Fate/Grand Order: Zettai madžú sensen Babylonia

• Japonsko Fate/Grand Order -絶対魔獣戦線バビロニア- (více)

Epizody(21)

Scalpelexis

[Shlédnuta 1 epizoda, drop] Nemůžu si pomoct, ale já téhle již přestárlé, seschlé, odpudivé značce ten díl vždy musím dát, aby se má vnitřní sadistická anime povaha mohla pokochat, jaké další studio si ušije svůj kabát ostudy. Tentokrát jsem ale spíš naopak uronil slzu, protože Cloverworks mi byli sympatičtí svou nedávnou tvorbou a i zde jsme svědky upřímné snahy. Vizuelně je to podobné kreacím Ufotableu, jen ta počítačová animace není tak svěží a precizní (ty obludy jsou vyloženě blecht, uf). Dobrým dojmem působí i atmosférická hudba, ale tím výčet pozitiv očekávaně končí. Scénář je zrůdnost a postavy patří do nejdiskontnějšího druhu buďto waifubaitu ( "Senpai" Mash) anebo klišoidních variací tak typické právě například pro Fate, které ocení jen milovníci fanservisu: Je libo kalhotky ze předu? Nebo na klasického spodního šmíráka? Co třeba s roundhouse-kick variací? Všechno je na skladě! Pokud tedy potřebujete něco zapít silnějším vypalovákem mozkových buněk než je toluen, prosím, vstupte! ()

Hees

Obrovské veľkolepé sklamanie a to som fanúšik vo svojej podstate Fate sérií. Vo svojej podstate nechápem ako to môže mať skoro 8 na MAL. Fate/Grand Order: Zettai Majuu Sensen Babylonia funguje veľa vecí správne. Zaujímavé postavy ako Gilgamesh, Mash, Isthar, Merlin, Ana či Ereshkigal. Hlavná postava Fujimaru škoda reči anime by bolo kvalitnejšie bez neho. Animačne, vizuálne výborné, až na veľké príšery, ktoré sú tradične robené asi v nejakom inom programe. Ostatné nefunguje a idem to celé vymenovať. Budovanie príbehu absolútne zlyháva, prvých štrnásť dielov, kedy sa príbeh buduje je absolútna nuda. Nelogické chovanie nepriateľov, kedy sa z minúty na minútu pridajú na druhú stranu "pre pekné oči hlavného hrdinu". Záporné postavy majú absolútne nevysvetlený dôvod boja okrem Enkinda. Osobnosti ženských charakterov pripomínajú z diaľky hárem anime vzhľadom k Fujimarovy, ale inak tieto osobnostné črty síce nie sú vyškrtnuté z príbehu, ale doslova zbytočne zavadzajú, keď to nie je nijak rozvinuté. Operačné stredisko absolútne zbytočná rola v celom anime, ale však zavoláme im snáď niečo poradia "niečo logické". Nechápem takáto zlátanina deja a nudy, keď anime sa aj celkom dobre končí, aj sú tu sympatické dobre animované postavy, aj súbojovo je toto anime na vysokej úrovni (súboje mu môžu iné anime len závidieť), ako dokáže takéto anime si nesplniť svoju základnú úlohu priniesť pridanú hodnotu divákovi okrem vo svojej podstate "Gilgamesh" konca. ()

