Spy Kids: Špioni v akci

Spy Kids

Spy Kids: Špióni v akcii

Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2001, 84 min

Pristihoval som sa ako pozorujem, ktorá scéna je prebratá z iného filmu a bavil som sa len sporadicky. Decká vedľa mňa sa krčili od smiechu a ich dozorcovia sa tiež bavili viac ako ja. Možno sa na to budem pozerať inak, keď budem rodičom ja. Pravdepodobne budem vďačný za každý film, na ktorom sa pobavíme spolu. Ťažko by som však upresňoval k čomu som mal výhrady. Veď herecky to bolo zvládnuté. Antonio Banderas nádherne prechádzal od postavy otca k topšpiónovi a jeho filmová manželka Carla Gugino takisto. Zreteľná bola režisérova práca s detskými postavami. Výborne boli odlíšení praví detskí špióni od robošpiónov. Krásne vyznela farebnosť jednotlivých scén. Len po odchode z kina sa ku mne akosi nedostavil ten pocit, že som videl dobrý film.(24.8.2013)

Natočit to někdo jiný, asi by se jednalo o průměrný film pro děti. To co ho vyzdvihuje nad průměr je hlavně Rodriguezův režisérský rukopis. Některé akční scény, jsou fakt dobře pojaté, nasnímané a sestříhané, že jsem takovou dobrou akci už dlouho neviděl ani v bondovce. Dalším plusem je rozhodně výtvarná stránka, která sice nedosahuje výšin filmů Tima Burtona, ale přesto film esteticky neurazí. Také mě potěšilo obsazení, zejména celé té partičky kolem Rodrigueze, vidět tyhle drsný mexikánce v dětské komedii, je fakt sranda.(7.4.2008)

Ať si kdo říká co chce, tohle je celkem dost povedený snímek. Zvlášť pro děti, je tu ironie, humor, nadsázka, dobrodružství, a bláznivý.hrdinský činy a situace. A děti to mají rádi, a většinou si na to i hrají. Navíc je to zábavný a nenáročný. A Slováci tomu říkají Dvaja Pátrači, a to jméno samo o sobě si už zaslouží čtyři hvězdičky.(3.10.2011)

• YuriBS

Nuda. Ani náznaky vtipu mi neprišli moc vtipné. Ale na druhej strane mi tých 90 minút prešlo celkom rýchlo, takže aspoň trochu zaujímavé to asi bolo. Cítil som z toho aj mierny amatérizmus, ktorý sa prejavoval miestami až trápnymi situáciami. Som z toho filmu dosť sklamaný. Snímka tohto typu a žánru sa dá určite spraviť aj o dosť kvalitnejšie, ale tak je to určené pre nižšie vekové kategórie, takže tvorcom odpúšťam.(4.6.2008)

• Madsbender

Porqué, Roberto, porqué? Po dlhom čase som si pozrel Spy Kids opäť v televízii (keďže sa DVD podelo ktovie kam), a dospel som k jedinej otázke - prečo sa Rodriguez tak urputne snaží zo mňa urobiť hlupáka? Ako dieťa som Spy Kids zbožňoval, no až teraz si uvedomujem ich nízku úroveň a nechápem - zatiaľčo môj brat ich začal zbožńovať miesto mňa.(24.12.2013)

• - Pohled na San Diablo je ve skutečnosti pohled na Santiago de Chile. (HappySmile)

• - Cheech Marin si zde zahrál spolupracovníka Gregoria a Ingrid Cortezových. V seriálu Detektiv Nash Bridges si zahrál spolupracovníka Evana Corteze. (HappySmile)

• - Jméno postavy, kterou hrála Teri Hatcher - slečna Gradenko, je odkaz na písničku The Police z jejich alba "Synchronicity" z roku 1983. (HappySmile)