Univerzální voják: Zpět v akci

Univerzálny vojak: Späť v akcii

Sci-Fi / Akční

USA, 1999, 79 min

• Xmilden

Každý herec má svou sérii, ke které se vrátí vždy, když mu již nic jiného nezbývá. Bohužel pro JCVD je tou sérií zrovna Univerzální voják. Druhý díl nám představuje jakési Terminátory, kteří jsou prakticky nezničitelní. Přitom se nikdo neobtěžuje vzít RPG a ustřelit jim hlavu. Nechci se nějak moc pouštět do polemik, jestli tohle mohlo dopadnout lépe. Dle mého soudu tento díl neměl ani vznikat. Van Damme se snaží být vtipný a jediné štěstí je že nás vzal na návštěvu do strip baru, kde si zašel na internet. Trošku dává naději závěrečné zúčtování s Jai Whitem, ale i tohle šlo natočit mnohem lépe. Zklamání jako hrom, přesto nejhorší dílo teprve čekalo na Belgičana ve vlaku.(21.1.2013)

"Jedná možnost je rozstřílet je na kusy. A doufat, že ty kusy nezačnou bojovat." Ok, takže už víme, že "náš" univerzální voják to dělá jen s novinářkama. Dobře mu tak. Při srovnání v prvním UV samozřejmě slabé. Bez jakéhokoliv srovnávání samostatně však mile ucházející. Je tam pár blbostí, u kterých člověk zakorutí hlavou (hledá-li někdo kód, který zná jen jeden jediný člověk na světě, je fakt úplně nejlepší znalce kódu za hledačem poslat na podnose). Škoda, že Michael Jai White nemohl ukázat více. 2.5*(3.6.2018)

• Wacoslav1

Tohle mne fakt nechytlo po dejovy linii je to po jednicce uplne mimo JCVD takovej chabej film v zadnym pripade neutahne humor je trapnej a ten Jai White taky nestal jako zaporak za nic tohle byl krok hodne vedle a tu jednu hvezdu udelim za to ze to ma jenom 80 minut a tak se da vydrzet nebo spis protrpet az do konce ale znova uz ne jednou a dost! v tomto pripade plati stoprocentne(26.9.2012)

Keď si s armádou univerzálnych vojakov nevie poradiť vyzbrojená armáda, tak čo budeme robiť? Obrátime sa predsa na Van Dammea, ktorému skopať bandu UniSolov nevadí. A čo potom ich boss? Supernamakaný nigga, ktorý má v mozgu superpočítač (a ktorý sa rozhodol ovládnuť svet, však to umelé inteligencie robia. Búria sa a snažia sa zotročiť/vyhubiť ľudstvo). Ani tento niggaminátor nie je pre Van-Dammea dostatočným súperom. A ja som si to užil. Rovnako ako pohľad na doktorov, ktorý svojou postavou vyzerali, že by knockoutovali Rockyho v druhom, ak nie rovno v prvom kole. Jaj bože, to je ale sprostosť (ale ZÁBAVNÁ podotýkam. ZÁBAVNÁ SPROSTOSŤ).(1.1.2018)

Já jsem asi diametrálně odlišný divák, ale docela se mi to líbilo. Když pominu pár kravin, které musel scénárista "dovyřešit" aby to dávalo smysl, tak jako jednoduší film s tím problém nemám. Po absolvování druhého vojáka se na film strhly zničující recenze a dodnes jsem nepochopil proč. Viděl jsem i napodruhé, pravda má to chyb jak máku, ale existuje dvanáct tuctů horších filmů...(19.9.2005)

• - Americký WWF wresler Steve Austin, známý jako "Stone Cold", měl původně hrát roli Romea. (KucC)

• - Záběry z filmu použila do svého klipu „Crush Em“ kapela Megadeth. (Mandalorian)

• - Spoiler: Ve filmu je 67 mrtvých. (KucC)