Reklama

Reklama

Tichá noc

(TV film)
  • Kanada Silent Night

Obsahy(1)

Němka Elisabeth Vinckenová nepatřila nikdy k těm, kteří se nechávají vláčet událostmi. Když dům, kde bydlela, poškodila na sklonku válečného roku 1944 spojenecká bomba, dospěla k zásadnímu rozhodnutí, že bude nejlepší schovat se s dvanáctiletým synem Fritzem ve staré lovecké chatě hluboko v ardenských lesích. Na Štědrý večer se ale mezi dveřmi znenadání objeví nezvaní hosté - tři američtí vojáci. Vynutí si vstup zbraněmi, ale Elisabeth je přiměje, aby je odložili venku, a dovolí jim ošetřit zraněného kamaráda. Zanedlouho se však před chatou objeví trojice německých vojáků... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (29)

nash. 

všechny recenze uživatele

Vánoce zase trochu jinak. Napínavé, působivé a v několika momentech i dojemné televizní drama, skvěle rozehrané v prostoru dvou místností, ve kterém pochyby o jeho věrohodnosti nabourává fakt, že je natočen podle skutečné události, byť pochopitelně s jistou dávkou filmařské licence (třeba skutečná Elisabeth neuměla anglicky). Zdánlivě obyčejný, přesto silný a strhující příběh, podtrhující nesmyslnost války, oslavující sílu mateřské lásky, naději i obyčejnou lidskost. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

"Nehovorte mi nič o vojenskej cti..." Očakával som priemerný, nudný vojnový príbeh a besiedku pod vianočným stromčekom. Prekvapenie aké sa z tohto filmu zrodilo som naozaj neočakával. Na tv film je spracovanie naozaj na úrovni, dojem trochu kazia iba dnes už zriedka používané stmievačky pri silnejších zvratoch v príbehu. Podobnosť s nedávnym veľmi kvalitným filmom Kríž cti je očividná. Trojica Nemcov na čele s poručíkom Clostermannom (zarazila ma zhoda priezviska s najlepším francúzkym letcom) sa nečakane stretne v loveckej chate s s trojicou Američanov. Domáca pani ich príme iba pod podmienkou, že odložia zbrane...Po filme Terminátor 2 sa po L. Hamilton akoby zľahla zem. Točila dosť priemerné a u nás nedostupné filmy. Tu však mala šťastie na dobrý príbeh i šikovným tvorcov,ktorí v rámci obmedzených finančných možností tv produkcie vytrieskali z témy maximum. Vsadili na postavy a kvalitné dialógy a výsledok stojí za to vidieť a venovať mu trochu času. Výborný protivojnový film, v ktorom vám vojnové scény chýbať nebudú. Dávam štyri konzervy ananásového pudingu. Éééj, sám by som ochutnal...80%. ()

Reklama

Aky 

všechny recenze uživatele

4*, ale je to tak 90%. K páté hvězdě mi na filmu přebývá jeho neorganický začátek a konec. Kdyby příběh začal přímo ve čtyřiačtyřicátém a tam také skončil, vyzněl by určitě daleko silněji. Místo toho však, zejména v závěru, na ukončené vyprávění roubuje jakýsi přílepek, nesrovnatelně nezajímavjší než film sám; dovypravuje cosi za pointou, co už po značně silném zážitku člověka zajímá mnohem méně, téměř vůbec. Samotný film je však výtečný. Má napětí, herci jsou ve svých rolích jako doma, jednotlivé sekvence jsou umně vypointovány tak, že přecházejí z napětí do pohody a úsměvu zpět do napětí. Příjemné nejen vánoční překvapení. ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Sarah Connorová vyměnila hajzlíka Johna za poslušnějšího syna Fritze, rovněž odhodila svůj speciální výcvik a dala se na pacifismus. Takže kdo se chce ohřát v její ... chaloupce, musí ... zbraň nechat venku. Je Štědrý večer, kol dokola zuří II. světová válka, vojáci Wehrmachtu ani G.I. Joes nechtějí nechat koule mrznout venku a tak, navzdory logice a zdravému rozumu (asi znalí pověsti Sarah Connorové, která sešrotovala už nejednoho terminátora), podléhají babičkovskému nešarmu Lindy Hamilton a svěřují kvéry do péče malého Fritze. A pak z batohů vytáhnou šampus, vánoční ozdoby, cukroví, bramborový salát a 20 kg krocana, aby mohli strávit večeři v přátelském rozjímání... Podle skutečné události, no jasně; můj děda by řekl, že to je pravda jak v košu voda. Typická slaďoučká TV produkce Hallmarku, ideální pro důchodkyně a ženy v domácnosti, pro echt chlapa odpad, pro mě snesitelný průměr, jehož repríze se v budoucnu svědomitě vyhnu. 50% ()

Melies 

všechny recenze uživatele

8 / 10 Vynikajúci vianočný film s vráskami posiatou, no aj napriek tomu nádhernou a zrelou Lindou Hamilton v úlohe ženy, ktorej múdrosť a viera v dobro dokázala preklenúť aj tie najväčšie jazykové, národnostné a najmä ľudské bariéry. Typický sentimentálny blábol, akých sme už videli tisíce, poviete si. Áno, z veľkej časti budete mať pravdu, Tichá noc skutočne neoplýva zvlášť originálnym námetom, nedočkáte sa v nej žiadnych osudových zvratov, prítomnosť šťastného konca je jasná už od začiatku a dvojrozmerné postavy taktiež nikdy nevybočia zo svojich vopred určených polôh - no práve v tejto jej obyčajnosti a neomylnej predvídateľnosti tkvie jej čaro. Samozrejme, niekomu môže takáto šablónovitosť prekážať, no ja som sa tentoraz nechal opiť rožkom s veľkou radosťou a viac ako scenáristickým excesom a režisérskym finesám som sa venoval sladkobôľnym prehovorom hlavných postáv, úsmevnému podávaniu vianočnej večere, zdobeniu stromčeka, praskaniu dreva v kozube a snehovým vločkám pomaly poletujúcim za okenicami. Lacná zábava? Možno. Ale veľmi krásna. ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama