Sam (Jude Law) je priťahovaný tajomným ostrovom pri britskom pobreží. Keď tam príde, objaví idylický svet, z ktorého nedokáže odísť. Izolovaného od pevniny ho začnú premáhať rituály ostrova, ktoré ho ponoria do pátrania, v ktorom sa potýka so svojou traumatickou minulosťou. (Arsenal83)

lineker

Když se po cca dvou minutách ozvala pecka od Florence+The Machine o skončených psích dnech tušil jsem , že tohle bude něco pro mne. A zatím tedy ano. Zatím nepředvídatelný mysteriózní kousek od HBO, který mne tak trochu připomíná skvělý Midsommar . Komunitní spolek ostrovanů, dává tušit ( zatím jen v náznacích, symbolech ), že s ní nebude zcela vše v pořádku. A dál zatím nevím nic. Kromě toho, že ten týdne do 22.9. bude slušně dlouhý. ()

Gorehound

Psycho mysteriózny mindfuck trip, s výraznými prvkami hororu, kde tá atmosféra anglickej dedinky a jej "divných" ľudí, spomienky, halucinácie a poprehadzovaný dej, ktorý nepodceňuje vašu inteligenciu(ako väčšina slovenských "rodinných", denných, komediálnych, "reality like" a ktovie akých ešte seriálov- a pritom Slováci aj VEDIA, ako historický seriál 1890) a sčasti si ho musíte doplniť aj z dialógov, obrazov a náznakov, funguje na jedničku. Well done, sedia tomu aj všemožné filtre, tajomná hudba, všetci hrajú vynikajúco a Jude Law je v hlavnej úlohe viac ako presvedčivý. Zaplavená cesta je geniálny nápad, aj obrazovo, a obrázok chlapca s nožnicami je správne zimomriavkový. ()

classic

„Tretí deň” s podtitulom: PIATOK - Otec (1. epizóda), že v letných mesiacoch nebýva núdza o vyhorenie osobnosti človeka, ktorý sa istou, nepatrnou príčinou môže pomerne ľahko dostať do ozaj nepríjemnej a zložitej situácie, spočívajúcej v tom, že neznámy chlapík uprostred ničoho, zrazu vystúpi zo svojho auta, keď zrovna s niekým začne intenzívne telefonovať, kto sa volá Cas. Dozvedám sa totiž, že niekto odcudzil z kancelárie pekných 40 000 libier, ktoré boli určené nejakému Adayovi... Ešte sa ide pozrieť k rieke a do toho mu hrá zo slúchadiel Florence + The Machine s názvom piesne "Dog Days Are Over" , čiže psie dni sa skončili... ? Ako sa pomaly vracia lesom, začuje akýsi hlas. Vidí stáť dievčinu nad priepasťou a v rukách drží lano, kedy zase dole jej asistuje akési chlapča. Čo sa vlastne chystá podniknúť ? Snáď sa chce ísť iba (od)húpať, a to je asi všetko ? Nie, toto nemôže myslieť vážne ! Mieni spáchať samovraždu - obesením sa, pričom extrémne šokovaný muž jej švihom prichádza na pomoc a stihne ju našťastie aj zachrániť !!! Nepodarené dievčisko sa volá Epona a z neho sa vykľuje Sam, ktorý je ženatý, má 3 deti a podniká so záhradným centrom, keď sa ju i napriek tomu chystá zaviesť rovno domov na ostrov Osea, čo je odrezaný od sveta, keďže prístupovú cestu pravidelne zaplavuje voda. Prichádza do zvláštnej komunity naozaj mimoriadne svojských ľudí, kde mu taktiež neustále vypadáva mobilná sieť, a tak sa vôbec nemôže dovolať tam, kam skrátka súrne potrebuje. Stihne sa ešte pred víkendom vrátiť, pokiaľ nenastane (ne)zvyčajný príliv alebo si proste počká až na odliv, kedy sa zatiaľ u miestnych, dobrosrdečných občanov ubytuje ? / Naďabil som na ďalšiu limitovanú minisériu od HBO, ktorú si v žiadnom prípade nemôžem nechať ujsť pomedzi prsty, inak zrejme prídem aj o zaujímavú zápletku ? Vizuálne je ale vycibrená do maximálnej dokonalosti. Jude Law má výsostné "právo" stelesňovať najrôznejšie postavičky podľa svojho gusta a táto mu sadla, ako uliata. Je to extrémne bizarné, atypické a abnormálne, čo ma priťahuje, ale nie vždy ! I mne to musí tiež sadnúť. Sadol som si ku "krátkemu seriálu" , z ktorého mám zatiaľ veľmi priaznivé dojmy, dúfam, že ani v sobotu nebude nuda na Osea ? ()

Kodousek

Jude Law je prostě týpek s neuvěřitelně krásnýma očima a hraje už jen svým uzkostným pohledem, toto mu hned po Papežovi neuvěřitelně sedlo a ukázalo se, že čím starší, tím lepší. Skvěle mu sekunduje Paddy Considine s jeho jadrnou, zvonivou angličtinou. Jak už můžeme tušit, roztomilá, komunitní vesnička s rázovitými lehce 'máničkoidními' obyvateli se brzy stane hlavnímu hrdinovi pěknou procházkou peklem. Skvělý obraz a obsazení. Zatím 4*, ale jen proto, že tenhle kousek ze sebe vymáčkne ještě daleko víc. ()

Trevor

VAROVANIE: MOJE KOMENTÁRE SÚ PRE VäČŠINU UŽÍVATEĽOV URÁŽLIVÉ!!! Môžu spôsobovať nevoľnosť, úzkostné stavy a depresiu!!! Sam uviazne na ostrove pri britskom pobreží práve v čase keď sa miestny obyvatelia chystajú na sviatočný rituál, pri ktorom uctievajú dávne tradície. Zdá sa však, že miestna komunita nebude až taká idylická ako sa na prvý pohľad zdalo...veľmi solídna atmosféra príbehu a toto je jeden z mála prípadov, keď HBO ponúklo seriál pri ktorom sa už teraz človek teší na pokračovanie, pretože je ťažké predpovedať akým smerom sa jeho dej bude uberať...dúfam že ani tento komentár žiadneho z užívateľov tejto databázy neurazil, nespôsobil mu traumu a nebude musieť kvôli nemu navštíviť psychiatra... ()