Univerzální voják: Zpět v akci

Univerzálny vojak: Návrat

Univerzálny vojak: Späť v akcii

Sci-Fi / Akční

USA, 1999, 79 min

Já jsem asi diametrálně odlišný divák, ale docela se mi to líbilo. Když pominu pár kravin, které musel scénárista "dovyřešit" aby to dávalo smysl, tak jako jednoduší film s tím problém nemám. Po absolvování druhého vojáka se na film strhly zničující recenze a dodnes jsem nepochopil proč. Viděl jsem i napodruhé, pravda má to chyb jak máku, ale existuje dvanáct tuctů horších filmů...(19.9.2005)

Béčko jak lusk... Stupidní scénář, herci ve složení Van Damme + kaskadéři... no, už to mluví samo za sebe... a Mic Rogers je tragický režisér... Za co ty 3 hvězdy? Má to necelých 80 minut, během kterých se neustále střílí, kope a vybuchuje, takže nuda moc šancí nemá... Na víkendový odpolední relax je to dostačující.(25.7.2009)

Tohle se vůbec nepovedlo. Je to škoda, ale aspoň 2 hvězdy si zaslouží. Jsem fanoušek filmů s Van Dammem, ale nemůžu dát ani 3 hvězdy, protože když to vezmu kolem a kolem, tak 3 hvězdy dávám lepším filmům, ale zase mám rád tenhle druh filmů, nebo když jsem byl mladší tak jsem to miloval a asi ta láska k tomu ve mě zůstala, takže dám 3 hvězdy. Protože hudba byla super, rvačky se mi líbily, proč ne. Nemusel jsem u toho přemejšlet nijak, prostě takový bezduchý koukání. Jo, 3 hvězdy.(26.8.2012)

Van Damme sa prvýkrát rozhodol zahrať v pokračovaní, vybral si k tomu jeden zo svojich najslávnejších filmov, Univerzálneho vojaka, mal k dispozícii slušný rozpočet, ale miesto nakopnutia jeho komerčne upadajúcej kariéry vzniklo teda poriadne brakové béčko, ktoré mu teda moc nepomohlo, no podľa mňa sa jedná síce o dosť hlúpu a aj infantilnú, toto sa poprieť nedá, ale predsa len aj tak stále slušnú žánrovú zábavu. Už len tá zápletka pôsobí, ako z toho najhoršieho braku, superpočítač, ktorý sa vzbúri a začne vytvárať armádu univerzálnych vojakov, aby ovládli svet, ale našťastie je to odľahčené, s množstvom zábavných scén, poriadne akčné a vďaka dĺžke aj neskutočne svižné, takže tu sa nedá nudiť ani na minútu. Celkom spokojný som aj po akčnej stránke, je jej tu dosť, nechýbajú súboje, veľkolepé prestrelky, množstvo výbuchov a nejaké tie naháňačky alebo kaskadérske kúsky, pričom všetko je to slušne natočené a plne prehľadné. Ale najviac vynikajú predsa len tie súboje, Van Damme už určite predviedol aj lepšie kúsky, ale aj tieto majú slušnú choreografiu a dostatok výborných nápadov a momentov. Hlavne taká bitka v klube alebo celá časť v nemocnici ma dosť bavili. Ale aj na zvyšnú akciu sa dobre pozerá, aj keď tie prestrelky pôsobia predsa len trochu pubertálne, či už hudbou alebo množstvom zbytočne vystrieľanej munície, aj keď to nemá žiadny efekt. Plusom je aj obsadenie, Van Damme tu má síce v rámci série úplne podivne pojatú postavu, aj napriek tomu, že ho kedysi zabili a následne urobili univerzálneho vojaka, tak je opäť normálnym človekom, ale celkovo s ním nemám problém, je tu sympaťák, rád sa tu zhadzuje rôznymi grimasami a v akcii má čo predviesť, jeho partnerka novinárka nie je najhoršia, k tomu niekoľko známych vedľajších postáv a ani univerzálni vojaci nie sú najhorší. Michael Jai White to síce berie až moc vážne a zase tak moc tu toho nepredvedie, ale dosť ma bavil Bill Goldberg, ktorý tu má s Van Dammom plno zábavných stretov. Hlavne scéna s výťahom nemá chybu. Režijne to tiež pôsobí len pubertálne, ale dá sa cez to preniesť a technická stránka je predsa len na dostatočnej úrovni. Takže v tomto prípade ma to mizerné hodnotenie vôbec neprekvapuje, tento film je poriadny brak, ale zase poriadne odľahčený, zábavný a akčný. Pri správnej nálade je to výborná zábava a tak ja nemám s nadpriemerným hodnotením problém. 72%(4.4.2007)

• Imouse

Odpudïvé dílo, které má úplně děravý scénář. Představte si armádu, ktera střílí raketomety, děly, poloautomaty, automaty, gránatý a na druhé straně pět robotů, kteří jsou zkrátka nesmrtelní. Roboti si napochodujou až k vojakům, zbraní si nevšímají, a vojsko solidně zdecimují. Pak přijde na scénu Van Damme a nakope jejich robotický zadky. Obvykle mu stačí 2-3 vystřely zbraní do hlavy nebohého robota. A záverečná bitka? Ubohost.(21.5.2004)

• - Maggie (Kiana Tom) má ve filmu zbraň Colt M1911A1 ráže .45 ACP. (dc125)

• - Univerzální vojáci nosí brýlé značky Oakley, model Pro M Frame. (Jizni Tlapa)

• - Film se natáčel ve Waxahachie, v Caddo Lake a v Dallasu v Texasu, v Los Angelsa v Kalifornii a v Georgetownu v Kanadě. (rafix)