Holly předkládá svou neobvyklou teorii o spojitosti mezi dalšími dvěma záhadnými vraždami dětí a případem Frankieho Petersona. Zatímco Ralph je nadále skeptický, vstřícnější Yunis navrhuje, aby se zaměřili na Claudea, posledního člověka, který s Terrym přišel do kontaktu. Jeanniein pokus začlenit Glory do jejich skupiny dotčených občanů ztroskotá. (HBO Europe)

Anderton

Som rád, že sa všetky dôležité postavy príbehu, okrem hlavného podozrivého, stretli v jednej miestnosti a povedali si, respektíve zhrnuli, všetko, čo bolo treba. Táto epizóda je aj o tom, že inteligentní ľudia vo vyššom veku sú reálne konfrontovaní s iracionálnymi udalosťami a ako na to reagujú. Paradoxne práve tá najinteligentnejšia z nich, súkromné očko, dokáže tieto okolnosti brať ako jediná ako realitu tohto sveta. Záver je čistý cliffhanger, aby ste si ihneď pustili ďalšiu epizódu, ktorá sľubuje aj nejakú tú akciu. Inak by ma zaujímalo, či podobnosť Cynthie Erivo so ségrami Williamsovými (tých tenistiek) je akýmsi inside jokeom, keďže sa tu bavíme o sestrách Williamsových (nie tenistkách) ako postavách príbehu. ()

Trevor

Holly Gibneyová prednesie svoju verziu o páchateľovi, ktorým by mohla byť bytosť ktorú poznajú mexické legendy pod menom El Coco, Ralph jej neverí ani slovo a Jack Hoskins sa rozhodne byť Holly pri jej vyšetrovaní nápomocný...Zúfala epizóda, ktorá iba vďaka úplnému záveru priniesla aké-také napätie ale pre čitateľa je opäť obrovským sklamaním. Jack Hoskins sa s Holly stretol až v Texase, keď sa jej všetkých podarilo už viacmenej presvedčiť o existencii Outsidera. A mimochodom. Práve na tomto stretnutí, ktoré zachytáva táto epizóda sa tým rozhodol potenciálneho páchateľa pomenovať Outsider. Holly, ktorá čelila rôznym predsudkom ostatných členov týmu v tejto fáze vyšetrovania ešte otvorene nehovorila o nadprirodzenej bytosti ale o človeku prípadne viacerých páchateľoch. Až neskôr, v Texase požiada Ralpha aby bol aspoň na 48 hodín otvorený rôznym možnostiam a práve Marcy Maitlandová jej bola ochotná uveriť a jej ostrý výstup proti Hollyinej verzii v tejto epizóde bol vyslovene trápny, rovnako tak ako Jackove stretnutie so svojou mamou. Netvrdím, že každému kto knihu čítal sa to nebude páčiť, ale pre mňa je spracovanie zatiaľ obrovským sklamaním najmä po prvých dvoch solídnych epizódach v ktorých sa autori držali deja v knihe. A ten vtip o tom, že upír neodišiel z kresťanského kostola pretože bol Žid??? To akože naozaj? ()

klukluka

I detektivové jsou zklamaní z toho, že by za tím měl být Dybbuk, ale v tomhle díle jsem měl zase po nějaké době pocit, že se tady něco děje, byť se vlastně celou dobu zejména rekapitulovalo. Nechce se tomu moc kupředu, mám s tím trochu problém. ()

warrenur

Hm..., zrejme sme si tou nedoverou z kazdej strany museli prejst, aby sa neskor ukazali "divy". Zachranil to namakany zaver plny napatia a ja len dufam, ze empaticka a genialna Holly nejak tu prisediacu "babku" zvladne. Rozhodne nadpriemer, ale za mna slabsi diel. Dufam, ze sa znovu vratime k atmosfere, ktore mali tie predosle a tento na zaver. Za posledne roky vsak rozhodne jeden z mala mystery/thriller/horror -ov, ktore nepodhadzuju divakovi odlahcujuce, parodicke, ci komedialne linie a vsadzaju len na vaznu/temnu stranku veci. ....dobra pripomienka, kto to ma teraz tyzden vydrzat?! ;) ()

Najt

Tak to je opět drtivá epizoda co se vývoje a atmosféry týče. El kuko vyplave na povrch, jenže nikdo mediální vyšetřovatelce nevěří jen detektiv puchýř. Vyšetřování pokračuje ve velice mysteriózním stylu a jen čekám, až ostatní uvěří. Už dávno máme zodpovězené základní otázky. Víme že Jason Bateman byl nevinný a víme proč byla jedna postava na dvou místech zároveň. Teď už zbývá odpovědět co/kdo a proč. ()