadne zdriemnuť, alebo minimálne stihnúť pozrieť celú trilógiuThe Lord of the Rings, aj s početnými bonusmi, to len čisto pre zaujímavosť, čo by sa dalo počas mimoriadne dlhého letu všetko postíhať, pričom protagonista Baker, má najskôr úplne iné myšlienky, než sa venovať sledovaniu všelijakých kinematografických zárezov, keďže jeho podarená dcérenka, sa ocitla vo väzení, podozrivá, ďalej usvedčená, a nakoniec i odsúdená zo zabitia kamarátky (milenky) Liny... Pomocou právničky  Leparqovej sa rysuje potenciálna šanca → znovu otvoriť tento prípad, pritom si už Allison niečo « v chládku » aj odsedela, konkrétne päť rokov z celkového 9-ročného, tvrdého trestu, že prepustiť ju za dobré správanie, asi príliš (nateraz) extra nehrozí, a práve preto, by miestny chalan Akim, povedzme, vedel o tom povedať trochu viacej, len ho treba nájsť v drsnejšom, sídliskovom prostredí, kde ani nie je bohvieako vítaný ? V podstate → spolupráca s "juristom" napokon stroskotala na plnej čiare, a tak i vďaka obyčajnej náhode, v hoteli naďabí na ochotnú Francúzsku - Virginiu, ktorá má taktiež potomka ženského pohlavia - Mayu, tým pádom môže veselo pokračovať v pátraní a v konaní na vlastnú päsť, čo snáď automaticky prináša aj dané riziká s tým spojené, ale každý jeden tatko, by asi urobil hocičo, aby očistil meno svojho dieťaťa, však ? Len aby toho neskoršie (vo všeobecnosti) ešte neľutoval... / Režisér, scenárista a producent oscarového snímku Spotlight, Tom McCarthy, sa opäť vracia do režisérskeho kresla, keď mal 5/6-ročnú, filmársku pauzu, aby pokračoval v nastolenej tradícii → vycibreného scenára, že ani celková práca → réžie príliš za tým nezaostáva, čomu možno napomáha i obsadenie (ne)starnúceho Matta Damona, ktorý sa už miestami častejšie prehráva. Od diváka sa vyžaduje, aby bol tiež rovnako trpezlivý, ako »herec v hlavnej úlohe« , z ktorého kamera takmer nikdy nezlezie, pretože sa jedná o určitú "filmovú pomalosť" , ktorá má našťastie aj svoje opodstatnenie. Vo vedľajších úlohách ma oslovili → Abigail Breslinová, ktorá od zlomovej Malej Miss Sunshine, vyrástla nielen do krásy, ale aj do hereckého talentu, či aj mimoriadne sympatická "Parížanka" Camille Cottinová, ktorá zase pre zmenu (často) kompenzovala hrdinovi - rečovú bariéru. Oscarový(í) laureát(i) sa postaral(i) o nakrútenie interesantného snímku, nad ktorým budete (možno) ešte dlho rozmýšľať... ? ()

Padme_Anakin

Matt Damon mě velice příjemně překvapil, zvládl roli prostého, dokonale obyčejného muže, k tomu milujícího otce skvěle.. Pomalé tempo vyprávění mi nevadilo, rozehraný příběh o snaze dostat dceru z vězení mě vtáhnul a morální dilema mě nenechalo chladnou.. Snímek se dotýká i několika jiných témat, v dnešní době poměrně dost ožehavých, a dělá to poctivě, snaží se o reálný pohled, toho si vážím.. Drobné výtky si nechám od cesty, nejsou podstatné..  ()

luka4615

Hutné komorní drama s plíživou atmosférou, které místo uspěchaného děje sází na pomalé budování atmosféry ve dvou příběhových obloucích. Tak asi nějak takto lze v několika slovech popsat snímek režiséra Toma McCarhyho Stillwater, který se vyjma těchto atributů může opřít i o spolehlivé herecké výkony (excelentní Matt Damon) či o neotřelý přístup k látce. Ve finále tedy dostaneme nekompromisně vyladěný snímek o síle lásky a morálních dilemat, který ve Vás svým pojetím bude rezonovat ještě hodně dlouho. Tohle se zkrátka vážně moc povedlo. Skvělá práce! „Life is brutal.” ()

Vxxx

Výborné drama. Matt Damon předvedl skvělý výkon a film si rozhodně zaslouží nějaké to ocenění. Jediné mínus bych asi dala stopáži. Mohlo to být o chlup kratší, jelikož ke konci už se to trošku táhlo, ale jinak nemám co vyčíst. Stylově mi to hodně připomnělo Erin Brockovich. 5* ()

