poster

Tichá noc (TV film)

 • Kanada

  Silent Night

Drama / Válečný

Kanada, 2002, 100 min

Režie:

Rodney Gibbons

Kamera:

Eric Cayla

Hudba:

James Gelfand

Producenti:

Irene Litinsky

Scénografie:

Jean-Baptiste Tard
(další profese)
 • Phobia
  ***

  Sarah Connorová vyměnila hajzlíka Johna za poslušnějšího syna Fritze, rovněž odhodila svůj speciální výcvik a dala se na pacifismus. Takže kdo se chce ohřát v její ... chaloupce, musí ... zbraň nechat venku. Je Štědrý večer, kol dokola zuří II. světová válka, vojáci Wehrmachtu ani G.I. Joes nechtějí nechat koule mrznout venku a tak, navzdory logice a zdravému rozumu (asi znalí pověsti Sarah Connorové, která sešrotovala už nejednoho terminátora), podléhají babičkovskému nešarmu Lindy Hamilton a svěřují kvéry do péče malého Fritze. A pak z batohů vytáhnou šampus, vánoční ozdoby, cukroví, bramborový salát a 20 kg krocana, aby mohli strávit večeři v přátelském rozjímání... Podle skutečné události, no jasně; můj děda by řekl, že to je pravda jak v košu voda. Typická slaďoučká TV produkce Hallmarku, ideální pro důchodkyně a ženy v domácnosti, pro echt chlapa odpad, pro mě snesitelný průměr, jehož repríze se v budoucnu svědomitě vyhnu. 50%(1.1.2011)

 • Fleetguard
  ***

  Příběh se odehrává na štědrý den a to přímo uprostřed zuřivých bojů druhé světové války. Německá vojska jsou na ústupu a americké vojáky mají v patách. A tak se stane to co by nikdo nečekal. Uprostřed lesa se v jednom domě, kde žije osamělá německá žena se svým synem,potkají tři američtí vojáci s německým poručíkem a dvěma německými vojáky, kteří jsou vlastně ještě děti. Žena je donutí, aby všichni promrzlí vojaci, kteří se chtějí zahřát nechali své zbraně před domem. A pak už jen sledujete slovní bitvu u štědrovečerní večeře. Linda Hamilton nám hodně stárne a i když se snaží sebe víc, tak se špatným scénářem a najívním amrickým myšlením nic nesvede. Prostě doby Terminátora jsou už hodně daleko. Filmu bych dal 2,5 hvězdičky, ale protože to nejde a zase tak úplná blbost to není dávám za 3.(31.10.2003)

 • Thomassi
  ****

  V tomto ani ne tak válečném filmu je krásně vidět, že i v době strašné války, se najdou vojáci, kteří ctí vánoční tradice. Celé je to vyprávění tenkrát 12-letého Fritze. Během ofenzívy v Ardenách v roce 1944 se náhodou potkají americká a německá jednotka u přístřešku místní ženy (Linda Hamilton známá z Terminátora). Splečně pak stráví Štědrý večer u vánočního stolu aby pak na druhý den znovu vzali zbraně a vrátili se do války. Prostě na ten jeden den zahodí svoje vojenské povinnosti za hlavu a snaží si vše užít tak, jak kdyby byli se svými rodinami. Je to velmi realistické a napínavé, protože nevíte, co se může stát v dalším okamžiku a má to skutečně takovou tu vánoční a příjemnou atmosféru. Velmi pěkné a 75%.(19.3.2010)

 • Morholt
  ***

  Očekával jsem, že se režie zaměří na jednotlivé postavy a půjde trochu víc do hloubky jejich charakterů, ale to se stalo vlastně jen v případě německého kapitána a hostitelky, což je podle mě škoda a filmu to docela ubírá. Ocenil bych i trošku hustší atmosféru, ale na druhou stranu je to válečný film o lidech, kteří na Štědrý večer zapomněli na válku, takže se to dá přehlédnout. Herci byli fajn, přičemž prim hrála samozřejmě Sarah Connorová. Filmů na podobné téma už jsem pár viděl a tenhle nijak nevybočuje, ale i tak se jedná o solidní jednohubku, která neurazí a místy i potěší. 60%(21.2.2015)

 • zdenny
  ****

  Tento film mi tematicky připomíná film "Joyeux Noël". Je taky válečný a taky oslavuje magickou sílu Vánoc, kde se alespoň na jednu jedinou noc v roce i z válečných nepřátel stávají lidé, kteří jsou schopni spolu Vánoce oslavit. Taky jsem rád, že jsem na obrazovce po fakt dlouhé době mohl vidět Lindu Hamilton. Hrála dobře, stejně jako i představitelé vojáků, z nichž šéf Američanů mi připadal nejcharismatičtější. Myslím si, že casting byl velmi dobrý. Celkově film uměl navodit fakt pěknou vánoční atmosféru, ikdyž nechyběly dramatické prvky a taky napětí. Co taky člověk může čekat, když se pod jednou střechou v roce 1944 setkají tři američtí a tři němečtí vojáci? Jsem také rád, že se velmi povedl závěr filmu.(5.1.2011)