Spy Kids 2: Ostrov ztracených snů

Spy Kids 2: Ostrov stratených snov

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Rodinný

USA, 2002, 99 min

• cross

Jedničku jsem zatím naštěstí neviděl, ale dvojka je pro dospělého diváka neuvěřitelná! Být mi kolem deseti, je to přesně to, po čem bych šílel, ale když se sejde nějaký ten rok navíc, z filmu se rázem stává věc, u které není těžké zešílet... Jedna hvězdička za různé příjemné drobnosti a jasně viditelnou cílovou skupinu diváků, ke které již bohužel nikdy patřit nebudu. Bez srandy, nedokáži pochopit, jak se vám to může líbit...(22.9.2003)

• Brano

Jednotka bola prepadák, tak načo točiť dvojku? Toto je len ďalšia sprostosť, ktorá sa snaží zaujať technologickým pokrokom. Keď som mal tak desať, tak som to ešte dokázal pozrieť, ale s odstupom času by som to už viackrát nezapol. 1* dávam len čisto z nostalgie, že raz som sa na to dokázal pozerať. Ak nemáte desať, tak sa tomuto radšej vyhnite. Pre dospelých to film rozhodne nie je. /25%/ (1.2.2016)

Robert Rodriguez namíchal chutný guláš akce a vtipu. Skvělý dětský dobrodružný film u kterého jsem se snad ani vteřinu nenudil,kdyby to v tomto žánru bylo možné(tedy kdybych byl mladší patnácti) dal bych klidně *****.Ke kladnému hodnocení přispívá i obsazení mých oblíbenců Steveho Buscemiho a Dannyho Treja.(6.8.2003)

Prvními Spy Kids se Rodriguezovi podařilo rozhořet ve mně ohýnek nadšení nad sympatickým sklubením tradiční rodinné moralitky, zábavné akce a pitomoučkého infantilního humoru; nyní však už jen udržuje plamen. Dvojka je sice o pár minut delší, je v ní k vidění více efektních špiónských gadgetů, má lepší triky a vizuál už tolik nevypadá jako omalovánková dvojstrana z Médi Pusíka, ale švih a vtip (vlastnosti díky kterým jsem původnímu filmu bez mrknutí oka odpustil mnoho) aby člověk hledal lupou. Nicméně Alexa Vega je jako pop-star k nakousnutí, takže doporučuji vyčkat u závěrečných titulků :-)(4.5.2008)

• Bauer

Jednička měla rozpočet 35 milionů dolarů a celosvětové tržby činili téměř neuvěřitelných 148 milionů dolarů, takže bylo celkem jasné, že pokračování musí vzniknout, aby se z toho vytřískali další peníze. Ale sakra, jestli už jednička byla taková kravinka, tak dvojka je už ultra mega volovina. Zatímco předchozí díl byla vážně taková dětská bondovka, tak Ostrov ztracených snů je přeprštěná fantasy pohádka, kde jsou různá monstra a to je právě to, co mi vadilo. Líbíl se mi začátek v zábavném parku, ale potom to šlo rapidně dolů, co se týče tempa .Ale musím zase uznat, že je to zábavnější!!! Za velkou část zábavy může Antonio Banderas. Děti se do svých rolích více vžili a jako agenti jsou vážně dobří. Opět se mi líbili všechny jejich možné vynálezy. Tentokrát měli i protivníka v podobě dvou dalších dětských agentů. Přibyli nějaké další herecké hvězdy. Výborný Steve Buscemi a nebo Bill Paxton. Když to všechno sečtu, tak dvojka je o hvězdičku horší, možná nebýt těch příšer, tak bych dal i ty tři!(11.5.2008)

• - Zábavní park na začátku filmu měl být původně Disneyland. Nakonec ale použili Six Flags Over Texas v Arlingtonu. Sekce, ve které se natáčelo, se jmenuje Gotham. (HappySmile)

• - Při vstupu výtržníka do zábavního parku můžete vidět maskota psa z loga na cereáliích v krátkometrážním Rodriguezově filmu Bedhead. (HappySmile)

• - Druhý film natočený kompletně na digitální kameru s progresivním skenováním ve vysokém rozlišení. Režisér Robert Rodriguez koupil 2 digitální kamery potom, co porovnal výhody digitální kamery oproti filmu. (HappySmile)