První krok (TV seriál)

Drama / Komedie

Česko, 2009, 13 h 21 min (Minutáž: 57–74 min)

Obyčejně bych dával odpad, ale po všech midsamrech a ordinacích a všemu podobném, nemám problém dát tři hvězdy. Zaprvé tam hrají sympatičtí herci, jako například Navrátil nebo Klára Issová, dál je to příjemné na oddych a je příjemné dívat se na makající tanečníky, když člověk makal celý den. Sice děj je... vlastně ani není :D, ale jak říkám je to fajn nový seriál, uvidíme, jak dlouho se udrží. Člověk by se měl dívat na První krok lehce s odstupem, přeci jenom v našich poměrech nemůžeme čekat zázraky typu Californication nebo Červeného trpaslíka...(18.4.2012)

• Yokolobuna

Tak tomuhle se říká seriálové ublinknutí. Scénarista s nedodělanou základkou přijde do baru a tam vezme prvních pár dementů... Ti pak hrají v jeho hovinci. Takhle by se dal shrnout tento naprostu stupidní seriál. Kříž tomu dává korunu a "Ruda z Ostravy" je asi jetalentovanějším hercem z tohohle ansáblu ubožáků.(22.3.2012)

• igi B.

Ryzí mrvochlévský podělek... %-[.. . . . Ale zase na druhou stranu i igitátor chápe, že ty stále nové a nové dorůstající generace mladých čudláků (...povětšinou protekčních smradů z všelijakých pisskultůrních famílijí, co napříště budou stejně tak jako ty předešlé entity z kasty fňukat, že to přece dělat nechtěli a jak z lásky k čudlení umírají hlady...) musí něco dělat, aby se soudruhům z ministzvěrstva nakonec nějak >umělecky< nebouřili, že... Problém je v tom, že devadesát děvět procent z nich je dobrých tak leda na ty novoidní sračky a lepší už to co si budem namlouvat nebude! Líto mi jich není, ale těch starých harcovníků - co se raděj přispůsobí každé šmíře, jen aby nešli od lizu - to už trošku i jo. Ale je to vaše ďélo, že soudruzi. Za komoušů jste prolézali kaďáky straně, po převratu jste nakonec svobodně holt nedošli dál, než slouhovat těm železňákoffským šekelům... A budete srajdačit třeba zrovna na novoidních k/análech do skonání svých... Srát na vás. Amen a šmytec! - - - P.S. Jo Štěpnička, to je hotový jaderný štěpení tušašské pisskultůry a ta Žilková, ta jednomu hnedle trhá žíly, hůůů... Bravo děckááá, tak držíme palce do dalšího serriálovýho študýrování... - - - - - (Poprvé a naposledy nahlédnuto 22.2.2012 při repete >pilotu< /? - no hotovej kamikaze - !/ na >novoidní krkovizi< , hodnocení 382., komentář zde s pohrdáním jako pataštyrychcátý - 22.2.2012)(22.2.2012)

• Falco.araea

Naprostá ztráta času. Myslela jsem si, že to snad bude i koukatelné, když je to o tanci, ale ejhle, překvapení, je to jenom další z novácké firmy na "seriály" (tomu se už snad seriály ani říkat nedá). Charaktery ploché jako žehlící prkno a jejich chování nepředvídatelné, jako (doplňte si nějakou hodně předvídatelnou, vlastně jistou věc). Naprostá ztráta času.(7.9.2013)

• Dejvi21

Já mám pocit, že při českém standardu už mi stačí, abych se nestyděl za to, že je to od nás a má to u mě 3 hvězdičky. Po prvním díle 2,5. Tak nějak jsem se prokousal téměř všemi díly, protože se při tomto pořadu báječně studuje. Po posledním dílu musím říct, že je to strááášně nedotažené. Celou dobu se odehrává několik dějových linek, které se ale vůbec nedokončí, konec je více než otevřený a dvě hlavní postavy, kolem jejichž vztahu se to celé motá, se o svých vzájemných citech vůbec nedozví. Zřejmě se čekal obrovský úspěch, na který by se navázalo druhou řadou, jako tomu bývá v USA, ale...úspěch se nedostavil, ostatně není divu, některé části mě celkem pobavily a s nadsázkou bych mohl říct, že některé díly byly i jakž takž dobré, ale schéma je typu pilot - velké nic vedoucí k nějakému finále - finále se nedostaví, nic se nevyřeší. Skoro jakoby to utnuli někde v půlce, takže bez řádného zakončení musím i nad tímto počinem, kterému jsem chtěl dát naději, zlomit hůl, ostatně si za to můžu sám, že jsem očekával něco víc než velké nic. Alespoň jsem při tom dodělal vždycky všechny školní resty.(22.2.2012)

• - V závěrečném díle, kdy se Eliška (Šárka Vaculíková) těsně před představením baví s Tomášem (Filip Cíl) o citech, si zapně džínovou vestu. Poté, co se kamera zaměří na Vlastu (Světlana Nálepková) a pak zpět na Elišku, má však vestu zcela rozepnutou. (Steph.ennie)

• - Seriál se natáčel v ateliérech budovy Hall Office v pražských Holešovických, kde se také v minulosti natáčel seriál Horákovi (od r. 2006) z produkce České televize. (cinemag)

• - V druhém díle v klubové scéně učinkoval jako komparzista Radim Šrahůlek, známý ze soutěže VyVolení (od r. 2005). Kvůli přepracování seriálu se však jeho postava již neobjeví. (Dlee)