Ve víně je pravda (amatérský film)

Komedie

Česko, 2019, 5 min

• pursulus

No što!¬         Snímek lehce připomíná nedodělanou komerční reklamní agitku (chybí jen název propagované firmy či výrobku); z tohoto pohledu je natočen špatně, neboť jde zřejmě — podle dostupných údajů — o počin dělaný pro radost (i slávy trochu, že) amatéry. Nápad dobrý, provedený spíše podprůměrně, bez vymakané dramaturgie. K jazyku, jímž je hovořeno: diskusní příspěvek uživ. 'Adam Bernau' v diskusi 'Amatérský film' hovoří o neautentickém jazykovém vyjadřování. (A já dodávám, že pán mluví dosti toporně, ale ne na způsob opilecký, ač se opilecky tváří dosti věrohodně; ostatně, nevěrohodná, umělostní mluvba je typická pro všechny amatérské snímky.)(6.10.2019)

• Brennos

Film je ke zhlédnutí zde: https://youtu.be/aJn6QVqkiBI(6.10.2019)

• - Jediným úplně střízlivým účastníkem natáčení byl představitel hlavní role Lukáš Horáček, který si ve filmu paradoxně zahrál jediného opilého návštěvníka sklípku. (Brennos)

• - Snímek se natáčel ve sklípku Mázhaus ve Velké Bíteši. (Brennos)

• - Ve filmu zní „Pijácké písně“ cimbálové muziky Burčáci z alba „Zpívání z Míkovic“. Míkovice jsou rodištěm manželky scnáristy a režiséra filmu Martina Doležala. (Brennos)