Skupina svádí rozhodující boj v posledním zoufalém pokusu zneškodnit El Coca. (HBO Europe)

kery-

Finále bylo originální a přesně ve stylu celého seriálu. Nikdo přeci nemohl čekat přeefektované orgie - o tom tenhle seriál vůbec nebyl. Tento seriál byl převážně o střetu dvou zcela odlišných světů a tom dusnu mezi nimi. To se dodrželo i v tomto finále, kde narozdíl od jiných seriálů měli alespoň tu slušnost a uzavřeli dějové linky všech postav + navíc přidali neagresivní cliffhanger otevírající případnou druhou sérii. ()

xterri

Narozdíl od jiných komentujících jsem nečetla knihu a celý seriál mě bavil. Nepřišel mi vůbec nudný či bezduchý. Ale napínavý a perfektně gradující. O to větší zklamání pro mě byl poslední díl. Žádné napětí, žádné tuhnutí krve v žilách. Nesmyslná přestřelka, kdy mi umírajících ani nestačilo být líto a ten konec, jak to "vysvětlí světu"? Navíc, velká část děje v jeskyni byla v úplné tmě - co tam viděli? Škrábnul Outsider někoho? Uff... tohle si zasloužilo víc :-( ()

Trevor

Holly sa spolu s Ralphom potom, ako sa im podarí zvládnuť útok Jaka Hoskinsa stretnú s Outsiderom...po predchádzajúcej epizóde som tak trochu dúfal, že záver by sa tvorcom mohol vydariť, opak však bol pravdou. Ako to už bolo spomenuté v jednom z komentárov zažiť takéto sklamanie pri seriály s pomerne dobrou atmosférou nečakal asi nikto. Nezvládnutá bola nielen streľba Jacka Hoskinsa na tým vyšetrovateľov okolo Holly ale aj zmena charakteru Ralpha a Holly doslova na poslednú chvíľu. Záverečný rozhovor medzi Holly a Outsiderom už horši byť nemohol rovnako tak ako spôsob, ako sa im podarilo Outsidera poraziť. Áno, síce sa v závere obnoví vyšetrovanie vraždy Frankieho pettersona a Terry sa dočká očistenia svojho mena, to však nič nezmení na tom že táto epizóda väčšinu divákov sklamala. Pre mňa je sklamaním napríklad prichádzajúca pošta od iných užívateľov, ktorým nakoľko chýba argument alebo schopnosť napísať vlastný komentár spamujú človeka tým, že nájdu v jeho komentári jedno chýbajúce písmenko a človek písaniu komentára venuje 2,4 sekundy. Klobúk dole pred Vami ľudia, mať tak toľko voľného času čo Vy... ()

warrenur

Vsetci sme ocakavali bombasticky a uspokojujuci koniec. V ten som stale dufal aj po brutalnom masakri v lese, ale zacalo sa to lamat po vstupe do jaskyne. Tak jednoducho to akosi nedavalo zmysel. ;) Nasledny coverup uz bol uveritelny a vsetko okolo toho takisto. Ta jaskynna scena mi vsak nesadla, hoci tie transformacie boli naopak peckove. Paradoxne prave na tento diel bude pozerane ako na najslabsi. ()

zdenur

Nějaký ten seriál se zmrveným koncem už jsem viděl. a že jich není málo, ale tady je to trošku jinak. Outsider začal excelentně, postupně ztrácel, v závěru se stal nesnesitelně natahovaným a nakonec vyšuměl do prázdna. Snažím se v těchto případech hledat aspoň nějaké pozitivum, ale tady nenacházím, opravdu jde jen o festival ztraceného času. ()