Terezinka198

Pro tentokrát přehlédnu ten nechutný fanservis skoro při každém kroku nějaké zdejší hrdinky v první polovině, protože o ty se vůbec nestarám. Ne! Od počátku jsem do tohoto díla šla jenom kvůli Gilgameshe! Když jsem ho poprvé spatřila v sérii UBW (protože jsem netušila, čím začít a tohle bylo "zrovna na skladě" :D), hned mě zaujal. A získal si mě na svou stranu u Fate/Zero. Takže jsem tajně doufala, že se mi něco z jeho života aspoň trochu jednoho dne ukáže. Fate série mě nikdy moc neoslovily a beru je jako takové tiché splnění povinnosti (vyjma příběhu s Waverem, protože toho si v jeho dospělácké podobě nejde neoblíbit! A samozřejmě Fate/Zero, protože to mi dalo naději, že tenhle svět má ještě naději na skvělé příběhy..). Za mě hodně povedená série, krásné detaily, co se soubojů týče, překrásný soundtrack, opening a hlavně ending! V příběhu jsou možná pro někoho slabší místa, ale já je tam neviděla. Smutné odhalení původu těch potvor, co se najednou začaly objevovat ve městě... (a ti zmetci mi tam dokonce hodili i nový ending, který si prostě musím zamilovat, ŽE ANO?! a kéž by jenom ending... ta animace... those feelings... fuck you, guys, for making me cry... right in the kokoro..), ale nebudu tady vypisovat všechno. Za mě rozhodně jedna z těch lepších částí z Fate značky, kterou jsem si náramně užila a dokonce jsem se i těšila na další díly v průběhu týdne. Jednoduše řečeno - máte rádi Gilgameshe? -> You must see this! ()

Myslivir

Kdo by byl čekal, že animátoři z CloverWorks nakonec budou svojí animací schopni konkurovat Ufotable... Akce je velmi dobrá a konzistentní, plynulá, dobře ozvučená. Silně vrávorá pouze v oblasti CGI, jež je bohužel prostě jako pěst na oko. Jinak i tempo je slušné, byť samotný příběh je možná až příliš "levelový", komické odlehčovací momenty překvapivě fungují a postavy jsou mnohem lepší než v předchozích částech Grand Orderu, které byly nesmyslně adaptovány pouze jako krátké filmy. Nejzábavnější bude asi dvojice Gilgamesh a Merlin.  Jediná věc, která Babylonii brání v získání vyššího hodnocení, je příliš velké množství fanservisu. ()

darthvader77

Vidět konečně Gilgameše v jeho přece jenom původnímu eposu věrnější podobě je jedna radost. Merlin je ultimátní troll, akce zatím svěží a animace fantastciká pro fanoušky Fate povinnost. Death is coming!!!! ()

DaweForeman

Po Apocryphě další velký zklamání, kdy se po menších nebo větších dávkách stupňuje absurdita a obzvláště závěrečný souboj už je příliš přitažený za vlasy. Je to až příliš přemrštěné a příliš velký miš maš všeho možného, co bylo po ruce. Nemusím ani zmiňovat pro diváka anime naprosto matoucí začátek, kdy je vidět, že tam chybí mezi původním a tímhle Grand Orderem spoustu zásadních událostí, faktů a příběhu. Takže člověk zezačátku zmateně se snaží čehokoliv chytit, než si tak nějak zvykne, že je to vlastně úplně jedno, protože si chce prožít alespoň toto dobrodružství v Mezopotámii, které se celkem povedlo a byla to dlouhá 21-dílná pouť. Jediným pozitivem jsou celkem dobře sepsané některé postavy, ale tím to končí, protože i sebelepší postavy nezachrání naprosto katastrofický příběh. Další pozitivem by se dalo najít příjemné hudební zpracování a celkem koukatelná animace až na některé 3D počítačové momenty. ()

