Spy Kids 2: Ostrov ztracených snů

Dvaja pátrači: Spy Kids 2

Spy Kids 2: Ostrov stratených snov

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Rodinný

USA, 2002, 99 min

Nemenej zábavné ako prvý diel, je tu trochu viac digitálnych efektov a zvláštnych príšeriek - mne osobne sa najviac páčilo lietajúce prasa :) Jednoducho mne tí malí špióni prirástli k srdcu a zabaviť sa pri tom dá perfektne. Potešili hodinky, ktoré neukazujú čas, lietajúce vrkoče a ďalšie šialené nápady. Rodriguez ukazuje, že tak ako vie natočiť zábavný film pre dospelých (Od súmraku do úsvitu), takisto dokáže aj pre deti. Inak musím pochváliť výbavu DVD, kde je výnimočne aj slovenský dabing, ktorý je mimochodom perfektný.(12.7.2010)

Super rodinná komedie pro větší děti a náctileté. Taková moderní pohádka s tématem, které je dnes dětem bližší než Sněhurka a její trpaslíci. Dospělí si ovšem přijdou také na své. Skvělé hlášky, výborná vizualizace, super obsazení. To co bylo mírně slabší ve scénáři zase skvěle vyrovnali roztodivné potvůrky.(2.12.2015)

• Fiftis

Ľahkosť, vtip a akcia prvého dielu sa do druhého dostali len s odretými ušami. Už úvodná akcia pôsobí infantilnejšie a menej vierohodne ako celý prvý diel a s postupujúcim časom sa situácia veľmi nezlepšuje. Ťažko povedať, čo mi vadilo na druhej časti najviac. Ale asi to bude tá originalita a ľahkosť prvej časti. Druhá časť je totiž všetko to, čo od sequelu očakávame vrátane jeho chýb. Ak sa s nimi zmierite, stále si môžete užiť viac ako 90 minút jednoduchej akčnej zábavy.(24.8.2013)

Jednička mě nebavila a trojku jsem neviděl,leč dvojka mě příjemně překvapila.Nudil jsem se méně a bavil jsem se více než u jedničky.Je to sice blbůstka a navíc točená spíše pro školáky,ale i tak jsem se docela pobavil.Hlavní je to,že je dobře že se tento film netváří vážně,tudíž pokud ho berete s nadhledem určitě nezklame.(9.1.2009)

ROBERT RODRIGUEZ je síce poriadny macher, nerobí mu problém režírovať, napísať scenár, zložiť hudbu, strihať, skrátka v záverečných titulkoch som jeho meno pri filmovej profesií videl minimálne osemkrát, ale aj keď z jeho filmu sršia nápady a talent, pre mňa osobne predstavuje jeho film iba priemerné dobrodružstvo, pri ktorom sa sa síce nenudil, ale ani vyslovene nebavil. Na môj vkus sú SPY KIDS 2 skrátka bláznivým, prehnane štylizovaným filmom.(17.2.2005)

• - Ve Zlatém pokoji Carmen uchopí zlatou sochu bohyně plodnosti, která se objevuje i v Indianu Jonesovi a Dobyvatelích ztracené archy. (HappySmile)

• - Juniho celé jméno zní Juni Rocket Racer Rebel Cortez. Rocket, Racer a Rebel jsou jména 3 synů Roberta Rodrigueze. (HappySmile)

• - Při vstupu výtržníka do zábavního parku můžete vidět maskota psa z loga na cereáliích v krátkometrážním Rodriguezově filmu Bedhead. (HappySmile)