Reklama

Reklama

Obsahy(1)

James Wan se vrací ke svým žánrovým kořenům příběhem o dívce Madison, kterou paralyzují neustávající vize strašlivých vražd, které bohužel mají daleko k obyčejným snům. (Vertical Ent.)

Recenze (218)

verbal 

všechny recenze uživatele

Inshitdiózní ťaman zkusil zadrnkat na retrostrunu a zahrát si na Itala. Výsledkem sice není obvyklé mistrovství světa v unylém vrzání pantů a svévolném houpání lustrů, avšak ten kapku jeblý bizár o pypce s očima i na prdeli a flexibilními klouby se mi o nějakou extra zábavu či retropotěšení taky dvakrát nepostaral. Na pořádné džalo je to málo červené i málo nechutné, zcela to postrádá nějaké ty tradiční kozy fan tutte, z tentokrát ani trochu apelující teplákové mastňačky Análbelky Voliž vám Fulči ani nedrnkne a nevolízal by ji snad ani Páter Tomáš. Holt jen vypiplaná restrostylizace Ardženta nedělá, a byť řemeslně profesionální, retroztřeštěný hlavněproudý brak, který si v korektních mantinelech dnešní přihřáté doby prostě nemůže dovolit řádně traumatizovat změkčilé pubertální kokoty tradiční detailní brutalitou a nic jiného v opatrně zkrvavených rukách nemá, je tak spíše nechtěnou parodií než zamýšlenou poctou žánru. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Pure fun. Trailer lákal na úplně jiný film, James Wan si ale nakonec čistě pro radost skutečně natočil giallo. Ale ne takové to giallo sedmdesátkové, seriózní, které si vystačilo s pěknými barvičkami, klasickou detektivní linkou a maskovaným zabijákem v černém plášti, rukavicích a s bodnou zbraní. Malignant má blíž spíše k giallům pozdějším, které bývaly ozvláštněné nějakým úplně střeleným fantaskním elementem. O Zhoubném zlu se těžko píše bez spoilerů, dějové zákruty snímku by ale byla škoda prozradit. Scénář baví tím, do jakých otáček až tu vlastně strašně přiblblou, brakovou zápletku vygraduje. U jiných tvůrců by si divák asi klidně mohl klást otázku, jestli si filmaři s takovýmhle filmem dělají srandu, anebo ho myslí vážně. Ale Malignant je naprosto jasně ukotvenej v zóně nadhledu. Je v něm spousta přepálených detailů, které působí vyloženě komediálně. Což je samozřejmě záměr. Malignanta je nutné brát jako takovou hravou srandičku, u který se na placu bavil režisér, a u níž se má bavit i divák. Že to v detailech sem tam nedává smysl, je úplně jedno. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Wan tentoraz namiesto napätia a ľakačiek stavil na gore, takže ak máte slabšie žalúdky, pripravte si k sledovaniu tejto bizarnej, ale hravej a skvele natočenej pocty talianskym žánrovým klasikom veľký lavór. ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

