Ve víně je pravda (amatérský film)

Komedie

Česko, 2019, 5 min

• Brennos

Film je ke zhlédnutí zde: https://youtu.be/aJn6QVqkiBI(6.10.2019)

• pursulus

No što!¬         Snímek lehce připomíná nedodělanou komerční reklamní agitku (chybí jen název propagované firmy či výrobku); z tohoto pohledu je natočen špatně, neboť jde zřejmě — podle dostupných údajů — o počin dělaný pro radost (i slávy trochu, že) amatéry. Nápad dobrý, provedený spíše podprůměrně, bez vymakané dramaturgie. K jazyku, jímž je hovořeno: diskusní příspěvek uživ. 'Adam Bernau' v diskusi 'Amatérský film' hovoří o neautentickém jazykovém vyjadřování. (A já dodávám, že pán mluví dosti toporně, ale ne na způsob opilecký, ač se opilecky tváří dosti věrohodně; ostatně, nevěrohodná, umělostní mluvba je typická pro všechny amatérské snímky.)(6.10.2019)

• - Ačkoliv scénář napsal „Pražák“, všichni ostatní přítomní na place byli z různých koutů Moravy, čemuž odpovídá i divočejší směs dialektu hlavní postavy. (Brennos)

• - Dlouhých sedmnáct hodin zabrala účastníkům natáčení cesta na plac (na Moravu), příprava a samotné natáčení. Vše se odehrálo v pátek po klasické pracovní době, jak už to u amatérských filmařů bývá. (Brennos)

• - Snímek se natáčel ve sklípku Mázhaus ve Velké Bíteši. (Brennos)