Tigers and Bears (E09) (epizoda)

Krimi / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Thriller

USA, 2020, 1 h

Holly a jej tým sa pomaly blížia k jaskyni, kde sa Outsider ukrýva a pripravujú sa na možno rozhodujúci stret...konečne sa tvorcom podarilo nadviazať na niť príbehu aj keď to bolo ako cestovať z Košíc do Prešova cez Bratislavu. Treba uznať že tentokrát atmosféra stála zato (až na sklamanie fanúšikov, ktorý knihu nepoznali a dúfali že zatúlaný chlapci a pátranie po chlapcoch prebieha v tom istom čase ako pátranie Holly a jej týmu, tvorcovia pomerne nešťastne ani odevom ani vozidlami či prostredím nenaznačili že je to 30 rokov stará udalosť) a napriek tomu že opäť bolo rozdielov s knihou neúrekom, tentokrát to celé malo logiku a tak českých užívateľov už nebudem iritovať tým, že si dovolím vysloviť iný názor ako je ten ich - jediný správny. Teším sa na ich odôvodnenie toho, prečo si Jack Hoskins vzal so sebou k svojej snajperskej pozícii vidly, ktoré tam boli preto, lebo...prečítajte si knihu. A samozrejme na kanonádu Jacka Hoskinsa z odstreľovacej pušky, ktorá má podľa zvuku kadenciu vyššiu ako kalach...Konečne tretia vydarená epizóda. Z deviatich. Vrcholom zábavy je, keď na komentár človeka zareaguje užívateľ databázy, ktorý posledný film hodnotil pred 8rokmi a pošle svoj email, lebo dúfa že mu odpíšete a poviete prečo si vzal vidle, pochopiteľne je to pepan. Nechápem, prečo si niekto myslí že keď je tupý on, musia byť všetci...(2.3.2020)

Výstřel, tma, kanonáda. The Outsider se blíží k závěru (a jistě další série nebude, jelikož není důvod) a já mám radost, jak se tentokrát podařilo vystihnout atmosféru Kingovy předlohy. Neustávající napětí a děj linoucí se dopředu jak líné vody Léthé. Pomalé tempo mě baví, jelikož podobně jsou na tom i Kingovy knihy. Pomalé, totiž neznamená vždy nudné. Těším se na závěr.(3.3.2020)

Seriál už je pár dílů skoro otravně udržován v pomalém tempu, kdy už jsou iritující vatové dialogy typu "když mám rýmu, pokouším se přesvědčit tělo, že to zvládnu, ale vždycky mě dostane, jako rakovina, chřipka, tahle věc" roztažené na pět minut s vyblitým filtrem. Tipuju si, že samozřejmě poslední díl se všechno najednou vyhrotí a uspěchá, aby se to stihlo, nebo se ještě hůř připraví nějaký nedopečený konec s nástavbou pro druhou sérii. A začínám si myslet, že mě seriál žádným ze dvou nebo tří možných konců nemůže potěšit.(2.3.2020)

• Kvnhvta

Dobře jim tak, nemaj chudáka Čůča otravovat, dyť toho tolik nechce, jenom jedno nebo dvě děti měsíčně ke svačině, místo aby mu byli vděčný, že převychová neposlušnou mládež, tak ho naháněj a o všechno se musí postarat ostrostřelec Džek. To je kromě Čůča jediný správňák celého seriálu. Už se těším, jak je v desítce Čůčo oslintá.(31.3.2020)

Rozpravanie z minulosti sa paradne zlialo so serialovou sucasnostou. Na mna dost pridlhe rozpravanie a obchadzanie okolo horucej kase, aby sme sa dostali k poslednym minutam predposlednej casti. Brasko to silne pototo....zaver bol hodne kruty. Napriek tomu slabe stvorhviezdie. O dost menej tiesnivej atmosfery podfarbenej violoncelom, z ktorej nas mrazilo cca polovicu serie. Tento diel mal byt napinak od zaciatku po vyborny zaver, aby sa to ozaj rozbalilo v poslednom dieli. Dufam, ze aspon ten bude ultimatny. Velmi by som si to prial.(3.3.2020)