Zhoubné zlo

• USA Malignant (více)

James Wan se vrací ke svým žánrovým kořenům příběhem o dívce Madison, kterou paralyzují neustávající vize strašlivých vražd, které bohužel mají daleko k obyčejným snům. (Vertical Entertainment)

Mortemiss

Film o tom, jak mírně otupělé hlavní hrdince se špatným vkusem na muže začne doslova strašit v budce. Každý s ní o vypečeném kamarádíčku, který s ním bude podnikat kdejaké rošťárny, jenomže tento důvěrník zachází ještě dál, se svými radami a řešeními zapeklitých životních situací hravě předčí poradnu Oprah W., protože od slov přechází rovnou k činům, jenž nikoho nenechávají na pochybách. Hravě se dokáže vypořádat s křivdami z dětství, neprofesionálním přístupem policie a zanedbáním rodičovské výchovy. Zkrátka řečeno, dvě hodiny nám pan režisér servíruje dojemné drama o pravém příteli do nepohody, který za nás vyřeší všechny problémy, včetně těch milostných. ()

Flopik

Popravde, čakal som úplne aleže úplne iný film. Keby viem, že to má byť pocta talianskemu giallo hororu, ktorý nepoznám vôbec, tak by som sa do toho tak veľmi nehrnul. Malignant rozhodne nevystraší, zato ponúkne slušné gore, skvelú kameru a výborný soundtrack. Dĺžka je za mňa zbytočne prestrelená a kľudne by som to o pár minút skrátil. Príbeh do seba veľmi pekne zapadne, takže keď sa budete na začiatku náhodou strácať, na konci sa určite nájdete.  James Wan ukazuje, že v tomto obore je pán, tentokrát sa mi však netrafil do chuti. ()

petikacka

Když jsem byla hodně mladá, tak jsem hodory nesnášela, protože jsem z nich byla posraná až za ušima. S přibývajícími lety, kdy se jeden v životě musel setkat s daleko většíma sračkama, jsem je naopak začala vyhledávat a těšit se na každý nový pokus. Ovšem ve valné většině jsem zklamaná a tento bubufilm není výjimkou, bohužel. I když jsem předchozí Wanovy hodorové děti cenila vždy vysoko, tak tohle bejby byl opravdu a paradoxně pouhý parazit na jeho sourozencích. A ten patos na konci? To už se mi chtělo řvát, že to byla, ale příšerná nebubu pííí*ovina...Za mě 25% ()

no2

9/10 - Sice to není pětihvězdičkový film, ale z čistého nadšení zvyšuji hodnocení na plný počet. Čekal jsem návrat ke strašidelnému V zajetí démonů (2013), který považuji za vrchol Wanovy tvorby, dočkal jsem se však něčeho odlišného. Možná se režisér tentokrát hodně inspiroval v hororové filmové historii, ale ve Wanově režisérské tvorbě je to docela změna. Strašení už není to nejdůležitější, ale atmosféra by se stále dala krájet. Ano, k tomu ty komické prvky (je jich jako šafránu, takže výsledný dojem nepokazí) a hlavně čekání na promyšlenou pointu, která mě potěšila a vysvětlila zmatený a trochu neslaný nemastný úvod. V poslední třetině se to docela "zvrtlo" a došlo ke dvěma solidním masakrům, zvlášť ten vězeňský stojí za to, zatímco ten druhý s policajty mi připomněl posledního Terminátora. Mistr Wan je zpět - pro mě horor roku 2021! ()

Illy

Tak musím říct že ve finále zklamání. Giallo mně nikdy nic neříkalo, a je fakt že skutečně podle traileru vypadal film na něco jiného a já jsem byl zrovna z těch kteří by chtěli "něco jiného". ()

