Outsider

• USA The Outsider
Krimi / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
USA, 2020, 9 h 29 min (Minutáž: 49–60 min)

Tvůrci:

Richard Price

Předloha:

Stephen King (kniha)

Ben Mendelsohn, Jason Bateman, Cynthia Erivo, Bill Camp, Mare Winningham, Paddy Considine, Julianne Nicholson, Yul Vazquez, Jeremy Bobb, Marc Menchaca (více)

Epizody(10)

Desetidílný seriál Outsider, inspirovaný stejnojmenným bestselerovým románem Stephena Kinga, sleduje policejního detektiva Ralpha Andersona (Ben Mendelsohn), který se pustí do vyšetřování vraždy jedenáctiletého Frankieho Petersona, jehož zohyzděné tělo bylo nalezeno v lesích Georgie. Tajemné okolnosti obklopující tento děsivý zločin přimějí Ralpha, stále truchlícího nad nedávnou smrtí vlastního syna, aby do případu zapojil netradiční soukromou vyšetřovatelku Holly Gibneyovou (Cynthia Erivová). Doufá, že její nadpřirozené schopnosti pomohou vysvětlit nevysvětlitelné. (HBO Europe)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (10)

Outsider (2020)

Vynikajuci atmosfericky pocin, ktory je prvych pat az sest casti takmer na plny pocet. Naopak posledne tri su po takom nastupe takmer o dve urovne nizsie. Perfektna doprovodna hudba a uveritelne charaktery. Po tom, ked uz divak tusi, s cim sa potykame, zial napatie trochu opadne a je nutne niecim vyplnit minutaz. Zaverecny diel divakov rozhodne rozdeli na tych, ktori ho zbastia a na tych, co chceli nieco epickejsie. Co vrati ten tiesnivy pocit z prvych piatich epizod. K tym druhym patrim i ja a vo vysledku je to prave zaverecna cast (a i dve pred nou), ktora mohla vystrelit serial uplne inde. Skoda. Rozhodne vsak drsne osviezenie a originalny serialovy kus, ktory odporucam vsetkymi desiatimi. Velmi by som si prial dalsiu seriu. Ak by bola v podobnom duchu, stalo by to za to. Malokedy sa podari vystihnut atmosferu a nezmrvit to niecim detinskym, nedomyslenym. ()

Fish in a Barrel (2020) (E01)

Takato temna az depresivna atmosfera uz dlho z obrazovky nesalala. Dokazy a svedectva suvisiace s bestialnou vrazdou maleho chlapca sa zdaju absolutne nevyvratitelne. Po par drsnych psychologickych vystupoch podfarbovanych uzasnou minimalistickou hudbou sa vsak vynara dalsi zaznam a zvlastnosti v spravani sa obvineneho couch-a. Zaujala ma i "postava v kapuci" pred domom. Vsak to nenaraficil na seba za niekoho ineho ?!....isto nie.... taky suveren by na tom bejzbolovom turnaji nedokazal byt. A cas smrti sa urcite dal urcit s presnostou na 1-2 hodiny. Vynikajuci zaciatok serialu. Odporucam. ()

Roanoke (2020) (E02)

Tak teda ten uvod a cesta na sud boli masaker. Akoby Shakespearovska tragedia. Mokre slapaje v miestnosti, cize dievcatko nebluzni? Opat postava v miestach umrti....metafora, posol? Ak bol couch nevinny, co tie dokazy?! Opat vynikajuca praca s minimalistickou hudbou. A na zaver zaslintane oblecenie v osamotenom slamniku. Opat..len obraz alebo skutocny suvis. Uz aby tu bola dalsia cast. Slabsi..plny pocet. ;) ()

Dark Uncle (2020) (E03)

Takmer donokalo temne mystery. Dufam, ze ak sa dalej budeme pohybovat v "nadprirodzene", vsetky nasledujuce "vysvetlenia" nebudu neprijatelnym sposobom hlupe, ci prostoduche. Nova postava na scene, a sice detektivka so zvlastne pracujucou myslou, ma cosi do seba a nie je rusivym elementom. Uvidime, kam to az dospeje. ()

Que Viene el Coco (2020) (E04)

