Helen (Naomie Harris) a jej dve dcéry, Ellie a Talulah, cestujú na ostrov na narodeninový výlet, no stretávajú sa s nepriateľstvom a odporom miestnych obyvateľov. (Arsenal83)

Anderton

Tak sa nám začína nový príbeh, s novou rodinou, bez veľkých hereckých hviezd. Rodinka spoznáva svojrázny miestny kolorit, ktorý nepatrí medzi tých najpohostinnejších ľudí na Zemi a začínajú problémy typu, kde sa vyspať, kde sa najesť a kde sa vykadiť. Aby sa na konci ukázalo, že ide stále o ten istý príbeh a s tými istými hereckými hviezdami. Čo sa z toho vykľuje, netuším podobne, ako som po prvej epizóde netušil, kam bude smerovať celý seriál. ()

doubravkaa

Napínavé, má to grády a konec slibuje zajímavou zápletku. Co mě ale celou dobu rozčilovalo, že když matka vidí, že je tam všechno špatně, že to dál sveřepě vydává za narozeninový dárek a nevezme s dětma hned nohy na ramena a neudělají si dovolenou jinde. Chápu, že k tomu má svoje důvody, ale mohla si tam vyrazit bez holek. ()

classic

„Tretí deň” s podtitulom: PONDELOK - Matka (4. epizóda), kedy v zime zrovna cestuje autom akási neznáma žena, ktorá sa kvôli dcériným narodeninám, chce ísť pozrieť priamo do centra Osea, kde by sa malo nachádzať archeologické nálezisko Sasov, Keltov, dokonca i Vikingov, pričom taktiež s ňou sú prítomné aj obidve dcéry, t. j. budúca oslávenkyňa, staršia Ellie a mladšia, drzejšia Talulah. Všetky tri ostanú, ako vriacou vodou obarené, akonáhle uvidia pred sebou postávať "násyp" , ako sa čias Rimanov, ktorý ich hádam bezpečne dovedie na druhú stranu, samozrejme, pokiaľ sa celý úplne nezaplaví, vďaka prichádzajúcemu prílivu, čo sa vyskytuje v pravidelných cykloch. Ďalej sa ešte dozvedám napríklad aj to, že by mali mať taktiež zabezpečené i ubytovanie v priľahlej chalupe na ostrove... ? Bohužiaľ z toho nakoniec vôbec nič nebude, a preto ostali odkázané iba samy na seba, keď sa i napriek tejto negatívnej skúsenosti, rozhodnú stále (z)ostať, nájsť si zatiaľ iný nocľah, a vari sa vrátiť včas domov do Londýna... ? Ako ste si už mohli medzitým snáď sami domyslieť, nasledujúca a celá línia udalostí, sa ťahá skrz-naskrz Heleninou intenzívnou snahou hľadaním si citovaného prístrešia na noc, zároveň si uchrániť svoje detváky, popritom spoznávať miestnych ľudí, trebárs vulgárneho Larryho, alebo čo v takom prípade, ak jej nebodaj ktosi „ukradne” štvorkolesového tátoša... ? Vykľučkujú z nepriaznivej situácie, pokým nenastane nočný mráz ? / Som presne v strede, s novými postavami, s perfektnou, vizuálnou stránkou, ktorá má našťastie absolútne nekolísavý charakter, čo je iba fajn + so scenárom, ktorý dokáže poriadne zamávať s divákom, a to ani nemusí byť zrovna pri anglickom mori, kde väčšinou fúka, ako zmyslov zbavené ! Skrátka, The Third Day, ma doteraz nesklamal, a dúfam, že už ani do budúcna nesklame ? ()