První krok

Česko, 2009, 13 h 21 min (Minutáž: 57–74 min)

Epizody(13)

Seriál je nabitý hudbou, tancom, vášňou a emóciami pretavenými do všetkých tanečných štýlov od klasického baletu až po hip hop. Ponúka vzťahy, intrigy a lásku v prostredí vyššej tanečnej školy a tanečných súborov. Večný boj profesorov a študentov, tanečníkov a choreografov mu dodávajú to správne napätie a spád... (oficiální text distributora)

Recenze uživatele honz k tomuto seriálu (1)

První krok (2009) odpad!

Předchozí Vejdělkova "Óda na nevěru", nazvaná Muži v naději, byla slabomyslná, ale člověk si řekne, že ne vždy se musí dařit. To jsem ještě nevěděl, co je První krok. Už na záčátku je přinejmenším zajímavá samotná škola, ve které se vyučuje (kdyby jeden ročník) jen jedna třída, N.B. ještě taková, že její žáky chodí hlídat školník i přes noc. Tedy pokud ho zrovna ti "mladí rozpustové" nezavřou na střeše, což je fakt natolik vtipné a zábavné, že jen nevěřícně zíráte, jestli se vám to jen nezdá. Nebo postava učitelky, kterou hraje Klára Issová, je také hodně "moderní" - ve dne učí balet "mladé talenty" a v noci se točí u tyče v bordelu... No prostě je to zas unikát! Něco takového vymyslit, a pak dokonce natočit je vážně patologické... 12.4. doplnění: Před necelým měsícem jsem neměl úplně pravdu v tom, že jde o školu pro jednu třídu. Včera jsem totiž viděl část dalšího pokračování, z něhož bylo patrné, že v průběhu školního roku na akademii přibyli k prvákům také druháci a třeťáci - tak sláva! :D ()