Tunri

Vůbec nechápu zdejší hodnocení. To je tak dementní film, že mi krvácí mozek. Každou scénu se musím ptát "PROČ?! JAK?! PROČ?!". Dělá to na mě dojem, že někdo dostal spoustu peněz a nevěděl, jak je využít, tak vytvořil nějakou první slátaninu, která ho napadla. Každá jednotlivá scéna je úplně debilní a celá pointa filmu je jasná asi tak od 10. minuty včetně rozuzlení (pardon, jsem pomalejší, jiný to zvládne určitě dřív). Můžete hodnotit efekty, kostýmy, rozpočet, masky, ale neodpářete tomu 1) špatně vybranou hlavní herečku, 2) úplnou debilitu postav, 3) vyměklost a zbytečnost celýho filmu. Příběh je k ničemu, out of the blue se tu objeví bubák, který celou dobu beze zmínky dřímal. Buchta o něm vůbec neví a najednou, když jí táhne na 40, si vzpomene, že je vlastně adoptovaná a že jí vlastně odmalička trochu hrabe. Při tom musí vždy ve správnou chvíli začít pršet nebo svítit červený světlo. Ženská jede za sluníčka autem a najednou objeví Asylum typu Bradavice kilometr před sebou. Krajinka jak z Pána Prstenů. Dojede tam uprostřed scary noci (jak jinak) a bez váhání to tam jde prozkoumat. Jednotlivé hororové scény jsou jak vytrhané z různých časů a filmů (třeba Predátor, Harry Potter, Kungfu panda...). Režisér z diváků dělá vylízance a vůbec se neobtěžuje s opravdovostí, uvěřitelností nebo posloupností prostředí scén. Co je na filmu nejstrašidelnější jsou příšerný retro paruky, který má 3/4 postav. Je to tak okázale přehnaný a zbytečný, že si přeju, abych se ty dvě hodiny radši dívala na Máme rádi Česko, nebo na debilitu podobnýho ražení. Pokud máte na film nějaké vyšší nároky, než je sračka s kečupem, tak se vůbec nespoléhejte na jméno režiséra, jako třeba já. Podle mě se při hororu člověk nemá smát a vrtět se trapností. ()

KubykF

Úplně šíleně moc digibordelu, snad v každým záběru!!  A co mělo být asi šokující a děsivé mi připadlo spíš legrační. Podprůměr, a hlavní hrdinka na pěst. ()

PanTumnus

Já... nemám slov. O Zhoubném zlu je opravdu nejlepší nic nevědět. I když musím zatleskat že trailery neprozradili vlastně nic. Řeknu jen že inspirace Italskou školou je očividná a že stejně jako v Itálii, i zde je hudba naprosto dechberoucí. ()

Tet.Ew

Wan se vrátil tam kde začal obohacen vším co už má za sebou a o čem ví že na diváka funguje. Neskutečně to funguje a jsem rád že tu takový film je. Jen ten soundtracku nějak nemůžu pochopit. Ale čím víc o tom přemýšlím tak je i ten asi v pořádku. ()

warrenur

Nasledujuci opis sa vztahuje primarne na prvych, asi 85% filmu. Prihluple, strojene a neuveritelne charaktery...."cukrickovy" detektiv, povznesena partacka ako z SNL, afektovana sestra az po prenasledovanu a vysilujucu hlavnu predstavitelku. Policajna stanica ako javisko v palaci v Transylvanii u viete koho.... a do toho prvoplanove lakacky stavane na obligatnych hlasnych a neprijemnych pazvukoch, vreskoch a obrovskom mnozstve zanroveho klise. O atmosfere, ci napati sa ani nemusime bavit. Asi 25min pred koncom film, po vyjavoch zo starej videokazety, "prejde do ineho modu". A tam to naopak z hladiska atmosfery zacne ako-tak pracovat aspon v rovine akcneho slasheru so sucasnymi trendami. Tymto filmom, podla mna, stupil Wan do svojho vlastneho ...... Je mi jasna snaha o 90te. Vsak som si pozrel i jeho vyjadrenie k nemu. A ze za poslednych 5-8 rokov tu bolo kvantum filmov, ci serialov kopirujucich postupy z tohto obdobia. Vdaka menu, ktore si vybudoval "ducharinou" mu to mnohi prepacia. Avsak na mna to vobec divacky nefungovalo. Popravde som to chcel vypnut. Nebyt toho zaverecneho prerodu. Dovtedy uplna otrava a iritacia. A to som to pozeral tradicne v noci na sluchadlach a v tme. Cela hviezda naviac za slasher a chytlavu "choreografiu" v samom zavere. Kvoli nej mal pre mna film zmysel vidiet. Takze i ti, co ako ja trpeli 3/4 filmu, si mozno pridu na svoje. Vysoke hodnotenie podla mna nezasluzene odraza len povznesenu naladu vdaka akcnemu slasheru na konci a je teda silno nadhodnotene. A este samozrejme kvoli "cvengu" mena Wan. Neodporucam "okoloiducim". Fanusikom moze sadnut. ()