James Wan si natočil film pro radost. Horor o ženě, která se stává nedobrovolnou svědkyní násilných zločinů, pojal ve stylu béčkových hororů osmdesátých let. Nebojí se absurdností, občas jde naproti dokonce i lehké směšnosti, ale zároveň je jeho novinka extrémně nápaditá a vychytralá. A nekompromisně jeho. Může vám to strašně sednout, nebo to v půlce znechuceně vypnete. Rozhodně však stojí za to to zkusit. Pokud totiž zjistíte, že jste naladění stejně jako Wan, užijete si to strašlivě. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„To nie je jasnovidka, dočerta!“ Panebože, to čo bolo??? O Vtelení zla sa ťažko píše, pretože nech od neho budete čakať čokoľvek, zostanete zaskočení. Vývoj scenára je miestami vskutku prekvapivý a aj keď niektoré momenty môžu pôsobiť absurdne, sú Jamesom Wanom natočené tak dobre, že skoro vôbec nie sú nechcene smiešne (čo je obdivuhodné najmä v neuveriteľnej finálnej scéne z policajnej stanice). Film je okrem toho plný drastického gore, ktoré síce fanúšikov vyrastajúcich na menách ako Fulci, Deodato, či Argento zrejme nešokuje, ale napriek tomu je značne drsné a fest odvážne. Herecké výkony sú priemerné, ale verte mi: ten scenár je natoľko „bláznivý“, že vám to vonkoncom nebude vadiť. Sranda je, že keď sa to tak vezme, jedná sa o jeden z najprevarenejších filmových (kvázi?)šokujúcich zvratov. Lenže je obohatený o istý lekársky fenomén, ktorý obohranému twistu dodáva zaujímavý, originálny nádych. Ďalšou srandou je, že finálnu pointu v podstate pomerne skoro odhalia vyšetrovatelia (dokonca sa zvrat svojím spôsobom dostal aj do názvu), ale vinou istých vecí ich záverom neprikladáme absolútne žiadnu váhu. Len teda fakt netuším, kto za to všetko napokon vlastne išiel do basy... ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Batshit Bonkers!! Už i Wan pochopil, že bez Gore nelze žít. Pocitově možná na 4 hvězdy, ale žánrově za letošní rok musím dát plný kotel, protože James Wan opět doručil Horor, který je zásadní, na který se nezapomene a který přinesl něco neokoukaného. Argento, Bava, Carpenter a Cronenberg jdou tam cítit všichni a je to pocta Giallům, Body Hororům, kriminálkám a hlavně Itálii (-70-80 roky) Rukavičky, stylová vražedný zbraň, černý plášt a tmavě rudá. Krásná Annabelle Wallis trpí vizemi, kde vidí strašlivé a syrové vraždy ( Nádhera!) . Malignant určitě nepotěší fanoušky PG 13 duchařin a teenagerům nejspíš nic neřekne, protože těm je potřeba vysvětlit i pojem Giallo, ale já si to užíval. Vizuálně velmi atraktivní, hudba je vyloženě nářezová a soundtrack má už teď kultovní nádech, tak jak Wanův Saw, má to sympatický "béčkový" příběh s creepy zvratem, který se sice dá uhádnout už dříve, ale je dost znepokojivý a refrešující na to, aby mu to divák odpustil. Vše však vyvrcholí šíleným třetím Aktem, kde je Wan utržený z řetězů jak Lev, který pár dní nejedl a scéna ve vězení je tak stylová a šíleně vygradovaná, že by před ní poklekl i samotný Raid, to jsem zas a opět řval slastí a nejspíš si tuhle sekvenci budu pouštět pokaždé, když budu mít zlou náladu. Když tak čtu, že se lidem dělá z násilí zle, tak mně se dělá špatně z nich. Not for Fancy people. Příběh 4/5, Akce 5/5, Humor 0/5, Násilí 4/5, Zábavnost 4/5 Hudba 5/5, Vizuál 5/5, Atmosféra 5/5, Napětí 4/5, Emoce 3/5, Herci 3/5. 8.5/10. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

This film is... too much. Je zábavné, jak moc je přeplácaný a naprosto ztracený v tom, jak moc Wan chce dát najevo, že je moc velké jméno na "normální horory". Rozhodně to není strašidelné, ale určitě to je svižné a místy legrační. Být Američan a pořádat Halloween party, tohle rozhodně pustím na pozadí. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Wan oprašuje italské horory a to, že si do hlavní role splašil vlastní kopii Darii Nicolodi mě fakt dostalo. Taky akční finále na policejní stanici pobavilo. Jinak je to pro mě jen další wanovina tj. sympaticky řemeslně zdatné, přesto mírně nudné hraní si se známými hororovými motivy a proprietami. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Wan zatoužil mezi dvěma hastrmany z fitness centra po něčem méně opulentnějším a ovlivněn slashery o sériových vrazích z přelomu 80. a 90. let a pány jako Bava, Argento, De Palma či Cronenberg, se vrátil ke svým tvůrčím kořenům. Výsledkem je „genre-blender“, který sice bolestně postrádá logiku, ale umění tvůrce zasadit tyto motivy do divácky atraktivního rámce všechno přebíjí. Wan si s námi jen tak pohrává, ať už se čeká na Godota žárovku, nebo čistí policejní stanice (od dob, kdy v L.A. řádil jistý kybernetický organismus, to nikdo takhle pečlivě neudělal).. Zatímco půvab představitelky hlavní role stimuluje fantazii, její křestní jméno svádí k lascivním slovním hříčkám. Jsou ale filmy, kdy představa análního sexu s ní není až tak lákavá.. ()

