Creation of The Gods I: Kingdom of Storms

• Čína Feng shen di yi bu: Chao ge feng yun (více)

Kushina

Jako fajn fantasy, chvílemi přeplácaná, chvílemi mě chování určitých lidí sralo a konec, který to díky 2 scénám tak trošku dojebal. Jinak se mi to ale líbilo, ale pořád v rámci čínské fantasy kinematografie je to spíš podprůměr. 55% ()

Chrustyn

Klasické velkolepé fantasy z Číny. Opulentní výprava, hnusné CGI, hromada postav a velkolepé souboje, které se bohužel více spolehají na lana, než choreografii. Viděl jsem výrazně horší filmy s podobnou tematikou ale doporučit mohu, jen skalním fandům asijské fantasy tvorby, která je specifická. ()

xxmurphyxx

Tu sa naliali neskutočné love a je to vidieť o tom žiadna. Ale aj napriek silnému budgetu, maniakálnej snahe o detailnosť výpravy a kostýmov, či akčnú epickosť tomu niečo chýba. Moc tomu nepomáha ani miestami infantilný humor, ale to už si človek pri Číňanoch zvykol, viac ma srala chaotickosť a nelogickosť vo vývoji charakterov postáv. Niektoré postavy sa nemenili vôbec, niektoré snáď každých dvadsať minút bez logického vysvetlenia, človek sa ku koncu pomaly strácal, kto je kto a prečo robí to, čo robí. Ale keď to vezmem ako celok, nenudil som sa ani minútu, nakoľko toto je ten typ filmom, kde stále niečo deje. ()

corpsy

Maximálne monumentálna dark fantasy, ktorá je prvou epizódou v trilógii Fengshen. Videl som mnoho čínskych rozprávok, boli to ale len prehliadky naivity pred aj za kamerou. Tu je to pravý opak. Celá trilógia je zrejme na ceste stať sa tým najväčším v Čínskej histórii kinematografie. ()

Dalajlada

Tož tohle byl solidní úvod pěkné čínské fantasy série. Efekty jsou na velmi slušné úrovni a herci, aby udrželi rodině čest, hrají jako o život. Někteří možná doslova. Uvidíme, jak se nám to bude vyvíjet dál a jestli přidají i další díly. ()