Reklama

Reklama

Moby Dick

(TV film)
  • Česko Moby Dick - bílá velryba (více)
všechny plakáty
Trailer
Dobrodružný / Drama / Thriller
Velká Británie / Austrálie / USA, 1998, 2x90 min

Obsahy(1)

Osudové střetnutí pomstychtivého kapitána velrybářské lodi a legendární bílé velryby.
Pomstychtivý námořník je ochotný riskovat i bezpečnost své posádky, jen aby chytil bílou velrybu, která ho připravila o nohu. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (21)

Chlo0opek 

všechny recenze uživatele

Že by to byl zrovna propadák, to rozhodně říct nemůžu. Kapitán Achab zde nevypadá tak šílenej, jak ve verzi z roku 1956, ale jeho posedlost je snad ještě větší než v onom snímku. Závěrečný souboj s velrybou byl trikově chabý. Co však mně na tomto zpracování naprosto odrovnalo (bohužel v negativním slova smyslu), byla jeho délka bezmála 3 hodin! Občas jsem se tak nemohl neubránit nudě. Český dabing made by Brzobohatý se ke kapitánovi hodí naprosto dokonale. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Žiadna ryba nie je rada, keď ju chytajú.“ Na prvý raz sa mi to zdalo EŠTE horšie, ale ani na druhý to nie je žiadna spása. Melvilleho román, hoci pokladaný za klasiku, som dodnes nečítal, ale mám rád ČEĽUSTE i čierno-bielu BIELU VEĽRYBU z roku 1956 s Gregory Peckom (ktorý sa, ako kazateľ, mihne aj tu). Preto som sa na novú verziu tešil. Dvojnásobne, keď som sa dozvedel, že sa jedná o trojhodinovú televíznu mini-sériu (mám rád trojhodinové televízne mini-série) a že šialeného kapitána Ahaba si zahrá môj obľúbený Patrick Stewart, mentor zo „Star Treku“ a X-MENOV. Bohužiaľ, výsledok je taký zlý (už lacno vyzerá – scény, v ktorých sa Moby Dick vynára spod hladiny, pripomínajú skôr vynáranie nabielo natretej PET-fľaše od minerálky v lavóre s mydlovou vodou), že hoci som sa na 3 hodiny tešil, už po prvej som pochopil, že to bude drsné. A ozaj. Otrasný Patrick Stewart, trápna parochňa Patricka Stewarta a ešte trápnejšia drevená násada Patricka Stewarta... bolo to prvý raz, čo mi ako herec pripadal zúfalý; VEĽMI zle obsadená rola. Oproti nej je stokrát lepší kapitánov zástupca Mr. Starbuck v podaní Teda Levineho (Buffalo Bill z MLČANIA JAHNIAT, neskôr šéf Adriana Monka). Ten pôsobivo stvárnil zrelého muža, ktorý sa ťažko vyrovnáva s tým, že kapitán lode je čistý blázon. Nespomínam si, že by v prvom filme vystupovali „ázijskí lovci“, ale tento remake (alebo čo to preboha je) nezachránia ani oni, ani pekná scéna so žralokom. Produkoval F.F. Coppola, ale nie je to vidieť. ()

Reklama

Karlos10 

všechny recenze uživatele

Dobrodružný snímek který staví hlavně na příběhu a na hereckých výkonech. Příběh podle slavného románu je sám o sobě vynikající a i tady v tomto TV filmu je podán nadprůměrně. Největším plusem je ale samozřejmě Patrick Stewart který zahrál Kapitána Achaba perfektně, ta jeho posedlost pomstít se té bílé bestii jde vidět na každém záběru. I ostatní herci se předvedli obstojně a dá se na ně koukat. Bohužel mínusů je zde taky hodně, samotná bílá velryba například, rozpočet nebyl kdovíjaký a tak se to muselo někde podepsat. Efekty jsou doslova amatérské, mnoho diváků kteří tedy nejsou moc na příběhy a rozvoje postav zde vlastně nic nenajdou a budou se nudit celé 3 hodiny. To je ostatně další slabina, kdyby byl snímek o půl hodinky kratší, nebylo by to na škodu, hodně scén je totiž zbytečně moc natažených a bezvýznamných. Takže pokud si vystačíte s nadprůměrným příběhem a s vynikajícím Patrickem Stewartem, nebudete litovat, ostatní radši sáhněte jinam. 62% ()

mahler 

všechny recenze uživatele

Velmi levné, velmi ukecané a natahované. Před patnácti lety mě zlákal obal na VHS se jménem F. F. Coppoola, a tak jsem si to koupil - takovou chybu už bych dnes neudělal. Ta noční scéna se žralokem byla dobrá - ale na tříhodinový film je to sakra málo. Bylo to zřejmě poprvé a naposledy co jsem poplival dokonce i herecký výkon Patricka Stewarta. BTW - Tento film měl mít stejný závěr jako měla kniha, bezděčná Achabova smrt tak jak je popsána ve velmi ne/záživném Melvillově románu by se sem hodila mnohem líp ... ()

torn666 

všechny recenze uživatele

Divim sa ako slabo to tu vacsina ludi hodnoti, ja som bol prvym dielom velmi prijemne prekvapeny. Druhy diel ma potom trochu sklamal ale stale je to celkovo aj na 4, dal by som 7 ak by bolo hodnotenie 10bodove. Patrick Steward bol skvely a aj dalsi herci takisto. Mimochodom je tu ista zaujmavost - vo filme Star Trek VIII: First Contact z roku 1996 je scena v ktorej kapitan Picard zacituje z Moby Dicka "A keby jeho hrud bola delom, vystrelil by na nu svoje srdce" po tom co mu zena zachranena v dobe Zeframa Cochrana povie ze sa voci borgom sprava ako Achab k bielej velrybe. Tu si teda toho Achaba zahral, prepokladam ze on sam(ved spolupravoval i s Royal Shakespeare Company) ma klasicku literaturu rad podobne ako ten televizne znamejsi zo spominanych dvoch Patrickom S. stvarnenych kapitanov(teda Picard :-). ()

Galerie (1)

Zajímavosti (3)

  • Gregory Peck si zahrál si již podruhé v televizní adaptaci Melvillova románu. Poprvé tomu bylo ve filmu Bílá velryba (1956), kdy hrál hlavní roli kapitána Achaba. (zdeny99)

Reklama

Reklama