První krok (TV seriál)

Drama / Komedie

Česko, 2009, 13 h 21 min (Minutáž: 13x70 min)

• blackJag

Čistění českého hereckého dna na kvadrát. Prkenné jako pláňková ohrádka kolem kravína, nesoudné stylem pornoherečky v parlamentu (i když u nás...). Seriál, který je nabitý nudou, potácením a trapnem, seriál, ve kterém relativně zkušené herecké tváře (Issová, Žilková) působí jako nešťastníci, co týden přenáší stolici (aka mají zácpu). Kdyby tam ještě zněla dobrá hudba nebo byla vidět nápaditá choreografie, nebyl by důvod duznit seriál ve sračkách (nakonec o tanci a hudbě má seriál být, ne?), jenomže tady se nezadařilo ani v této oblasti (Issová v klubu u tyče, to je panečku scénka jak z TELE TELE a Žilková by taky nechyběla). Ani na ty děvčata se moc dobře nekouká, ty hezčí (dvě nebo tři) plní klasicky roli pouhého nemluvného komparzu... Bez nadsázky nepovznášející záležitost, v jejíž prospěch nehraje ani kouzlo nechtěného. 10%(1.3.2012)

Tak se na to podívejme otevřenýma očima a ne rovnou skrz prsty, protože to by byla chyba. Pořád to bylo lepší než ten jistý nekonečný seriál, který nám ta samá tv vpouští téměř každý den na naše obrazovky. Tam už se vyloženě vaří z vody a občas se to okoření nějakým aktuálním tématem, na kterém se pak začne stavět jako na pevném základu a vyvaří se úplně do mrtě. Bavily mě taneční choreografie. Byly celkem originální a některé i poměrně složité. Nejsem si ale zcela jistá, jestli se lze učit balet a zároveň moderní tanec. Spolužačka ze střední mi říkala, že jim moderní tanec zakázali, ale to je samozřejmě věc profesorů a učitelů dané školy. Od začátku bylo úplně jasně kolem kterých postav se bude příběh točit. Učitelská sestava byla příjemná. Světlana Nálepková by si zasloužila více prostoru. Michal Kavalčík umí být i normální, takže mě mile překvapil. Radka Pavlovčinová mi přišla nesympatická. Také zdy byly oprášeny dvě české podoby světových muzikálů. Pomáda mě příliš nenadchla. Za to Vlasy, to už bylo úplně jiné kafe. Škoda, že z nich byly použity jen tři písničky.(17.5.2012)

• honajz

Nevím proč, ale chvílemi si nejsem jist, na jaký seriál se vlastně koukám... Protože některé situace a repliky jsou jak z Ordinace v růžové zahradě, kterou manželka taky sleduje... I to chování postav je podobně "vypečené". Herecky... těžko říct, když tam není co hrát... Ale tzřeba se to bude lidem líbit a skončí to jako národem milovaný nekončený seriál ve stylu Ulice nebo té Ordinace.(7.3.2012)

Naozaj ma prekvapilo, že to tu má také nízke hodnotenie. Čakal som vyššie, pretože je to netradičný český seriál, ktorý sa odohráva v zaujímavom prostredí. Zároveň je úplne prvý, pri ktorom som sa aj zasmial. Keď sa na to ale teraz tak dívam, tak to nízke hodnotenie nie je až také prekvapivé. Bohužiaľ je totiž väčšina užívateľov ČSFD konzervatívnych a majú neopodstatnené predsudky voči českým a slovenským seriálom. Tak to potom dopadne, keď zo seriálu vidia 5 minút a hneď tomu dávajú odpad.(22.9.2009)

• SFalconJ

Cokoli, z čeho by člověk mohl mít dobrý dojem, sráží na kolena naprosto příšerné konverzační scény, promiňte, "konverzační". Jejich tupost a nereálnost bolí a tluče do očí, uší a snad i dalších smyslových orgánů lidského těla. Musel je psát buď zaostalý člověk a nebo někdo, kdo absolutně nemá tušení, jaká je realita.(22.2.2012)

• - Po dokončení filmování musel být téměř celý seriál natočen znovu, protože TV Markíza nebyla s výsledkem spokojená. (Dlee)

• - Seriál se natáčel v ateliérech budovy Hall Office v pražských Holešovických, kde se také v minulosti natáčel seriál Horákovi (od r. 2006) z produkce České televize. (cinemag)

• - V druhém díle v klubové scéně učinkoval jako komparzista Radim Šrahůlek, známý ze soutěže VyVolení (od r. 2005). Kvůli přepracování seriálu se však jeho postava již neobjeví. (Dlee)