Bedhead

Krátkometrážní / Komedie / Fantasy

USA, 1991, 8 min

Vizuálně velice zdařilý kraťas Roberta Rodrigueze mísí (trošku lemplovsky) hororové a komediální prvky a má prapodivnou atmosféru, údajně podobnou jako Tetsuo, kterého jsem však neviděl. Bedhead byl tvořen se vší pečlivostí, o čemž svědčí již úvodní animované titulky, a režisérově filmografii ostudu nedělá.(13.2.2007)

• tom88

Rodriguezovu tvorbu mám moc rád, ale Badhead ma vôbec nechitil. Triky tam boli slušné, nie je to zle natočené, ale dejovo sa mi to nijak nepáčilo, vizuálne tiež nie. Čiernobiely obraz mi trocha prekážal, ale beriem. Detské herecké výkony nič moc, ale stále lepšie ako v niektorých celovečerných filmoch. Mal si to najskôr ukázať Quentinovi, tak možno nabudúce Robo. 40%(3.10.2008)

Rodriguez to docela slusne rozjel uz ve svym uplne prvnim "filmu". Prvni asi tri minuty me to sice moc nechytlo a cekal jsem, co z toho bude, ale pak to zacla bejt uchylna smesice mezi komedii a hororem, se solidni kamerou a trikama a nevypadajici nijak zvlast amatersky, navic s peknou pointou a ja se skvele pobavil.(15.5.2008)

Veľmi osobitý kraťas už ďaleko dopredu predznamenáva nielen Robertovu schopnosť vystačiť si s málom, ako aj rodinný charakter tvorby, to znamená filmy pre rodinných príslušníkov, a s nimi, teda predovšetkým deťmi. Koho prekvapuje - či dokonca rozčuľuje - séria jeho filmov pre (hlavne jeho vlastné) deti, predovšetkým SPY KIDS 1 až sto, nech si uvedomí, že pred MARIACHIM bol BEDHEAD.(3.2.2016)

Bedhead se docela pomalu rozjíždí. Nevěděl jsem, jestli je to jenom sranda, nebo jestli to je myšleno vážně a ještě se to rozjede. A zadruhé bylo správně. Jednoduchý, ač docela chytlavý, příběh započal kariéru R.R.. A buďme za to rádi. Dnes bych od něj už takovouhle věcičku nečekal. Ale to je právě nádherná ukázka životního rozvoje. Jen tak dál. PS: Jsem rád, že je to jenom "krátkometráž", v podobě několika desítek minut by to již ztratilo šmrnc.(11.8.2013)