dahakere

On ani člověk nemůže být moc zklamán, když už tento příběh zažil ve formě hry a ví jak je prostě špatný. Ano je to jedna z nejhorších částí celé hry spadající do hlavního příběhu (přestal jsem hrát po Solomonu, pro mě ta hra byla tímto ukončena, ale prachy se musí točit dál...). Bohužel tak jak nám adaptace mobilní Madoky ukazuje, že se to dá udělat tak, že nezasvěcený ani nepozná, že jde o hru, tak tady to prostě nefunguje. Co se příběhu týče, tak nechápu rozhodnutí zadaptovat v podstatě poslední část příběhu, když zatím byl z adaptován pouhý začátek. To je ta největší chyba, kterou dle mě toto anime udělalo. Protože takhle je jasné, že to je dělané pouze pro hráče té hry (zase uvedu Madoku, protože to jsem nehrál a anime funguje i bez toho). Kdo nemá s hrou zkušenosti a u sledování nemá vypnutý mozek (a tím pádem je mu vše jedno), tak nemůže mít absolutně ponětí co sleduje. Proč je tam Rin a ještě k tomu 2x? Proč se Gilgamesh nechová jako arogantní zm*d? Proč tam běhá Shirova učitelka v oblečku jaguára a řve u toho jako smyslu zbavená? Mobilní hra na to má lehkou odpověď. Fan service o kterém ta hra celá je. Nic víc nic míň. To ale moc nefunguje, když se nám ten příběh snaží vyprávět ve formě anime. Příběh je klasická záchrana světa, kde jsou hlavní postavy poslány na misi něco udělat (strašně tu jde poznat, že se jedná o jednotlivé levly ze hry), tam si zabojují, někoho potkají, pokecají si, 90% záporných postav se přidá na dobrou stranu protože vlastně ani nejsou záporné a tak furt dokola. Je tu několik mích oblíbených postav a to Quetzalcoat, Ana a Merlin. Všechny dostanou svůj prostor. Což je fajn, ale dostanou prostor v příběhu, který je v základu tak plochý, že to ani malá Ana se svým tajemstvím, snažící se překonat svůj pevně daný osud, nepřebije (nejlepší část). Animace tohoto kousku je strašně složité hodnotit. Ono to totiž vypadá dobře. Zprvu i CGI monstra vypadají v pořádku. Ale samozřejmě tu jsou ty 2 velké problémy. Co velké. 2 obrovské problémy, které většinou zakrývají celou obrazovku. Ano 2 hlavní záporáci ve formě obřích monster vypadají jako z traileru na ps2 hru. Což je strašná facka všem kdo dělali na zbytku. Třeba Quetzalcoat (to jméno mě zabije... xD) tu předvede v jeden moment šílené orgie pro oči. Teď se přesunu k jedné věci, kterou většinou neřeším, ale tady mi tak nějak sama od sebe přišla vysoce nadprůměrná. Zvuk. Tím nemyslím jenom hudbu, která je taky skvělá (2. ending je něco výborného), ale celkově všechny zvukové efekty. Jak píšu, většinou to moc neřeším, ale tady mě to samo od sebe donutilo se zaposlouchat do každého zvuku, který to na mě poslalo. Za to obrovský palec nahoru. Tak to by bylo. Většinou jsem se snažil adaptace Fate/GO obhajovat, protože se doposud jednalo o speciály, které neměly více jak jeden díl a proto se dalo pochopit, že se jedná pouze o přídavek ke hře pro hráče. Ale tohle mělo být plnohodnotné anime a to není ani z daleka. Jsou tu fajn postavy, které mám rád, animace je silně rozporuplná, zvuk je naprosto výborný, příběh je o ničem, protože byl o ničem už v předloze a adaptace s tím absolutně nic neudělala. Ve výsledku průměrné anime, které je zase určeno pro hráče hry, jelikož tak geniální nápad jako se vykašlat na 80% předchozího děje to dělá pro všechny ostatní naprosto zbytečné. Takže 6 za ty výborné zvukové efekty. Tak Solomon se přece jen podle všeho chystá, takže se můžeme těšit na epické uzavření a jsem zvědav jak to zvládnou. Protože jak ukázalo tohle, tak ne vše co funguje na mobilu funguje i v anime. Ale lhal bych, kdybych řekl, že se netěším. () (méně) (více)

Rhaegar

Audiovizuálně je to super. Tady se lidi fakt snažili to je hodně nadprůměrné. Bohužel postavy a scénář je tak zlý že to celé prostě pohřbí. ()