Však ty víš (TV seriál)

It's Like, You Know...

Komedie

USA, 1999, 26x25 min

Wayne Kennan

Steven Eckholdt, Chris Eigeman, Jennifer Grey, A. J. Langer, Evan Handler, Scott Patterson, Maggie Wheeler, Michael Chieffo, Damon Standifer, Carole Goldman, Amy Yasbeck, Laura McLauchlin, Grant Heslov, Brent Sexton, Andy Umberger, T.J. Thyne, Steve Witting, Michele Maika, Jane Sibbett, Victor Raider-Wexler, Gregory Itzin, Carol Leifer, Amanda Pays, Cristine Rose, David Haydn-Jones, Maureen McCormick, Billy Gardell, Dayton Callie, John Kapelos, Anne-Marie Johnson, Roger Rose, Alex Kapp Horner, Rob Moran, Jessica Lundy, Nick Bakay, Brandy Howard, Richie Keen, James Greene, Kristin Dattilo, Ping Wu, Dan Patrick, Dee Dee Rescher, Ellen Gerstein, Kato Kaelin, Joel Brooks, Francis Guinan, John Bennett Perry, Tim Conlon, Suzanne Cryer, Maurice Godin, Connie Ray, Rebecca Staab, Fort Atkinson, Clifford David, David Byrd, Stacy Galina, Debra Azar, Shareen Mitchell, Jeff Yagher, Beth Hall, Jason Sklar, Randy Sklar, Daniel Escobar, Rick Scarry, Lori Tan Chinn, Steve Vinovich, Kara Zediker, Jack Blessing, Mario Joyner, Louisa Abernathy, Shawn Michael Howard, Kim Chase, Ernie Grunwald, Terry Rhoads, Jerry Kernion, Judy Kerr, Kitty Swink, Steve Hofvendahl, Fred Sanders, Francesca P. Roberts, Christopher Liam Moore, James Sie

Upovídaný sitcom o flákačích z Hollywoodu, který má sympatické obsazení, základní nápad je zajímavý, humor decentní, ale prostě to nějak není ono. Evidentní je pokus o nápodobu Přátel, ovšem bez pochopení faktu, že v Přátelích se neustále něco (většinou velice zběsilého) děje, kdežto tady se stále jen mluví. 60 %.(16.5.2003)

Příznačné pro tento sitkom je, že ač byl u nás nasazen ve výhodném vysílacím čase, dosud ho, s odstupem času, hodnotilo na CSFD pouhých 21 diváků. Ani na americkém trhu to nebyla žádná sláva. Hlavním tahounem měla být Jennifer Grey, pro kterou se seriál měl stát comebackem na výsluní divácké přízně poté, co nedokázala zužitkovat svou popularitu z hitu Hříšný tanec a zvolna upadala v zapomnění. Jenže Jennifer je příliš průměrná herečka na to, aby sama utáhla celý sitkom a konkurence na trhu je obrovská. Televizi tehdy kralovali tematicky podobní Přátelé a vedle nich se tahle partička jednoduše neprosadila. Celkový dojem 50 %.(6.12.2007)

Celkem mě zaráží, že si tento seriál nenašel více příznivců... Se seriálem Přátelé bych ho moc nesrovnával, protože s ním má společné asi jen to, že se odehrává v USA. Stylem je to podobné spíše "Jistě, pane ministře". Zde se jedná především o zesměšňování smetánky z LA, rivality mezi East a West Coast apod.(29.8.2008)

Absolutně geniální tah od tvůrců je obsazení Jennifer Gray, aby hrála sama sebe. To, jak si z ní (a tedy vlastně ona sama ze sebe) tvůrci utahují považuji za jeden z nejoriginálnějších nápadů, který se v sitcomech za poslední roky zrodil. Skvěle funguje i zbytek obsazení (Chris Eiegman v roli pesimistickeho spisovatele stoji za to!) a i když nelze nevidět pár slabších scénáristických okamžiků, lze s klidem říci, že se jedná o velice povedený komediální seriál...(22.5.2003)

Můj momentálně absolutně nejvíc nejoblíbenější seriál. Proč ? Protože je jiný. Ne každý pochopí narážky na život v LA. Ne každý pochopí narážky na život hvězd v Hollywoodu. Nesnaží se zalíbit všem, univerzálními hláškami, které se pořád opakují od seriálů starých dobrých 60. let. Je jiný, je jen pro někoho, je nejlepší.(12.1.2003)