Epizoda 1 (E01) (epizoda)

USA, 2020, 1 h

Len poznámka k malej premise: V prvej časti sa spomenie, že dvojčatá boli narodené 6 minút po sebe, ale v iných desaťročiach - 31.12.1949 a 1.1.1950. Táto premisa môže byť svojou podstatou správna aj nesprávna, pretože nová dekáda začína podľa niektorých začína až rokom 1951 (https://en.wikipedia.org/wiki/Decade). Ale to nie je také podstatné. Moje očakávania zatiaľ naplnené neboli, ale je to len prvá časť. Výborný Ruffalo, temná atmosféra, ale to je tak všetko. Uvidíme, čo ďalej.(12.5.2020)

• rashaverak

Depresivni nuda. Konec prvniho dilu je citova vydiracka nejhrubsiho zrna, naposledy jsem neco podobne hloupeho a prvoplanoviteho mel tu smulu videt u prisernosti Million Dollar Baby. Tohle se snad muze libit jen pseudo intousum povazujicim sebe sama za chodici studnici inteligence a vzdelanosti, tahajicim nam sem cerne bratry po milionech, aniz by meli sebemensi predstavu jak temto zcela nevzdelanym muzum honicim se za neexistujici iluzi, zajistit v nasi spolecnosti hodnotny zivot, jezdicich v elektromobilech na uhli a bojujicim za zachranu klima zeme zaviranim atomovych elektraren zatimco si objednavaji levne zbozi z ciny. Rasiste i lide bojujici proti rasismu jsou jen dve strany jedne mince, obe strany jsou extremni, myslici si ze bojuji za vznesenou myslenku, za vetsi dobro, ktere jim dava legitimitu k pouziti nasili proti tem hloupejsim, kteri maji jiny pohled na vec. Tito lide nepripousti diskuzi a ackoliv stoji na opacnych stranach, jsou stejni. Tak a ted jsem oficialne offtopic.(27.6.2020)

Tento díl mě zaujal od začátku. Ruffalo se zná s režisérem Cianfrancem léta. Dva odlišné charaktery zahrál výborně. Svalnatý pečovatelský Dominik a jeho oholené dvojče. Nevyzpytatelnou překladatelku Nedru zde hraje Juliette Lewisová. Kathryn Hahnová ztvárnila Dominickovu bývalou ženu Dessu a Rosie O’Donnellová hraje nakrátko ostříhanou sociální pracovnici Lisu.(26.7.2020)

Exaktní učebnicový příklad takřka bezchybné expozice bez jakéhokoliv znatelného narativního kazu, která je poutavě vzrušující a tísnivě sžíravá zároveň. Famózní Mark Ruffalo si zde předčasně garantuje Zlatý Glóbus, zatímco v průběhu stopáže roste znamenitý potenciál na minisérii letoška. Grandiózní!(13.5.2020)

Přidávám se kolegovi v tom, že to bude zřejmě oskarový výkon pro Marka Ruffala. Ale nepředbíhejme, jdu hned na dvojku....(8.7.2020)