Sestra Alice impulzivně nabídne Dodsonovým morální a finanční podporu církve. Když Baggerly učiní šokující přiznání, Mason se rozhněvá. (HBO Max)

0verseer

Druhá epizóda bola už o niečo lepšia ako pilot, napriek tomu to stále akosi nie je môj šálok kávy. Veľmi mi chýba výraznejšia postava, všetky ktoré sa zatiaľ objavili na scéne (vrátane hlavnej) pôsobia strašne zabudnuteľným dojmom. Dej sa utešene zamotáva, pozadie prehnitej spoločnosti postupne odkrýva. Pozitívne prekvapili flashbacky z prvej svetovej, za tie by sa nemusel hanbiť ani vojnový film, táto surovosť zákopovej vojny výrazne absentovala aj v Mendesovom 1917. ()

Trevor

Oproti úvodnej epizóde je to nepochybne krok vpred, najmä vďaka prvkom ktoré vo svojom komentári spomína jedna_vrana. Aj spomienky na Perryho minulosť príbehu pridali grády, stále však je čo zlepšovať. Na druhej strane mohlo to byť aj podstatne horšie. ()

jedna_vrana

"Blahoslavená buď polícia, ktorá zbiera dôkazy proti diablovi..." Druhý diel bol lepší, zvykám si na Perryho - ako zatrpknutého chlapa bez náznaku úsmevu, atmosféru 30tych rokov (prvky rasizmu, chudoba a hospodárska kríza, postavenie protestantskej cirkvi), čoraz zamotanejšie pozadie prípadu a spleť postáv. ()

vnimatkrasu

Ta spratkovitost Masona mě baví. Nulová úcta k předloze, svérázná stavba děje a sem tam záběr, kterej dá vědět, o jak děsně drahou látku jde. Chápu, čím to lidi štve. Já na tom ale zatím visím jak prádlo na šňůře. ()

montel

Děj se nám posouvá kupředu. Hlavním podezřelým z případu vraždy malého Charlieho se stává jeho otec. Mason ale zjišťuje, že Charlieho matka měla milence a případ se tak zamotává. Zároveň se podíváme do Masonova válečné krvavé minulosti. 60% ()