Ingrid a Gregorio Cortezovi jsou tajní agenti, kteří kdysi bojovali proti sobě. To do té doby, než se do sebe nezamilovali. Šli tedy do důchodu, vzali se a nyní mají dvě děti – dvanáctiletou Carmen a devítiletého Juniho. Stále ale pracují pro OSS, ale pouze z domova, tzv. od stolu. Děti však o jejich předchozí ani stávající práci nemají tušení. Ingrid a Gregorio jsou však povoláni zpět do akce, protože se ztratilo několik tajných agentů. Děti má doma hlídat strýček Felix. Georgio má podezření, že agenty unesl muž jménem Floop, který má v televizi dětskou show s tzv. fuglíky. Georgio je přesvědčen, že Floop tajné agenty do těchto postav přeměnil. Manželé jsou zajati Floopovými palci, což jsou jeho vojáci, kteří je přivedou k němu na hrad. Felix dostane varování nebezpečí, a tak okamžitě pošle děti do tajného úkrytu. Mezi tím do domu vtrhnou palce. Felix se je snaží zastavit a děti odjedou přistavenou ponorkou, která je nastavená na autopilota a která je doveze do bezpečného úkrytu. Tam sourozenci zjistí minulost svých rodičů. Floop mezi tím panu Lispovi představí svůj nejnovější vynález – malé roboty, kteří vypadají jako děti. Chce těmito roboty nahradit děti světových vůdců, a tak ovládnout svět. Problém je v tom, že roboti nejsou chytří. Proto chce Floop, společně s jeho pomocníkem Poskokem, od Gregoria tzv. třetí mozek. Ten tvrdí, že ho zničil a Ingrid vysvětlí, že to byl tajný projekt OSS, který byl později zrušen, protože byl moc nebezpečný. Gregorio však nebyl schopen hotový prototyp zničit, a tak ho schoval. V úkrytu děti navštíví paní Gradenková. Nejprve jim tvrdí, že spolupracuje s jejich rodiči a OSS a dá Carmen náramek, ale Juni potom z okna zahlédne palce, jak ničí jejich ponorku. Gradenková chce po dětech Třetí mozek, ti však nevědí o co jde. Juni Třetí mozek omylem odkryje ze skrýše a jeden z palců ho vezme a odletí s ním pomocí jet packu. Carmen ho pronásleduje a nakonec se jí Třetí mozek podaří získat zpět a uniknout s bratrem palcům. Carmen si však až pozdě uvědomí, že v náramku je sledovací zařízení. Sourozence přepadnou roboti a Třetí mozek jim vezmou. Díky tomu může Floop uskutečnit svůj plán, ale více mu záleží na jeho televizní show. Poskok má však jinou vizi a převezme nad hradem velení a Floopa zavře do virtuálního pokoje. Carmen si před tím v úkrytu prohlížela všelijaké špionské pomůcky a zjistila, že jejich výrobcem je tzv. Macheta. Jedou ho tedy s bratrem navštívit a dozví se, že je to jejich strýc. Ten však se svým bratrem nechce mít nic společného. Děti se potom pomocí jeho letadla dostanou na Floopův hrad. Mezi tím Poskok přemění Georgia na fuglíka. Juni zachrání Floopa a později i své rodiče. Floop přemění Georgia zpět do své podoby a společně pak přemění Poskoka na jednoho z fuglíků. Proti nim však stojí 500 dětských robotů... (TV Prima)

