Epizody(6)

Recenze uživatele Anderton k tomuto seriálu (7)

Mělas to vědět (2020)

Boj so scenárom, dokonalá posh atmosféra, súdna sieň, inteligentní ľudia a tak podobne. Ako ukáže záver, skôr tu ide o psychologické prvky než o tie detektívne, čiže záver asi rozdelí publikum na dve polovice. Málokto sa ale bude sťažovať na vizuál, lahôdkové obsadenie, budovanie napätia či Bierovej schopnosti. Čiže vo výsledku možno mierne sklamanie, ale kto má rád deväťdesiatkové retro a náhľady do tak trochu pop predstavy o myslení vrahov a ich blízkych, užije si do sýtosti. ()

The Undoing (2020) (E01)

Nedá sa nič robiť, ide o expozíciu, kde sa toho veľa nedozvieme, len sa oboznamujeme s prostredím, postavami a na konci sa dozvedáme, o čom asi celý seriál, respektíve séria, bude. Objektívne hodnotiť je tak veľmi ťažké, samozrejme kto má rád obrázky New Yorskej smotánky a tamojšieho prostredia, asi dá bez váhania 5 hviezdičiek. Ja budem opatrnejší a počkám si radšej na vývoj celej tejto vyhajpovanej udalosti sezóny. Snáď nepôjde o povestnú splastknutú bublinu. ()

The Missing (2020) (E02)

Tak toto je už o úplne niečom inom ako pilot, The Undoing sa poriadne rozbehol a priniesol hneď niekoľko zvratov. Otázkou je, či ide o otrepané klišé, alebo poctivo premyslený triler, to sa ukáže zrejme až na konci. Trochu to spočiatku pripomenie nepodarok Before I Go to Sleep a možno aj preto tu hrá opäť Nicole, avšak toto vyzerá predsa len premyslenejšie a zrejme nás čaká viacero dejových rozbočiek. Dvojka bola nadupaná, len nestratiť to tempo aj po zvyšok série. ()

Do No Harm (2020) (E03)

Tretia epizóda dáva viac príležitostí hercom, aby sa netvárili iba šokovane z toho, čo sa deje, ale predviedli aj emócie a myšlienkové pochody. A darí sa to najmä Donaldovi Sutherlandovi, ktorý sa mi zatiaľ z celého ansámblu páči najviac. Naopak postava Edgara Ramireza je napísaná na štýl osiny v zadku, čiže už mi lezie na nervy podobne ako hlavnej hrdinke. Nemá to také tempo ako druhá epizóda, ale rozdávajú sa karty pre druhú polovicu seriálu. ()

See No Evil (2020) (E04)

Rozhodne to obsahuje zaujímavé dialógy a všade cítiť to napätie medzi postavami. Na druhú stranu sa ale dej dopredu takmer vôbec nepohne, ide skôr práve o tie dialógové scény a vykreslenie psychického stavu jednotlivých postáv. Čiže ide skôr o "divadelne" ladenú epizódu. Opäť si však berie väčšinu pozornosti na seba Donald Sutherland, Nicole je v štvrtej časti tak trochu v úzadí, našťastie aj dvojica otravných detektívov. ()

Trial by Fury (2020) (E05)

Konečne sme na súde... a skončí to v tom najlepšom. ()

The Bloody Truth (2020) (E06)

Záver tohto suspense seriálu sa nesie skôr vo vyšľapaných koľajách, tvorcovia sa nehrajú na prekvapivé zvraty, ktoré by všetko otočili o 180 stupňov. To by sa ale nedalo, keďže tých podozrivých bolo zopár, vrátane tých, ktorých nikto nepodozrieval. Hrá sa tak viac na psychologickú strunu a otázku toho, čo je to rodina a či v skutočnosti nejde len o našu predstavu o nej, pritom žijeme roky iba vo vlastnej fantázii. Keďže je to nakrútené opäť bezchybne, tak priemerný scenár dostáva nakoniec mierne nadpriemerné hodnotenie. ()