• kingik

První krok kam? K nepřiznané homosexualitě leda. V kašírovaných kulisách a s bídnou taneční choreografií se sotva mohlo dosáhnout optimálního výsledku. Vejdělek je divný typ režiséra a výmluvy na scénář neberu, protože jsem od něho neviděl nic, v čem by dokázal, že má na to být tak uznávaným, ale přesto je pravdou, že pracoval s chatrným scénářem prostým kvalitních dialogů nebo silné zápletky. Herci většinou nepřesvědčiví ve svých rolích je jedna věc, ale když už byli do rolí vybráni, mohli jít do toho s větším nasazením, když už nic jiného. Po prvním dílu se dá pochválit jedině Vitázková, že se na ní dá koukat a Bojovnice pestrá ve sklenici, kterou málem omylem vypil Ruda z Ostravy. Jinak poměrně slabomyslné, a to i bez znalosti původní zahraniční verze seriálu. Náruč zmaru. 40%(22.2.2012)

• honz

Předchozí Vejdělkova "Óda na nevěru", nazvaná Muži v naději, byla slabomyslná, ale člověk si řekne, že ne vždy se musí dařit. To jsem ještě nevěděl, co je První krok. Už na záčátku je přinejmenším zajímavá samotná škola, ve které se vyučuje (kdyby jeden ročník) jen jedna třída, N.B. ještě taková, že její žáky chodí hlídat školník i přes noc. Tedy pokud ho zrovna ti "mladí rozpustové" nezavřou na střeše, což je fakt natolik vtipné a zábavné, že jen nevěřícně zíráte, jestli se vám to jen nezdá. Nebo postava učitelky, kterou hraje Klára Issová, je také hodně "moderní" - ve dne učí balet "mladé talenty" a v noci se točí u tyče v bordelu... No prostě je to zas unikát! Něco takového vymyslit, a pak dokonce natočit je vážně patologické... 12.4. doplnění: Před necelým měsícem jsem neměl úplně pravdu v tom, že jde o školu pro jednu třídu. Včera jsem totiž viděl část dalšího pokračování, z něhož bylo patrné, že v průběhu školního roku na akademii přibyli k prvákům také druháci a třeťáci - tak sláva! :D(19.3.2012)

• castor

Největší seriálová přehlídka spodního prádla v dějinách televize..!! Režisér Jiří Vejdělek nás naposledy poučil tím, že když budeme píchat kdekoho a občas i vlastní manželku, uděláme jí tím šťastnou. Rozradostnělá obhajoba nevěry v podobě Mužů v naději mě docela zvedla ze židle. Už v roce 2009 si ale Vejdělek troufl na seriál pro mladé. Často a rád své hrdiny zabírá polonahé a velmi často z nich dělá nadržená hovada. Přestože jde o český projekt, premiéru měl u našich východních sousedů. Nutno podotknout, že čekání na tu českou se moc nevyplatilo. Klišé jedno za druhým, dialogy, co rvou uši (i když nutno podotknout, že známe u jiných nekonečných sérií výrazně horší), bezkrevní gumoví panáci v hlavních rolí. Někteří (i mladí) herci posbíraní z Ordinace v růžové zahradě nebo z ptákovin typu Rafťáci to nicméně (a díkybohu za to) vzali za správný konec, i když jim zase snahu sráží jasně rozdané role – hajzl, dobrák, naivka. Dívky jsou samozřejmě krásné, hošani mají precizně střižené účesy a všichni nosí co nejmodernější outfit. Jenže vztahy a vývoj postav mají k realitě pořád hodně daleko. Nad vším se pohupuje kamera, stříhá se i tam, kde to není vůbec nutné, hlavně, aby to v těch cool interiérech a rozzářených barvách vypadalo dobře. Jenže umělá kytka taky nikdy nerozkvete.. Přesto neodepisuju, uvidíme..(1.3.2012)

• Larushka

Špatně zahrané, špatně napsané. Jdu si pustit Glee, protože tak se to má dělat!(16.3.2012)

Na rozdíl od ostatní uživatelů dávám některým českým seriálům aspoň šanci. Překvapila mě jistá originalita, kterou byli schopni češi vyvinout. Raději nebudu komentovat herecké umění Navrátila a Nálepkové. Když se snaží být přísní učitelé, jsou spíš k smíchu. Naopak ty děti nejsou tak bezduché a proto dávám průměr(10.5.2012)

• - Seriál se natáčel v ateliérech budovy Hall Office v pražských Holešovických, kde se také v minulosti natáčel seriál Horákovi (od r. 2006) z produkce České televize. (cinemag)

• - Po dokončení filmování musel být téměř celý seriál natočen znovu, protože TV Markíza nebyla s výsledkem spokojená. (Dlee)

• - Seriál byl původně nabídnut také televizi Nova. Ta jej však po zhlédnutí pilotního dílu odmítla. (Dlee)