Trailer

tron

„Je to dávno za nami. Sme finanční makléri.“ Dnes sa mladí diváci na SPY KIDS pozerajú na môj vkus až príliš... chladnokrvne? Pritom v roku 2001, kedy mala táto vydarená rodinná akčná komediálna špionážna paródia premiéru, z nej boli mnohí paf a dušovali sa, aký je ten Robert Rodriguez (DESPERADO, OD SÚMRAKU DO ÚSVITU, FAKULTA, ŠTYRI IZBY) frajer, keď dokázal tak rozkošne preradiť z brutálnych, vyložene „dospelých“ hororov a trilerov, na podarenú hračkársku blbôstku, ktorej nechýba kúzlo okamžiku (besný úvod so šialeným „prepadom svadby“ pomocou helikoptér s rotačnými guľometmi a zamilovaným párikom, romanticky odlietajúcim padákmi na motorový čln... neuveriteľné), uvoľnení herci (Banderas, Guginoová) ani smršť skvelých nápadov (už po stránke kostýmov a výpravy vyzerajú SPY KIDS pôsobivo, nevraviac o všetkých tých efektoch, maskách „Palcov“ či bondovských vynálezoch). Rodriguez dokázal už vtedy (táto super schopnosť mu zostala) nakrútiť za menší rozpočet veľkolepo vyzerajúci film. Faktom je, že už v r. 2001 mnohým SPY KIDS nesedelo (komerčný ohlas ale bol taký veľký, že vznikli ďalšie dve časti). Takže vlastne nečudo, že ich hodnotenie osciluje medzi 40% a 80%: občas vtipné a kúzelné (aj vďaka hereckým kreáciám Rodriguezových maskotov - Trejo, Marin, Patrick), inokedy naozaj už až príliš príšerne roztatárené. Tak si vyberte. ()

Dever

Soundtrack Robert Rodriguez, Danny Elfman a John Debney: 1. Cortez Family ,2. My Parents Are Spies ,3. Spy Wedding ,4. Spy Kids Demonstration ,5. Parents On Mission ,6. Kids Escape House ,7. Pod Chase ,8. The Safehouse ,9. The Third Brain ,10. Buddy Pack Escape ,11. Oye Como Spy ,12. Floop's Song (Cruel World) ,13. Spy Go Round ,14. Minion ,15. Sneaking Around Machetes ,16. The Spy Plane ,17. Floop's Castle ,18. Final Family Theme ,19. Spy Kids (Save The World) ()

B!shop

Jako zadnej velkej pruser se nekona, problem je, ze tady proste hlavni detska dvojka teprve zjistuje, ze jsou rodice agenti a tudiz neumi zachazet z ruznejma vychytavkama a poradne bojovat a ma to bejt jakoze vtipny, jenze moc neni. Nicmene povedlo se herecky obsazeni, krome charismatickyho Banderase a ne vylozene otravnejch deti potesi hlavne Trejo jako strejda Maceta, Hatcher s osmazenou hlavou a dvojka zaporaku Cumming - Shalhoub. Proste takovej nenarocnej 90 minutovej rodinnej akcni film s par dobrejma bondovskejma vychytavkama, slusnym obsazenim a uchazejicima trikama. ()

Gemini

Věděl jsem, že Rodriguez a Banderas se dali dohromady a natočili nějakou ujetou špionážní rodinnou komedii, ale tohle jsem opravdu nečekal:) Ujetost s jakou se Dvaja Pátrači za zvuků Elfmanovy hudby probíjejí kýčovitými kulisami a davy nepřátelských palců nezná hranic. Spousta skvělých vtipů a brilantní Danny Trejo, který vydá za celou továrnu ACME a šílený Floop Alan Cumming...prostě neco nehorázně zábavného... ()

Malarkey

Spy Kids jsem ve dvanácti letech ještě tak nějak snesl. On příběh je dětsky úchylnej, zpracování je taky dost úchylný no a hlavně je to pro děti a překvapivě i pro dospělý určený, tak že se zasměje opravdu celá rodina. Já to tedy nesnáším. Efekty by možná stály za zmínku, ale jinak je to nanicdílo, které si dokonce vyžádalo další dvě pokračování do trilogie a já nejsem sto pochopit jak je to všecko vůbec možné. Každopádně legrace by byla, vtip by taky byl, jen kdyby mi to nemazalo med na hubu a nesnažilo to ze mě udělat debila, protože mě to fakt tak příjde. Zplácanina, která způsobí na nějakou dobu chronické ochrnutí míchy a tím zpomalení krve do mozku a tím pádem vlastně chod samotného mozku jako takového. Zdá se mi to fakt přehnaný, fakt jo. ()

• Poslední Rodriguezův snímek, který byl natáčen na film. Post-produkce filmu probíhala na ranči Skywalker George Lucase, a ten zde uvedl Rodrigueze do tajů digitálního filmování s vysokým rozlišením. (HappySmile)
  • Inspirováno Rodriguezovou částí filmu Čtyři pokoje, který kromě něj točili další 3 režiséři. (HappySmile)
  • Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. Jedná se o záběr na jednu z chodeb Floopova (Alan Cumming) hradu. (SONY_)