johnn333 

všechny recenze uživatele

Skoro to nepůsobí jako film od Wana, mistra mrazivě vyšponovaného, kontrolovaného děsu, ale jako snímek, který se radostně pere jak sám se sebou, tak s diváky. Očividně to bylo po údajně katastrofálních testovačkách nějak přestříháváno, přesto to záhadným způsobem funguje a působí to zcela unikátně živě. Nečekal jsem to, ale tohle je po mě dost možná zatím nejlepší věc, jakou letos Warneři předvedli. ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Skvělá atmosféra, slušná počítačová grafika, neotřele zpracované téma... a toporní, ochotničtí, strašliví herci. Nevěřím, že to byl úmysl, parodie vypadá jinak. A jestli to přesto úmysl byl, tak mi otrávil film. ()

Hitman_47 

všechny recenze uživatele

Za mě jednoznačně překvapení ... čekal jsem děs ve stylu Conjuringu, ale překvapivě jsem dostal úplně jiný film, kde je dokonce i nějaká akce ... a musím říct, že s Wanovými schopnostmi bych se mu vůbec nebál svěřit rozpočet 200mega a pokračování Matrixu ... oproti traileru na čtvrtý Matrix to Wan zvládl o dost lépe a nepotřeboval za každou cenu CGI panáčky. Co se scénáře týče, tak ten je bohužel trošku slabší (respektive strašně předvídatelný), ale vše vynahrazuje Wanova perfektní kamera a režijní um ! ()

Eliott 

všechny recenze uživatele

Díky pomalejšímu rozjezdu už jsem začínal mít pochybnosti. Brzy se však nastíní podstata záhadného člověka, co zabíjí všechny kolem a film se pořádně rozjede. V tuto chvíli však žádná důležitá fakta stále neznáme a tak vše nasvědčuje tomu, že půjde o další duchařinu. To vyvrátí až finální scéna z vězení a změní celkové chápání filmu. Divák i hlavní postavy se zde ve stejnou chvíli dopídí k pravdě a následně se o tom i nemile přesvědčí spoluvězni. Což byla pravděpodobně ta nejlepší scéna co jsem ve filmu viděl za hooodně dlouhou dobu. Celý film i s rozuzlením bych hodnotil solidními čtyřmi hvězdami, ale závěrečná vyvražďovačka nemá obdoby a dokáže zaujmout jak kamerou, tak bojovou choreografií. Závěr mi tak nejen vykouzlil úsměv na tváři, ale i pátou hvězdu. 89% ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Tak letošní filmové "what the fuck" už bychom měli za sebou, jen jsem teda nečekal, že přijde zrovna od Wana. 5/10 a rychle to spalte, než se to rozmnoží. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

