Spy Kids 2: Ostrov ztracených snů

Dvaja pátrači: Spy Kids 2

Spy Kids 2: Ostrov stratených snov

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Rodinný

USA, 2002, 99 min

Super rodinná komedie pro větší děti a náctileté. Taková moderní pohádka s tématem, které je dnes dětem bližší než Sněhurka a její trpaslíci. Dospělí si ovšem přijdou také na své. Skvělé hlášky, výborná vizualizace, super obsazení. To co bylo mírně slabší ve scénáři zase skvěle vyrovnali roztodivné potvůrky.(2.12.2015)

Co naplat, už to holt není ono, pokud jste viděli první díl a je vám víc než dvanáct. A to se může Antonio "Knírač" Banderas snažit jak chce. Zábava je to slušná, ve své třídě fantaskních rodinných akčňáků se drží velmi vysoko, takže ve chvílích kdy nečekáte víc než "jen" zábavu, plní dvojka Spy Kids svůj účel tak jak má. Jsem v pokušení přidělit čtvrtou hvězdu za titulkový výstup Alexy Vega, ale nakonec jsem se rozhodl, že ještě není čas na coming-out a odhalení nepřikrášlené pravdy o mém...mém...kde že jsem to byl než jsem začal blábolit nesmysly? Á, jo. To děvče má talent!!:) A je neuvěřitelné jak dokázala během toho roku, který uplynul mezi prvním a druhým dílem Spy Kids, dospět;)(5.11.2006)

„Ty si asi myslíš, že sme neschopní starci.“ – „... Hm.“ Človeče, to je bohovský maglajz a mám vtieravý pocit, že ako jednotka, tak dvojka by si zaslúžila skôr 80%, pretože napriek všetkej tej „prehustenosti“ som nemal ani raz (no dobre, možno raz) pocit, že „toto už bolo troška príliš, Robert“. 80% by si však zaslúžila skôr dvojka, pretože síce kráča v zdanlivo nudnej charakteristike „všetkého z originálu minimálne dvakrát viac", ale práve takéto zatlačenie na pílu (od Harryhausena cez lietajúce prezidentské limuzíny až po Stevea Buscemiho, Dannyho Treja, baletné predstavenie alebo tancovanie s desiatimi tajnými agentmi) predsa len skromný originál potreboval. Budem sa ale držať pri zemi a dám len 60%, no s tým, že hoci sa hovorí o Rodriguezovej "detskej filmografii“, že stojí za..., minimálne o prvých dvoch SPY KIDS to neplatí. Má to nákazlivú radosť zo života.(18.10.2009)

Nemenej zábavné ako prvý diel, je tu trochu viac digitálnych efektov a zvláštnych príšeriek - mne osobne sa najviac páčilo lietajúce prasa :) Jednoducho mne tí malí špióni prirástli k srdcu a zabaviť sa pri tom dá perfektne. Potešili hodinky, ktoré neukazujú čas, lietajúce vrkoče a ďalšie šialené nápady. Rodriguez ukazuje, že tak ako vie natočiť zábavný film pre dospelých (Od súmraku do úsvitu), takisto dokáže aj pre deti. Inak musím pochváliť výbavu DVD, kde je výnimočne aj slovenský dabing, ktorý je mimochodom perfektný.(12.7.2010)

• ScarPoul

Spy Kids 2 sa nesú v podobnom duchu ako prvý diel. Neprinášajú nič nové, nie sú zaujímavé ani svojim spracovaním ani svojim humorom - deti baví vymyslený svet, naivný humor a kvázi drsné hlášky krpcov ktorý bojujú proti zlu a dospelých drobné roličky známych tvári, ktoré podávajú veľmi nepresvedčivé výkony. Rodriquez je jednoducho všestranný. Ak svojich hrdinov nenecháva zabíjať a konzumovať rôzne časti ľudského tela, je plný veselosti, všakovakých neforemných prístrojov a detskej naivnosti. A určitým spôsobom to aj funguje. Mne sa to ako decku páčilo a užíval som si to. Aj keď už vtedy sa mi páčil prvý diel viacej ako diel druhý. Z odstupom času ale musím povedať, že je to jeden z tých filmov, ktoré svoj účel splnia - decká sa budú baviť a učiť o nejakých základných hodnotách - aj keď tie by mohli byť podané aj zaujímavejším a pútavejším spôsobom. Dospelý to pretrpia bez väčšej ujmy. Príde mi to od Rodriqueza ako darček na narodeniny pre svoje deti.(26.2.2012)

• - Zábavní park na začátku filmu měl být původně Disneyland. Nakonec ale použili Six Flags Over Texas v Arlingtonu. Sekce, ve které se natáčelo, se jmenuje Gotham. (HappySmile)

• - Scéna, kde postava Antonia Banderase češe svému synovi vlasy, byla také ve filmu Čtyři pokoje v části "The Misbehavers", kterou také režíroval Robert Rodriguez, a ve které také hrál Antonio Banderas. (HappySmile)

• - Když se na scéně objeví Dinky Winks, můžete za ním vidět horskou dráhu. Je to Titan - nejvyšší a nejrychlejší horská dráha v celém Texasu. (HappySmile)