Johanka (Milla Jovovich) byla malou holčičkou, když jí během přepadení její rodné vesnice vojáci anglické armády před očima znásilnili a zavraždili sestru. Od té doby se staly víra a modlitby její jedinou útěchou. Když Johanka dospěla, začala být přesvědčena, že k ní hovoří sám Bůh (Dustin Hoffman) a že jí vyzývá k tomu, aby se postavila do čela armády, která vyžene vetřelce a přinese její zemi mír. Johančino nezlomné odhodlání překonává původní nedůvěru jejích přátel i rodiny. (Magic Box)

heyda

Johanka z Arku - dobrý námět na zpracování filmu, kterého se chopila Francouzská produkce, která si povolala Milu Jovovich a další hvězdy, aby předvedli, co v sobě mají. Bohužel musím konstatovat, že to nejhorší na celým snímku je délka. 160 minut je hrozně moc. Pak tam bylo hodně hluchých míst a já jsem měl chuť to několikrát během filmu ukončit. Tohle by se prostě nemělo stávat. Jinak vizuální a hudební stránka je solidní. Herci taky fajn, jen to zpracování nic moc. Jsem trochu zklamaný. ()

Rimsy

Luc Besson mě tímto filmem velmi zklamal. Přesto dávám 3* za výborné výkony Milly Jovovich a Dustina Hoffmana, podle mě jedné z nejlépších božsko-satanských postav všech dob. Přesto jsou ostatní herci nevýrazní, ani John Malkovich nenaplnil svůj obvyklý standart. Scénář jak ukradený z učebnice dějepisu nedokázal ničím překvapit. Škoda, potenciál tento film orzhodně měl. ()

Galadriel

Tak tohle pro mě bylo jedno z největších filmových zklamání, co jsem kdy viděla. Čekala jsem opravdu skvělý historický film a navíc od Bessona, který natočil předtím takovou genialitu, jakou pro mě je Pátý element. Celkově vzato to nebylo až zas tak hrozný, ale svůj podíl na mém hodnocení má určitě to, že jsem opravdu čekala víc, o hoooooooodně víc. Film místy strašně nudil, při dost vysoké stopáži prostě nedokázal udržet tempo a to neodčiní ani některá vydařená místa. ()

m.krudenc

Vynikající Historický Film. Nic se mu nedá vytknout - je to dokonalé dílo - Bravo. Ať už byla Johanka skutečně nunciem Božím nebo pouze duševně chorou, nehraje to z pohledu Stoleté války roli, vliv její osobnosti na okolí byl stejný. Vojáci (obrazně) vstávali z mrtvých, vojáci bojovali, vojáci vítězili. S kým to vlastně Johanka rozpráví při čekání na svou hranici? Je to svědomí, s nímž se musí ještě před koncem vyrovnat, nebo je to další zkouška její víry? V jistotě Božího poslání dokázala vítězit na bitevním poli, těžší boj však musela podstoupit až později, když ji Bůh zdánlivě opustil a čelí otázkám zpochybňujícím jeho samotnou existenci. No prostě vynikající Historický film. Nic se mu nedá vytknout - je to dokonalé dílo - Bravo. ()

Spiker01

Vyloženě průšvih to podle mě není, je to pouze takové mdlé, dlouhé a historicky nepřesné až nad rámec magična. Milla Jovovich je duchem nepřítomná a posedlá božskou mocí a vypadá jako naprostý pomatenec. Otázka jestli to vážně tak mizerně hraje nebo je prostě tak toporná jako vždy. Kdysi jsem to měl na VHS a nejspíš jsem těch 150 minut nikdy nedokoukal, to až teď jsem se odvážil a nikdy víc už to vidět nepotřebuji...50% ()

• Kathryn Bigelow podala v Kalifornii žalobu na Luca Bessona za plagiátorstvo historického výskumu, ktorý robila, keď bola zapojená do projektu. Besson sa s ňou potom vyrovnal mimosúdne. (Arsenal83)
  • Podľa historikov film napriek nepresnostiam ukazuje spoluprácu medzi Burgundčanmi a Angličanmi presnejšie ako predchádzajúci filmári. (Arsenal83)
  • Luc Besson uviedol, že ho nezaujímal samotný príbeh Johanky z Arku; chcel skôr vytiahnuť z histórie posolstvo, ktoré je aktuálne aj pre dnešok. Besson povedal, že aby to dosiahol, odstúpil od faktického rozprávania z 15. storočia a namiesto toho sa snažil dostať za „vonkajšiu obálku“ a sústrediť sa na emocionálnu stránku Johanky. (Arsenal83)

Zemřela herečka Olympia Dukakis

Zemřela herečka Olympia Dukakis