V boji o moc sa Helen a jej rodina ocitnú v pasci. (Arsenal83)

Anderton

Tak sa stalo to, čo som trochu očakával. Záver sa zredukoval na otázky typu, kto koho zabije, kto ostane nažive, kto ujde z ostrova a kto je tu najväčší psychopat. Tieto otázky sa zodpovedali, otázka je, komu to stačí a komu nie. Respektíve kto v tom vidí niečo viac a kto nie. Čaká nás aj istá mystická vsuvka, vďaka ktorej budete musieť prehodnotiť celý fikčný svet, ale vlastne ani neviem, čo si mám z tohto nadprirodzeného prvku odniesť. Solídne finále, ktoré by si ale možno zaslúžilo ešte "dovetok" v podobe celej, rovnako dlhej, epizódy. ()

Mackoun

Sorry jako... asi jsem se nechal prvními dvěma díly až příliš unést. Euforie udržela hladinu nadšení i po následující dva díly, ale poté dorazily záblesky vystřízlivění, které s vidinou zbývajících posledních dvou dílů plynule přecházely do čisté skepse a opravdu - to hurá ala “Midsommar”, co jsem zpočátku očekával, se nakonec nedostavilo a nadšení vyprchalo jako láska k cizí holce, kterou v mých očích endorfiny na pár chvil proměnily v bezchybnou bohyni pryštící nadějí, ale spolu s vytrácejícím se hormonálním dopingem přichází zklamání z faktu, že se žádná životní nirvána asi opět nekoná... a z tohohle hnusně roztáhlýho souvětí bude asi kdejaká češtinářka podobně “nadšená”! ()

M.i.k.e

povedená minisérie,která zpočátku trochu klame tělem,aby se po chvilce zlomila v "něco jako" Midsommar.Za mě mnohem lepší první "otcovská" polovina,která má nejen výborného Lawa,ale hlavně má solidní atmosféru tajemna při rozkrývání toho o co vůbec jde.Druhá polovina kde hraje prim Naomie Harris (a slušně se vybarví i Katherine Waterstone) už není tak silná,ale i tak funguje dobře.Ideální série na bingewatch...80% ()

classic

„Tretí deň” s podtitulom POSLEDNÝ DEŇ (streda ?) - TMA (6. epizóda), tak presne počas dlhej a mrazivej noci, sa rozhodnú úplne všetky udalosti, a to konkrétne na obidvoch stranách barikády, pričom najprv treba začať pekne poporiadku, kedy po dlhých 9. mesiacoch, sa konečne na móle pred Panstvom stretávajú Helen so Samom, keď jej vzápätí horúčkovito tvrdí, že ich syn Nathan predsa nepretržite žije... ? Buď je stále na práškoch, čo zrejme očividne je, alebo skrátka, už vôbec nevie, kam z konopí... ? Pôjdem sa nakoniec sám o tom presvedčiť do interiéru rozľahlého domu, kde si akurát isté, okuliarnaté chlapča, zrovna kreslí akési strašne ponuré obrázky, ktoré ju akosi extra vyvedú z miery, ale nielen kvôli nim začne vrešťať, totiž, doteraz mu nemôže odpustiť, čo sa fakticky pred rokmi stalo, že 23 minút a 17 sekúnd, vtedy visel na telefóne, až sa totálne (po)zabudol, koho má ešte so sebou, a keď sa potom následne obzrel, chlapca už nebolo... ! Zároveň som na vážkach, ako sa veci vlastne majú, pochybujem, že v tomto prípade ide o Nathana, ale súčasne už viem, kvôli čomu sem vlastne prišla... V podstate tí dvaja si majú čo povedať, a tak by kľudne vystačila jedna hodinová epizóda na to, aby si teraz navzájom vydiskutovali, čo majú na srdci, ale na to zatiaľ nie je určený čas, keďže sa už na Osei schyľuje ku razantnému konfliktu, kedy sa obyvatelia rozdelia na dva tábory: prvý bude s nepredvídateľnou Jess, ktorá disponuje trebárs s Jasonom alebo s Larrym, keď druhý spadá do sekcie Sama, ktorý de-facto o túto funkciu ani príliš nestojí. A Talulah medzitým neustále uteká, či staršia, Ellie, je pre zmenu ovplyvniteľná a poddajná, a preto sa necháva nahuckať. Finále sa čoraz viac blíži, a ako sa to celé vykryštalizuje, to si musí pozrieť každý zvlášť. / Mňa osobne to nezložilo do kolien, i keď som pravdupovediac, čakal o čosi viac, takto tvorcovia vybudovali od začiatku naprosto kľúčovú atmosféru, ktorú sa im ale nepodarilo dotiahnuť do zdarného konca ! Držali sa zbytočne brutálnej schémy, od ktorej ani neviem, čo si napokon sľubovali ? Čím surovejšie, tým lepšie ? Už hádam aj trochu hollywoodsky prekombinované a na veľký efekt spracované, so zaujímavými postavami pospájané, ale vskutku mierne odfláknuté, to je Tretí deň s fantastickou vizuálnou stránkou. ()