Do No Harm (E03) (epizoda)

Drama / Thriller

USA, 2020, 54 min

Tvůrci:

David E. Kelley

Susanne Bier

Předloha:

Jean Hanff Korelitz (kniha)

David E. Kelley

Deb Dyer

Ben Lester

Zvuk:

Ben Barker

Scénografie:

Lester Cohen, Keri Lederman (set dekoratér)

Kostýmy:

Signe Sejlund

Treti dil mel rozhodnout, jestli se budu divat. Jelikoz v zakladni premise, dokazat nevernemu manzeli nevinu, jsem nenasel nic originalniho. A kdyz prisla unreal scena, kdy dva detektivove asi nahodne narazili na otce Kidman v galerii umeni, mel sem chut to vypnout. Ale diky posledni chvilce, zkusim jeste 4dil.(10.11.2020)

Tretia epizóda dáva viac príležitostí hercom, aby sa netvárili iba šokovane z toho, čo sa deje, ale predviedli aj emócie a myšlienkové pochody. A darí sa to najmä Donaldovi Sutherlandovi, ktorý sa mi zatiaľ z celého ansámblu páči najviac. Naopak postava Edgara Ramireza je napísaná na štýl osiny v zadku, čiže už mi lezie na nervy podobne ako hlavnej hrdinke. Nemá to také tempo ako druhá epizóda, ale rozdávajú sa karty pre druhú polovicu seriálu.(13.11.2020)

Tata vo väzbe. Dôkazy v jeho neprospech sú silné. Manželka si nie je úplne istá jeho nevinou. Napriek tomu, v záujme ochrany syna, poprosí bohatého tatíka o prestížnu právničku, aby dostala ocka z lochu. Policajti Kidmanku podozrievajú zo spoluúčasti na vražde. Motala sa totiž v čase jej spáchania okolo miesta činu. Do prípadu sa začne tiež miešať manžel zavraždenej, no nie príliš príjemne. Cítiť z neho temnú vyhrážku a možné násilie. Príbeh pokračuje vo vyšliapaných detektívnych koľajach: zvraty, nové stopy, pribúdajúce odhalenia. Emócie v rodine i mimo nej stúpajú. Vrah je stále neznámy - veď je len polovica seriálu. Dobre spracovaný krimi štandard. Neprináša, okrem pokryteckého odhalenia života vysokej buržoázie, nejaké zásadnejšie spoločenské odhalenia. Ale to nemusí, stačí ak sa venuje jednému prostrediu (ale dôsledne) a zároveň ak je je dobre remeselne a herecky spracovaná krimi línia, čo je zatiaľ splnené.(16.12.2020)

Nicole ide v "zupane" na stretnutie. "Nicole" ide v zupane zo stretnutia. Zamerajme sa kamerou na detail bezchybnej Nicolinej tvare ....atd. Vazena reziserka. Herecka hviezda, i ked formatu porcelanovo-bledej rysavky vam neutiahne film bez ostatnych jeho kvalit! Pozitivne ma vsak prekvapili statom prideleny obhajca "Jazvec" ako velmi zaujimavy charakter a este viac Haley Fitzgerald, tatkova obhajkyna-the-best. Hoci bola na scene snad 5 minut. Inak, po kamerovom zazname v zavere sa opat zacinam priklanat k svojmu prvemu dojmu o pachatelovi/-lke. :) Tento diel bol konecne mierny nadpriemer. Detektivna a pravnicka linia tomu pomohli. Nie vsak o moc.(15.11.2020)

Stále mi to baví, i když je tahle epizoda míň dramatická a předvídatelnější než předchozí. A pointa v poslední minutě? Jako k té to spělo od začátku dílu, celej díl nás na tuhle pointu od počátku připravoval, možná až příliš okatě. Pořád je podezřelých několik, a jestli jeden z nich třeba je..., (nechci spolierovat), jedině dobře, ubíralo by se to díky této možnosti zajímavým způsobem.(15.11.2020)