Holly učiní promyšlený pokus pomoci náladovému Jackovi, s nímž je však na ostří nože. Ralph s Alecem mezitím pátrají po tom, kde se právě nacházejí. Poté, co je první den po návratu do práce nucena čelit místním klepům, začne Glory zvažovat Howieho návrh, jak finančně zajistit rodinu. (HBO Europe)

Anderton

Postupne sa začína čím ďalej, tým viac filozofovať nad prebiehajúcimi udalosťami a ak vás takéto mystery témy zaujímajú, tak pre vás bude Outsider asi čím ďalej, tým lepší. Ale podľa hodnotení sa buď mýlim, alebo väčšinu sledujúcich by radšej videlo výraznejší posun v deji a akciu než zamýšľanie sa postáv nad podstatou zla pri slabom osvetlení v interiéroch. Dozvieme sa, ako dopadol "spoločný výlet" nakazeného policajta a senzibilnej vyšetrovateľky a je fajn, že sa nešlo do akčných prestreliek, ale postavy využili najmä chytrosť. ()

darkrobyk

The Outsider je přesně ten typ seriálů, které je dobré zhodnotit až na závěr jako celek. Opakuji se - knihu jsem přečetl s velkou chutí, ale odmítám ji tentokrát srovnávat s filmovým počinem. Něco jiného jsou Kingovy romány a povídky, tam jsem přísný (a téměř všechny jsem přečetl). Je vskutku zbytečné vypisovat, čím vším se kniha odlišuje, dokonce bych řekl, že jsou to zbytečné spoilery pro případné nové čtenáře. Ano, tenhle díl byl pomalejší, ale ruku na srdce, King nikdy nepsal akční pecky, nýbrž psychologické. Já tedy hodnotím nepolevující napínavou atmosféru a jsem zvědav, jak se vše nakonec vyvine. ()

Ivoshek

Uměle natahované, se spoustou scén, které nemají žádnou valnou hodnotu pro příběh a nikam ho neposouvají. Chybí i něco zásadního na konci, co by člověka lákalo pustit si další díl. Tenhle pocit mám z Outsidera čím dál silnější. Po vynikajícím prvním dílu a stále ještě napínavém druhém jde kvalita celé série dramaticky dolů a mám obavu, kde se nakonec zastaví... ()

zipper111

Ztrací to dech. V posledních dvou dílech se vlastně vůbec nic nestalo, ztráta času. Atmosféru to má, ale... to je tak všechno. ()

Trevor

Holly utečie Jackovi Hoskinsovi zatiaľ čo Ralph po nej márne pátra, potom sa stretne so starým priateľom a Ralphovi vyčíta že jej zatajil informácie o Claudovi Boltonovi...Zhruba 30 minút sa pozeráme na nezmyselné putovanie Jacka Hoskinsa v aute s Holly, ktorý diskutujú o ničom. Potom ho mamba prekabáti aby ju u Ralpha navštívil starý priateľ detektív aby nakoniec mamba na Ralpha nakričala že jej zatajil informácie o Claudovi Boltonovi. Pre nevzdelanú časť populácie, ktorá nechápe prečo dej seriálu porovnávam s knihou a ktorá sa hrdo hlási k tomu že nemá rada intelektuálov sa to pokúsim vysvetliť čo najjednoduchšie aby to pochopil aj taký mantinel ktorý nie je schopný prečítať čo i len jeden román. Dej totižto v seriály nemá zmysel. El Coco sa transformoval postupne a postupne preberal na seba podobu konkretného človeka a musel s ním prísť do kontaktu. To sa mu darilo veľmi dlhú dobu a vraždou Frankieho si vyhliadol zlú obeť, teda Terryho a práve moderné technológie boli tým, čo ho donútilo následne nielen svoju transformáciu urýchliť ale aj "ovládnuť" Jacka Hoskinsa. Jednak kamerový záznam z konferencie dokazoval že Terry nemohol byť na dvoch miestach naraz, jednak si ho Ralph pamätal že sa motal pred súdom v čase keď Ollie Terryho zastrelil. Na kamerovom zázname však nebol a to bol ďalší z dôvodov prečo Ralph pochyboval nielen o svojich schopnostiach ale občas pripustil možnosť že Holly má pravdu. Dôkaz o Claudovi jej ukázal už sám a nemusela po ňom mamba Holly vyštartovať. Aby si pochopil aj to, prečo každého Holly irituje tak v 4 románoch je Holly vyobrazená ako zakríknuté dievčatko, ktoré má problém hovoriť s viacerými ľuďmi naraz, v seriály vybehne po skúsenom detektívovi bez akýchkoľvek problémov. Chceš vidieť Holly ktorá sa podobá tej z knižnej predlohy? Pozri si seriál Pán Mercedes. Ak bude detektív, ktorý sa zvítal s Holly Bill Hodges a tvorcovia ho po udalostiach v trilógii Pán Mercedes nechajú vstať z mŕtvych tak to bude skutočná perla. Ďalšie faily. Claude Bolton je v knihe hispánec s kriminálnou minulosťou, imigrant ktorého mamka žije v Texase kde sa El Coco či Outsider ukrýva či hybernuje. V seriály, politická korektnosť nadovšetko sa o jeho minulosti nehovorí, aby nevznikli predsudky voči prisťahovalcom. Rozpravy o viere v Boha ktoré postavy v seriály vedú nemajú žiadny zmysel. King sa vo svojom románe dokáže od náboženskej neznášanlivosti odosobniť a postavy diskutujú o nadprirodzenom v zmysle duchov, upírov či El Chupacabra, nie o Bohu. Tu sa musia sebaukájať všetci zarytý ateisti, ktorý si neuvedomujú že sami používajú lapače snov či veria vo feng shui a pozitívnu energiu a podobné kraviny. Opäťtotálna hlúposť ktorá v príbehu nemá zmysel. A teraz, kamarát môj nevzdelaný, vysvetli mi prečo Jack Hoskins Holly Gibneyovú jednoducho počas cesty nepopraví keď je El Cocovi či Outsiderovi tak blízko. V seriály El Coco ovláda ľudí jedna radosť takže by preňho nemal byť žiaden problém popraviť Holly potom by Jack spáchal samovraždu a dokončil by svoju premenu bez toho aby ho ktokoľvek podozrieval a seriál by musel skončiť pretože by nemal už vôbec žiaden zmysel, niežeby sa ho tvorcom podarilo udržať už teraz. Ak dokážeš čo i len trošku uvažovať tak tento seriál stráca každou časťou akúkoľvek logiku a dať niečomu 5* iba za atmosféru...klobúk dole. () (méně) (více)

klukluka

Místo počátečních 95 procent tady najednou máme 70. To je tak, když se hraje bez pravidel a nesmyslně dlouho (ta Hollyina cesta autem nebrala konce). A podobně vnímám celej tenhle seroš. Naspeedovanej start a z toho, co se odehrálo na začátku, žijeme už sedm dílů. Nulovej vývoj. Jasně, prolomí se to, musí, ale něco se mohlo dít i mezi dvojkou až devítkou. ()

warrenur

Hm...v urcitych pasazach poriadne "spooky" a psycho. Pochybnosti a rozpoltenost mnohych su tu priam analyzovane. Preto som diel vobec nevnimal, ako niektori spominate, "natahovane". Naopak, kazdu jednu negativnu emociu, a ze to bolo len o nich, divak vnima az s bolestnou autenticitou. Parada. Dufam vsak, ze vyvrcholenie bude stat za to. Atmosfera predoslych dielov bola rozhodne najvacsim lakadlom. ()