Krůček k vraždě (TV seriál)

Murder in Mind

Krimi / Drama / Thriller

Velká Británie, 2001–2003, 23 h (Minutáž: 60 min)

Caroline Goodall, David Suchet, John Thomson, Chiwetel Ejiofor, James McAvoy, David Hemmings, Rob Brydon, Samantha Robson, Nigel Havers, Kate Magowan, Nicholas Lyndhurst, Neil Dudgeon, Frances Grey, Nitin Ganatra, Naoko Mori, Barbara Flynn, Gillian Kearney, Scot Williams, Helen Baxendale, Adrian Dunbar, Nick Reding, Jesse Birdsall, Kerry Godliman, Camilla Power, Ed Stoppard, Christine Adams, Natasha Little, Steve Toussaint, Danny Webb, Lachele Carl, Gary McDonald, Pauline Quirke, Tom Goodman-Hill, Timothy West, Jon Cartwright, Martyn Whitby, Samantha Beckinsale, Phil Cornwell, Charles Cork, Kate David, Amber Sainsbury, Colin McFarlane, Paul Chahidi, Neil Pearson, Mark Womack, Stewart Wright, Neil Stuke, Marc Small, Tony Haygarth, Adam Faith, Christopher Adamson, Albert Moses, Kenneth Hadley, Nicole Arumugam, Claire Price, Ruth Gemmell, Mary Anne Parker, Jamie Theakston, Richard Ridings, David Quilter, Rakie Ayola, Liz May Brice, Anne Stallybrass, Christopher Good, Daniel Flynn, Kim Taylforth, Susan Gilmore, Sarah Preston, Rob Spendlove, Gaynoe Faye, Matt Bardock, Gary Kemp, Edna Doré, William Vanderpuye, Maggie O'Neill, Seeta Indrani, Jon Croft, Nina Wadia, Rachel Bell, Michael Medwin, Robert Hudson, Rebecca Lacey, Bernard Gallagher, Andrew Clover, Nadia Cameron-Blakey, Abby Rakic-Platt, Alex Hassell, Ann Ogbomo, Ross Boatman, Dorothy Atkinson, Lucy Black

Les Healey

Komentáře uživatelů k TV seriálu (9)

Úvodní díl: Terapie - ****(25.5.2006)

Mám sto chutí dát těch hvězd rovnou pět! Ale neudělám to, protože tak jako u každého výtečného seriálu, i tady se najdou slabší epizody...Každý díl tvoří ucelený příběh s naprosto typickou atmosférou, tak příznačnou pro britské detektivky. Co ale povyšuje tenhle seriál vysoko nad průměr jsou scénáře - pokaždé je zápletka jiná, nečekejte žádné klišoidní vzorce typu "vražda - vyšetřování - zatčení". Navíc v každém díle se setkáváme s obyčejnými lidmi, kterým do života zasáhne zločin a řešení je vždy velice originální - ovšem ne přehnaně! Vůbec celý seriál působí velice civilizovaně a lidsky, k hrdinům není těžké najít si cestu...Ve většině epizod se sekáme s nějakou známou (známější) tváří britské televizní nebo filmové scény, pro příklad zmíním svoji oblíbenkyni Helen Baxendale - což berte jako takovou pralinku navíc v už takhle skvělé bonboniéře...(19.12.2004)

Škoda, že při hodnocení tohoto kvalitního seriálu nelze ohodnotit každý díl zvlášť. Některé mě totiž naprosto dostaly do kolen svou zápletkou, napětím, nápadem i podáním, ale některé zase zklamaly (těch bylo ovšem podstaně méně). Čtyři hvězdičky si rozhodně zaslouží !!(11.8.2005)

Vrah v každém z nás. Jak banální. Jak prosté. Jak tragické.(21.9.2010)

Jeden z nejpodcenovanejsich serialu vubec. Myslim, ze jsem jeste u zadne jine krimi nezazil v nekterych dilech tak mrazivou atmosferu jako prave v tomto serialu.(16.6.2008)

Další seriál z britské produkce, které řadím mezi své nejoblíbenější. Všech 23 dílů jsem zkoukla na jeden zátah, a je škoda, že jich nebylo víc. Kladně hodnotím jak výkony herců, tak i samotné příběhy, pokaždé s překvapivým rozuzlením.(26.1.2012)

Ako sme si zvykli u britských filmárov je kvalita kriminálneho seriálu pomerne vysoká a nechýba i originalita čo je dôležité, aby seriál zaujal. Autori nekladú dôraz na osvedčenú metódu vražda a vyšetrovanie vraždy, ale poukazujú i na motívy a pohnútky obyčajných ľudí, ktorý či už z donútenia alebo z vlastného rozhodnutia sa rozhodnú spáchať zločin ukončením života nejakej osoby. Vždy poteší ak sa objaví inovácia a tento seriál sa určite nedá nazvať tuctovým.(8.9.2007)

Další z kvalitních britských detektivek.(15.6.2006)

Pokud jde o jednotlivé díly, tak má hodnocení by byly jak jízda na horské dráze, něco bylo velmi zdařilé, něco spíše průměrné...v celku je to ale dobře zpracovaný seriál a bez nějakých velikých vad, takže suma sumárum jsou to pro mě pěkné 4*.(10.11.2014)