James Wan pro mě byl vždycky (nejen) hororová jistota a tak trošku jsem nemohl uvěřit, k jakým laciným scénám v korespondenci s dramatickou hudbou jako z telenovely, se uchyluje v první polovině. Jak to tak u osobitých režisérů bývá, zřejmě skládá poctu nějakým starým hororům a kdesi cosi, ale to je při sledování filmu zcela irelevantní. Už už jsem chtěl Malignant odsoudit jako nejhorší Wanův počin, leč on si ten pacholek přece jen nechal eso v rukávu. Na závěrečný akt jsem nebyl připraven a ty hrůzy, co se v něm dějí, mi vyloženě sedí k Wanově režijní jistotě, kdy od začátku přesně věděl co točí a jak toho docílit. No bylo to vyloženě maso a jak jsem si říkal, že mě ten průšvih v amerických kinech (opět kvůli souběžnému uvedení v kinech a VoD Warnerů) zas tak moc netrápí a hororů je habaděj, sequel nebo spíše další horor od tohoto slovutného tvůrce bych si v budoucnu rád dal, jelikož mě stále dokáže překvapovat. Tak snad si jej v mezičase mezi Aquamany ještě střihne. ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Co přesně Jamesi Wanovi "brání" v natočení filmové adaptace Amnesie (je jedno jestli prvního anebo druhého dílu)?? Nebo SOMY? Nehraje? Nezná Frictional Games? Netuším, ale opět se ukazuje, že minimálně v několika svých scénách má tuto atmosféru, jinak vlastní nejintenzívnějším herním hororům, vyloženě v krvi, a zručně ji převádí na plátno. Kdyby si zejtra založil kampaň na KickStarteru s tím, že chce spolupracovat s největšími tvůrci hororů na PC, přisypal bych tisíce hned mezi prvními! ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

James Wan už v hororovom žánri niečo dokázal, preto som sa na jeho nový film tešil. Dobrých hororov nikdy nie je dosť. Jeho nový film je však dosť podivný mix žánrov. Nie žeby občas nefungoval, ale rozhodne je nevyvážený. Asi najviac mi vadil pomalý a pomerne nezáživný rozjazd, nemyslím úvod. Dobrá polovica filmu je dosť rozvláčna, chápem, že Wan nechcel odkryť všetky karty, ale chcelo to ešte niečím oživiť. Postupne však film naberá energiu a v závere je to pekná a pomerne originálna jazda. Slušná scéna na policajnej stanici, myslím, že naposledy tam taký masaker urobil Arnold Schwarzenegger akoTerminátor... Váhal som v hodnotení, no pre tú spomínanú nevyváženosť musím dať tri hviezdy. 60%. ()

pepo 

všechny recenze uživatele

Wan sa rozmachol a predvadza sialene zanrove aj pribehove kotrmelce, za ktore by sa nehanbil ani Shyamalan (a mnoho divakov rozculia). Bez spoilerov sa o tom neda prilis pisat. Je to vsak originalne, nepredvidatelne a pekne natocene (odvolavajuce sa na 90. roky). Mam rad podobne kusky, no tu je to uz obcas cez ciaru a nevedel som, ci sa mam smiat alebo si tu zvratenu hru uzivat. Je to hit or miss, no ja som za kazdu takto osobitu zalezitost rad. 7/10 ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Malignant je asi najväčšia hollywoodska pocta starým talianskym hororom, v celej ich šokantnosti i pripečenosti a to vrátane hudby á la Goblin, debilných dialógov i trápnych pokusov o vtip (nemotorná policajtka). Chýbajú tu azda len mizerné anglické post-synchrony a lokácia v niektorej z európskych metropol - inak tu je všetko. Napriek tomu, že talianske horory sú mojou srdcovkou, pri Malignant som ani zďaleka nekrochkal blahom tak, ako pri A Cure for Wellness, čo bola áčková pocta hammerovkám. Síce odhaľovať jednotlivé žánrové odkazy ma bavilo, film ako celok už ani tak nie. Jednak je to scenáristický bordel (veľa nadprirodzených vecí po záverečnom twiste prestane dávať zmysel), no narozdiel od Verbinskeho v A Cure for Wellness sa to až príliš líška mainstreamovému divákovi (najmä v počte ľakačiek, gýčovom zjavovaní a miznutí "ducha", či množstve akcie). A ten, bojím sa, neprekúsne divokosť vzorov z Apeninského polostrova. ()

Reklama

Reklama