johnymdoe

Opravdu hloupoučké béčko, které dostalo hodně peněz a Jamese Wana. Výsledek není špatný, ale když vám dojde pointa filmu círka třičtvrtě minuty po začátku, tak se asi tvůrci moc nevyznamenali. 50% ()

bozka10

Ako silno som sa nadýchol retrom a dobre no James, ty neplecha jedna.Neni som si ale istý, či chcem s tebou pokračovať v týchto experimentoch pre radosť. ()

drozdy1

Poprvé ve své kariéře si James Wan zaexperimentoval a výsledkem je parádní mix žánrů, který ovšem nepřekračuje pomyslnou hranici únosnosti a je velmi uvědomělý. Wan zkrátka ví co dělá a je jen na divákovi, jestli začne hrát podle jeho not nebo film razantně zavrhne. Moc dobře chápu lidi co snímek kritizují, ale já jsem si promítání užil náramně a Zhoubné zlo jsem hltal plnými doušky. Tak dobrou policejní naháněčku jsem ve filmu hezkou dobu neviděl a masakr na stanici policie je neskutečný! Hodnocení: 78%. ()

TheSpearCZ

Tak já úplně nevím jestli chci, aby se horory vydávaly tímhle směrem. Momentálně nejznámější hororový režisér James Wan nám tu natočil horor, který zdejší hororové nadšence naprosto jistě potěší, ale mně se tenhle styl hororu (giallo se mi tomu nechce ani říkat, to Italům musí naskakovat husina) fakt nezdá. Ale čistě upřímně, řemeslnicky je to naprostá dokonalost - kamera se střihem je skvělá, Annabelle Wallis v hlavní roli je stále hot jako sviňa, navíc jí z hereckého umu rozhodně neubylo (ostatní herci tu víceméně jsou jen do počtu), monstrum Gabriel vypadá dost dobře, o lekačky tu také není nouze a gore se tu rozjede hlavně ve druhé polovině, za což má Wan samozřejmě velké plus, protože asi pochopil, že v dnešní době to bez toho prostě nejde (krásným příkladem toho, co mám na mysli je trilogie Annabelle, která je zkráceně overrated sračka "horor" a vynásobte ho třema. Takže ve výsledku jsem si Zhoubné zlo jako celek užil, ale od Wana prostě očekávám jinou tvorbu, něco čím se budou inspirovávat ostatní režiséři do budoucna, tohle vyznělo jako zkušeně natočená jednohubka nebo Wanův vlhký splněný sen. Čisté 3* ()

Warhorr

Poklona Wanovi. Co se mainstreamových hororů týče, tak mu v dnešní době může konkurovat jen málokdo. Zhoubné zlo je poctou několika hororovým subžánrům. Máme tu trochu explo, duchařiny, found footage, homeinvasionu, atd. Gore je místy více než slušný, tady si dal Wan opravdu záležet. Po technické stránce, ať už mluvíme o kameře, střihu, vizuálních efektů a hlavně hudby, tak je to to nejlepší co jsem v poslední době viděl. Převážně ten soundtrack, to je prostě absolutní bomba. Hudba v Argentových giallech mě vždycky dokázala řádně vystřelit z gauče a tady to bylo v podobným duchu, akorát jsem z něj vyletěl hned několikrát, díky Jamesi. Taky oceňuji nápad v podobě maskovaného parkour fučiminakule nindža sensei zabijáka. To jsem snad ještě nikde nikdy neviděl, prostě paráda. No a nechci moc spoilerovat dopředu takže to zkrouhnu co to půjde. Vůbec bych se nedivil, pokud by se Wan inspiroval Miikeho epizodou Otisk, ze série Masters of horror. Kdo viděl, může očekávat v kurva zajímavý rozuzlení. ()

Mallyyy

Velká parádička, Wan se zase překonal. Vyser se na DC a na FF a dopřej nám ještě mnoho podobných zážitků! ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (více)