Spy Kids: Špioni v akci

Spy Kids: Špióni v akcii

Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2001, 84 min

• mentos.

Nevím jestli chci tento film ohodnotit hvězdičkami. Když jsem byl dítě se mi to strašně líbilo, tohle je prostě film pro děti a já bych mu dal krásný 4 a možná ještě půl hvězdy navrch.Teď jsem ale starší a filmy hodnotím trošku dospěle a trošku kriticky (i když si rozhodně nechci hrát na nějakýho kritika). Střízlivě bych nyní film ohodnotil asi 2-3 hvězdami. Docela mě mrzí, že se takovému filmu (a dalším pokračováním) upsal právě Rodriguez, protože takový slibný režisér neměl na něco podobného mrhat svůj talent (nebo alespoň ne ještě na další 3 díly). Takže nehodnotím hvězdami, protože se nemůžu rozhodnout kolik jich dát.(28.7.2013)

• ScarPoul

Ja tomu vlastne úplne rozumiem. Ono keď prídu do života deti tak sa veľa vecí zmení. Rodriquez je ale očividne jediný režisér, ktorý sa snaží robiť filmy aj pre nich - a pevne verím, že mu to žerú aj z navijákom. Koniec koncov sa nedá filmu uprieť schopnosť upútať pozornosť tých najmenších. Je to hravé, jednoduché a plné všakovakých efektov. Pre dospelého ale v mnohom značne nezáživné a totálne bez zmyslu. Rodinné filmy sú sekciou kde sa deti bavia a rodičia prežívajú. Ale koniec koncov sa to dá vždy ustáť. Problém je, že kopec zvučných mien - kvôli ktorým sa to vlastne aj dospelému oplatí vidieť - tu podávajú veľmi diskutabilné výkony. Najlepšie na tom je minimálne Clooney a Cumming - ktorý si svoju postavu očividne užíval. Nejedná sa o svetoborné dielo aj keď je pravda, že mi prvý spy kids boli vždy niečim sympatický. Nenudilo ma to, ale ak Rodriqueza tak radšej od súmraku do úsvitu.(24.2.2012)

• 2Pac

Děs a hruza...Ucast Monka, Desperada, Luois a lekara z ER berem iba ako nepodareny darcek hercov pre svoje deti (sice, o ziadnych Clooneyho detoch neviem;) Je mi jasne, ze toto, co som pred chvilou dopozeral je urcene pre 7 az 10 rocne deti, no ale "šak to musí mať aj dáku kultúru kua, ne?!"Jednu hviezdicku davam za plesatu Teri Hatcher.(27.3.2004)

• helrohir

No to je teda riadny výplach. Ťažko to považovať za komédiu, pretože tam dokopy nebolo nič smiešne, taktiež akcia nulová a špiónska stránka filmu v podobe dvoch nenápadných detí tiež nie moc. Takže zaujímavé zostáva len obsadenie, najmä postava Dannyho Treja a mne zostáva záhadou, ako sa mohol režisér takéhoto braku zmestiť na csfd do TOP 20 najobľúbenejších režisérov. Ach Robert, Robert...(20.7.2013)

• sinp

Takový nápad se vůbec nejeví zle. Akční podívaná s výraznou nadsázkou pro ty menší se stylem hračičky Rodrigueze. Jenže vznikla infantilní bezradnost absentující v humoru, plná samoúčelných vychytávek bez hlubšího smyslu. Rodriguez provokativně obsadil hafo známých tváří coby křoví, ale jeho snaha je marná. Člověk se nesměje a zaraženě zírá na obraz.(23.3.2006)

• - Jméno postavy, kterou hrála Teri Hatcher - slečna Gradenko, je odkaz na písničku The Police z jejich alba "Synchronicity" z roku 1983. (HappySmile)

• - Postavy Gregorio, Carmen a Juni sú pomenované podľa členov rodiny režiséra Rodrigueza. (rador)

• - Carle Gugino, která hraje Ingrid Cortezovou, bylo ve skutečnosti pouze 17 let, když se měla narodit její filmová dcera Carmen (Alexa Vega). (HappySmile)