Spy Kids: Špioni v akci

Spy Kids

Spy Kids: Špióni v akcii

Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2001, 84 min

James bond si vzal k ruce parťačku, omládnul o dvacet let a vznikly z toho Spy Kids. Antonio Banderas v roli otce dvou superdětí si roli evedentně užil, ale stejně se moc nesnažil. Ale tenhle film není o hereckých výkonech, ale o fantastických vynálezech a je také plný dětských splněných přání.(12.3.2009)

Další klasika z dávných dětských let, kdy Spy-Kids vládly obalům na DVD po městských trafikách. Dodneška s rukou na srdci vzpomínám především na 2. díl a všemožné druhy netradičních zvířat, které mě v tom okamžiku prvního zhlédnutí až strašlivě fascinovaly. Banderase nemusím, sláva Carly Gugino zašla někde s filmy tohoto typu, ale na Alexu se mi dívalo již kdysi velmi hezky a její dnešní výkony ocení člověk převážně z vizuálního hlediska, v očích dospívajícího chlapa v jejím případě nelze řešit umění hrát.(16.10.2017)

Scénář Roberta Rodrigueze vrací diváka do dob, kdy si velká filmová dobrodružství mohla užívat celá rodina dohromady. Kamera : Guillermo Navarro. Hudba : Danny Elfman a John Debney - Tato pěkná filmová hudba byla složena a zahrána mnoha světovými hudebníky i těmi, kteří se zatím příliš neproslavili. CITÁT - Mí rodiče nemůžou být špioni, nejsou na to dost super!(1.5.2011)

• Slavníkovec

Když jsem viděl film poprvé, bylo mi asi 12 let, tak jsem film přijal celkem chladným způsobem. Druhé zhlédnutí se událo v roce 2008. Jinak akční film tak 40 %, rodinný film 10 % - možná pocházím z divného kraje, ale většina mojich příbuzných a známých považuje film za chujovinu. Komedie 20 % - nevtipná a tak trochu i trapná.(9.8.2010)

Natočit to někdo jiný, asi by se jednalo o průměrný film pro děti. To co ho vyzdvihuje nad průměr je hlavně Rodriguezův režisérský rukopis. Některé akční scény, jsou fakt dobře pojaté, nasnímané a sestříhané, že jsem takovou dobrou akci už dlouho neviděl ani v bondovce. Dalším plusem je rozhodně výtvarná stránka, která sice nedosahuje výšin filmů Tima Burtona, ale přesto film esteticky neurazí. Také mě potěšilo obsazení, zejména celé té partičky kolem Rodrigueze, vidět tyhle drsný mexikánce v dětské komedii, je fakt sranda.(7.4.2008)

• - Režisér Robert Rodriguez editoval film ve studiu ve své garáži. (HappySmile)

• - Před Mačetovým obchodem je nápis "Baile an Liopaird", což je irský výraz pro "Město leoparda". Leopardstown je předměstí Dublinu v Irsku, ale jeho správné jméno v irštině zní "Baile na Lobhar", což znamená "Město malomocných", které se jmenuje podle kolonie malomocných, která kdysi byla v této oblasti. (HappySmile)

• - Carle Gugino, která hraje Ingrid Cortezovou, bylo ve skutečnosti pouze 17 let, když se měla narodit její filmová dcera Carmen (Alexa Vega). (HappySmile)