Stale vynikajuca temna atmosfera, nejake tie kubanske legendy a zavoj tajomna. Doprevadzane vybornou hudbou, co "lezie" pod kozu. Uvidime. Z typka, co vykupi Ikeu a nakup necha v lese pri mrtvom jelenovi, ide mraz. Som zvedavy, ako vybuchne ten nestastnik. Dufam, ze to nebude na oslave chlapceka jeho "barlatej" kolegyne. Urcitu napovedu som tam totiz citil. ()

The One About the Yiddish Vampire (2020) (E06)

Hm..., zrejme sme si tou nedoverou z kazdej strany museli prejst, aby sa neskor ukazali "divy". Zachranil to namakany zaver plny napatia a ja len dufam, ze empaticka a genialna Holly nejak tu prisediacu "babku" zvladne. Rozhodne nadpriemer, ale za mna slabsi diel. Dufam, ze sa znovu vratime k atmosfere, ktore mali tie predosle a tento na zaver. Za posledne roky vsak rozhodne jeden z mala mystery/thriller/horror -ov, ktore nepodhadzuju divakovi odlahcujuce, parodicke, ci komedialne linie a vsadzaju len na vaznu/temnu stranku veci. ....dobra pripomienka, kto to ma teraz tyzden vydrzat?! ;) ()

In the Pines, In the Pines (2020) (E07)

Hm...v urcitych pasazach poriadne "spooky" a psycho. Pochybnosti a rozpoltenost mnohych su tu priam analyzovane. Preto som diel vobec nevnimal, ako niektori spominate, "natahovane". Naopak, kazdu jednu negativnu emociu, a ze to bolo len o nich, divak vnima az s bolestnou autenticitou. Parada. Dufam vsak, ze vyvrcholenie bude stat za to. Atmosfera predoslych dielov bola rozhodne najvacsim lakadlom. ()

Foxhead (2020) (E08)

Sedem dielov s vybornym temnym mystery pribehom, v napati a dusnej atmosfere a potom pride s bliziacim sa zaverom takyto "uvolnovak"? Chapem, ze par vtipkov na ceste, pri tom, ako sa uberaju po stopach neznamej entity pomoze psychike, avsak cakal som menej takych momentov, hoci v mestecku je nejaky event. Prave teraz pred finale, ktore vsetci v napati ocakavame, by som tuto cast urobil primarne o gradacii a hre nervov. To ma trosku rozladilo. Stale urcite nadpriemerny diel, avsak nechapem tu "nohu z plynu". Do haja, teraz sa nam mal zatajovat dych. Dufam, ze sa to v dalsej casti napravi. Pri tak kvalitnom seriali si to rozhodne zasluzime. ()

Tigers and Bears (2020) (E09)

Rozpravanie z minulosti sa paradne zlialo so serialovou sucasnostou. Na mna dost pridlhe rozpravanie a obchadzanie okolo horucej kase, aby sme sa dostali k poslednym minutam predposlednej casti. Brasko to silne pototo....zaver bol hodne kruty. Napriek tomu slabe stvorhviezdie. O dost menej tiesnivej atmosfery podfarbenej violoncelom, z ktorej nas mrazilo cca polovicu serie. Tento diel mal byt napinak od zaciatku po vyborny zaver, aby sa to ozaj rozbalilo v poslednom dieli. Dufam, ze aspon ten bude ultimatny. Velmi by som si to prial. ()

Must/Can't (2020) (E10)

Vsetci sme ocakavali bombasticky a uspokojujuci koniec. V ten som stale dufal aj po brutalnom masakri v lese, ale zacalo sa to lamat po vstupe do jaskyne. Tak jednoducho to akosi nedavalo zmysel. ;) Nasledny coverup uz bol uveritelny a vsetko okolo toho takisto. Ta jaskynna scena mi vsak nesadla, hoci tie transformacie boli naopak peckove. Paradoxne prave na tento diel bude pozerane ako na najslabsi. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Ještě více Kinga

Ještě více Kinga

14.07.2020

Knihy a příběhy Stephena Kinga jsou v Hollywoodu v posledních letech extrémně populární. Snad žádný jiný autor nedostává takovou péči, jako právě King. A nyní byly oznámeny hned tři nové adaptace.… (více)