Spy Kids: Špioni v akci

Spy Kids

Spy Kids: Špióni v akcii

Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2001, 84 min

Robert Rodriguez se rozhodl natočit film, který by mohl směrovat mladšímu publiku, a to se mu rozhodně povedlo. Snad každý chtěl jako dítě být špionem, který by každý den měl tu možnost zachraňovat lidské životy, alespoň pro mě je tedy Spy Kids zhmotněním mých dětských snů. Film ovšem nebude nudnou podívanou ani pro ty starší, Rodriguez si totiž uvědomuje, že jsou to právě rodiče, kdo musí trpět z dětmi v kinosále. Vsunuje tak do snímku plno odkazů a vtípků, které ocení především ti starší. Rozhodně parádní a hodně podceňovaný snímek. A James Bond? Ten má o své následovníky postaráno.(20.4.2006)

• WolfR

Spy Kids: Špioni v akci, je rodinný, filmový projekt Roberta Rodrigueze. Ovšem, nikdy bych nevěřil, že chlápek, co dal světu Desperado, Od soumraku do úsvitu, anebo později Grindhouse, či Machetu a taky vzkřísil Predátora, natočí tohle! Je to naprosto něco nepředstavitelného! Zápletka není ničím zajímavá a herci jsou vyloženě špatní. Teda až na, Banderase a Rodriguezovi patrony Treja a Marina. Upřímně řečeno nechápu, jak mohli tito drsní týpci, na něco takového kývnout. Všechno je to takové nudné a trapné a působí to až lacině a nedotaženě. Celé ta zábava o dětských špiónech vlastně není zábavou a jen vás to otravuje. Myslím, že ani ty děti, to nebaví, tak jak se povídá. No prostě hrůza. Celý projekt Spy Kids, je zbytečný. Rodriguez, tím ztratil drahocenný čas, který mohl věnovat tvorbě pořádných akčních masakrů, jako to míval kdysi ve zvyku. Tímhle projektem, šlápl prostě vedle. Ale po výše zmiňovaných nářezech jsem mu tuto salátinu odpustil. Nicméně si Spy Kids zaslouží, 1 hvězdu.(23.9.2010)

• Slavníkovec

Když jsem viděl film poprvé, bylo mi asi 12 let, tak jsem film přijal celkem chladným způsobem. Druhé zhlédnutí se událo v roce 2008. Jinak akční film tak 40 %, rodinný film 10 % - možná pocházím z divného kraje, ale většina mojich příbuzných a známých považuje film za chujovinu. Komedie 20 % - nevtipná a tak trochu i trapná.(9.8.2010)

Jedním slovem ujetý. Rodinná špionážní pi*ovinka, která ovšem má záběr na co nejširší publikum a taky se tomu minimálně v polovině případů podařilo. Spíše pro děti školního věku, menší nebudou chápat, starší se prakticky celou dobu smát (teda pokud neprožívají pubertu typu "No a co? Mě je to fuk atd." ;) a dospělí nebudou ztrácet čas...takhle by to alepoň mělo vypadat v mém ideální světě, což tak vetšinou není, už vím... P.S. Další díly ani nezkoušejte, pokud se vám tenhle připadal stupidní, což mně ano, proto se k nim ani nebudu vyjadřovat :)(5.3.2012)

Natočit to někdo jiný, asi by se jednalo o průměrný film pro děti. To co ho vyzdvihuje nad průměr je hlavně Rodriguezův režisérský rukopis. Některé akční scény, jsou fakt dobře pojaté, nasnímané a sestříhané, že jsem takovou dobrou akci už dlouho neviděl ani v bondovce. Dalším plusem je rozhodně výtvarná stránka, která sice nedosahuje výšin filmů Tima Burtona, ale přesto film esteticky neurazí. Také mě potěšilo obsazení, zejména celé té partičky kolem Rodrigueze, vidět tyhle drsný mexikánce v dětské komedii, je fakt sranda.(7.4.2008)

• - Před Mačetovým obchodem je nápis "Baile an Liopaird", což je irský výraz pro "Město leoparda". Leopardstown je předměstí Dublinu v Irsku, ale jeho správné jméno v irštině zní "Baile na Lobhar", což znamená "Město malomocných", které se jmenuje podle kolonie malomocných, která kdysi byla v této oblasti. (HappySmile)

• - Danny Trejo hraje v Rodriguezových filmech většinou postavu, která má ve jméně nějaký typ nože. Tentokrát je to Isador "Mačeta" Cortez. (HappySmile)

• - Jméno postavy, kterou hrála Teri Hatcher - slečna Gradenko, je odkaz na písničku The Police z jejich alba "Synchronicity" z roku 1983. (HappySmile)