JASON_X

Musím říct, že tenhle bezelstnej, rovnej, ale zároveň i jednoduchej dělňas z Oklahomy, je jedna z nejlepších filmovejch postav, kterou jsem v poslední době ve filmu viděl. No, jestli ono to nebude taky tím, že furt čumím jenom na mozkovýplachový béčka, že jo. Každopádně ale jak Dejmona příliš nemusím, tak tahle role se mu fakt povedla. A zdatně mu sekunduje jeho oplácaná lesbická dcera a hlavně jedno roztomiloušký arabský škvrně. Teda vlastně francouzský skvrně, pardon, abych nevypadal jako rasista, protože ve filmu mě několikrát poučili, že rasismus je fuj, teda myšleno jako rasismus bílejch domorodců proti barevnejm přistěhovalcům, teda aspoň to říkala ta Dejmonova francouzská bič s hubenou prdelí. A taky jsem se po roce rád podíval do Marseille. I když loni jsem popravdě viděl úplně jinou Marseille, než tu ve filmu, respektive jiný čtvrti v Marseille. Ještě relativně nedávno (v minulým století) bych si nikdy nepomyslel, že jednou budu moc rád, že nežiju ani v nějakým bigotním prdelákově jako je Oklahoma, ani v multikulturní Francii, ale v tý naší poklidný monokulturní Čechárně. ()

Lacike

Film o chlapíkovi, ktorý je ochotný kvôli svojej dcére urobiť čokoľvek, aby ju dostal z basy. Matt Damon toho otca - jednoduchého a neraz chybujúceho američana so srdcom na správnom mieste, zahral dokonale. Ale samotný film je nekonečný. Aj keby to malo len 90 minút, tak by to vďaka  pomalému tempo pôsobilo dvojnásobne dlhšie. No a pri tak dlhej stopáži to je doslova na zdochnutie. Pomaličky pátra a popritom sa tam zoznámi s osamelou matkou a celý čas čakáme na šokujúcu pointu, ktorú by vzhľadom na to jak je tá dcéra neznesiteľná, nečakal asi málokto. Naviac tu Abigail Breslinová vyzerá fakt hnusne. Z roztomilého dievčatka žiadna kráska teda nevyrástla. Výsledkom je nekonečná nuda, ktorú ani solídny Damonov výkon nezachráni. Možno by bolo lepšie si pozrieť film o skutočnej mrche, ktorou sa tento film inšpiroval. 4/10. ()

Morholt

Damon ztvárnil oklahomského balíka snažícího se zorientova v multikulturním a vlastně i kulturním francouzském bordelu přesvědčivě, ačkoliv mu k tomu stačil jeden výraz. Problém je, že já v tom příběhu neviděl nic extra. Těch chlapů a ženskejch, kteří se snaží dostat z kriminálu osobu blízkou už tu bylo hafo a ještě hafo bude. A nic na tom nemění ani závěr, který tomu všemu dal trošku jiný rozměr. Chyběly i emoce zejména co se problematického vztahu otce a dcery týče. A uvítal bych  trochu víc nějaké kriminální linky, která tu je jen naznačená. Celkově je na mě film příliš chladný. Čekal jsem víc. 55% ()

Arsenal83

Dobrý film, pekne zahraný, len dosť dlhý a tie twisty, ktoré prišli boli celkom očakávané. Vlastne aj preto, že film je založený na prípade Amandy Knox a ten bol aj sfilmovaný, zdokumentovaný a dosť propagovaný. Od filmu som mal tiež trocha iné očakávania, že ten boj otca za svoju dcéru bude akčnejší, možno nejaké spory v súdnej sieni, dostali sme však skôr vzťahovú drámu a Damonovo nekonečné: "Yes, Madam." ()

C0r0ner

Herci, režie, kamera a vlastně i ten příběh jako takový byl fajn, ale bylo to strašlivě rozvleklé a natahané, že kdyby se z filmu ustříhla klidně tři čtvrtě hodina, vůbec nic by se nestalo. Od McCarthyho jsem tedy po jeho předchozích filmech čekal víc. 50% ()

Lamprea

Dlouhá, ale kvalitní podívaná. Taková klasická soušl looser americká indie, akorát odehrávající se v Marseille. Kdo tomuhle žánru/subžánru neholduje, tomu to asi nic moc neřekne. Life is brutal ()