Univerzální voják: Zpět v akci

• USA Universal Soldier: The Return (více)
Trailer

VOD (1)

Bývalý univerzální voják Luc Deveraux (Jean-Claude Van Damme) je nyní především ovdovělým otcem milované dcerky Hilary. Svou profesionální kariéru ovšem nezanedbává a jako technický expert se podílí na přísně tajném vládním projektu, který rozvíjí ideu vraždících strojů k dokonalosti tím, že k řízení bojové jednotky používá supercomputer S.E.T.H. Nečekané problémy se zdánlivě dokonalou technologií nastanou ve chvíli, kdy se kontrolní počítač postaví proti svým lidským tvůrcům a jako osobní stráž použije neporazitelné univerzální vojáky. Zrádný S.E.T.H. tuší, že největší problémy bude mít s ostříleným veteránem Deverauxem a aby ho předem zpacifikoval, organizuje únos jeho dcery. Tím se ale dopouští sebevražedné chyby, protože Luc udělá všechno pro to, aby nemyslícím vrahounům natrhl triko i slezinu, zpacifikoval vzpurný počítač a zachránil Hilary. Akce může začít... (oficiální text distributora)

Trailer

B!shop

Ja si nemuzu pomoct, vsichni to tu brutalne kritizujou a popravde receno, chapu proc, ale ja mam tohle stupidni becko proste rad. Jednoduchej Skynetovskej pribeh, nulovy herecky vykony, spousta naprosto nelogickejch scen. Jenze zaroven taky hromada borcu, drsna hudba a skoro neustaly bitky a prestrelky, takze neni ani cas neco kritizovat a ze by se toho naslo a staci jen na 80 minut vypnout mozek. ()

Xmilden

Každý herec má svou sérii, ke které se vrátí vždy, když mu již nic jiného nezbývá. Bohužel pro JCVD je tou sérií zrovna Univerzální voják. Druhý díl nám představuje jakési Terminátory, kteří jsou prakticky nezničitelní. Přitom se nikdo neobtěžuje vzít RPG a ustřelit jim hlavu. Nechci se nějak moc pouštět do polemik, jestli tohle mohlo dopadnout lépe. Dle mého soudu tento díl neměl ani vznikat. Van Damme se snaží být vtipný a jediné štěstí je že nás vzal na návštěvu do strip baru, kde si zašel na internet. Trošku dává naději závěrečné zúčtování s Jai Whitem, ale i tohle šlo natočit mnohem lépe. Zklamání jako hrom, přesto nejhorší dílo teprve čekalo na Belgičana ve vlaku. ()

Slarque

Scénář je opravdu velmi podprůměrný a dává si pozor, aby náhodou nepřišel s něčím původním, o jeho (ne)návaznosti na jedničku ani nemluvě. Obsazení (s pár čestnými výjimkami) vypadá, že bylo vybíráno s ohledem na to, aby Van Damme byl nejlepším hercem ve filmu. Přestřelka byla stříhaná docela chaoticky a u akčních scén zněla hudba nesmyslně potichu (alespoň ti Megadeth při závěrečných titulcích byli slyšet). Ale ani navzdory tomu všemu netvrdím, že je film tak špatný, jak si zjevně myslí ostatní. ()

Lateef

Neuplyne ani minuta a do záběru se na vodním skútru vřítí Jean Claude s boulí na čele tak velkou, že zbytek scény zahalí do stínu... a hned se nám představí v přímé konfrontaci s minihorou Billem Goldbergem... a pak to prostě pokračuje dál, počítače získávají lidskou podobu, všichni demolují všechno, všichni střílí slepými náboji a Vy se choulíte v křesle a zakrývaje si oči se natahujete k dálkovému ovladači a hledáte tlačítko STOP... Mic Rodgers zapomněl v úvodních titulcích připsat: Do 12-ti let... Vašemu ovladači však došly baterie a Vy musíte dál sledovat kulturistickou přehlídku Michael Jai Whitea a wrestlingáče Goldberga, kopy a otočky Van Dammeova dubléra, modrý přeliv úchyláka Squida a hezkou, ale neskutečně trapnou Heidi Schanz... tenhle film je jako napodobenina elektronického slovníku, který chrlí náhodně vybraná slova... scény mají příšernou návaznost, nejlíp hraje ta malá holčička, akce je prostě všude, o dramatičnosti nemůže být řeč, dialogy jsou k smíchu, stačí??... už jste úplně psychicky na sračku, blouzníte a křeslo se kýve, to jak Vám lítá hlava ze strany na stranu, už nechcete slyšet ani vidět nic, nechcete vidět finální bitku Luc vs S.E.T.H., která je sestříhaná borcem, co včera vychlemtal patnáct dvanáctek... a která je podmalovaná prapodivným filtrem, takže vidíte skoro prd... a když už jste na pokraji zhroucení, nějaká vesmírná síla Vás vyhodí z křesla na zem, plazíte se k přehrávači a třesoucí se rukou se snažíte nahmatat POWER... na obrazovce nad Vámi vrcholí střet dvou mocností, lidské a počítačové a Vaše srdce puká!... rozhodíte ruce, vyplivnete krev a jak s sebou v posledním záchvěvu škubnete, zlomíte si vaz... tenhle film Vás skutečně oddělal... přesto ale soundtrack rulezzzzz!!! 45 miliónů dolarů(rozpočet)/10,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Danoboss

Väčšinou sa trápim tým, že vymenujem chyby, ale v tomto filme by to bolo skutočne príliš náročné, pretože nelogické je tam asi úplne všetko. Skutočne ako príbeh je to odpad. Hlavný záporák (či už černoch Seth alebo Romeo) ani zďaleka nemajú na Dolpha Lundgrena. Čo sa ale filmu vytknúť nedá je dostatok podľa mňa slušne natočených súbojov a výbuchov plus slušná bojová choreografia - skrátka mladší si prídu na svoje, kedysi by som to asi žral, skrátka oveľa horšie ako jednička ale napriek tomu ako oddychovka neurazí, nie je na tom zlé úplne všetko. ()

• Záběry z filmu použila do svého klipu „Crush 'Em“ kapela Megadeath. (Mandalorian)
  • Univerzální vojáci nosí brýlé značky Oakley, model Pro M Frame. (Jizni Tlapa)