Lakers: Vzestup dynastie

(seriál)
  • USA Winning Time: The Rise of the Lakers Dynasty
Trailer
Komedie / Drama / Sportovní
USA, 2022, 9 h 17 min (Minutáž: 53–59 min)

Předloha:

Jeff Pearlman (kniha)

John C. Reilly, Quincy Isaiah, Jason Clarke, DeVaughn Nixon, Solomon Hughes, Gaby Hoffmann, Brett Cullen, Sally Field, Hadley Robinson, (více)

Série(1) / Epizody(10)

Drama ze sportovního prostředí se vrací do osmdesátých let minulého století a zachycuje profesní i osobní život legendárního basketbalového týmu Los Angeles Lakers, který se stal symbolem své doby na hřišti i mimo něj. Producentem seriálu, natočeného podle knižní předlohy Jeffa Pearlmana s názvem "Showtime: Magic, Kareem, Riley and the Los Angeles Lakers", je Adam McKay (Boj o moc, Q: V oku bouře). (HBO Europe)

Trailer

Radek99

Famózní silně postmoderní formální stránka a nosný příběh vzniku jedné legendární sportovní generace týmu Los Angeles Lakers zaostřený na pár největších hvězd (Magic Johnson & Kareem Abdul-Jabbar) a osobu majitele klubu. Vysoký standard HBO zas a znovu potvrzen! Do lehčeji a humorněji laděného tónu se postmoderně připlétají i závažnější podtóny, hlubší témata a kontext doby - například systémový rasismus, podíl NBA na emancipaci Afroameričanů v USA, společenské postavení žen, komercializace sportu, limity a slabé stránky kapitalismu atd. Jen toho postmoderního vystupování z role, dívání se do kamery a mluvení přímo na diváka bylo až přespříliš... ()

Chrustyn

Čekal jsem odlehčenější pohled na počátky basketbalového týmu Lakers a dostal stylový a vlastně docela špinavý vhled do prohnilého světa pracháčů a profesionálních hráčů, kteří byli oběťmi svého talentu. ()

holub109

Překvapivě výborná záležitost. Perfektní obsazení a zajímavý příběh to táhnou kupředu, třešničkou na dortu je pak skvělá stylizace a nápaditá kamera. Velké paráda, u které se nemůžu dočkat další řady. ()

Bogrant

Svojráznym spôsobom predstavený pohľad na vznik legendárnej dynastie Lakers zo začiatku 80. rokov, ktorú si užije i obyčajný lajk so štipkou záujmu o basket a historické okienko. Dramatické, sarkastické, vtipné, emocionálne, všetko náramne namixované a podávané prostredníctvom nevšednej kamery, vyvolávajúcej reálny dojem návratu do onej doby. Pritom sa to samotným zápasom venuje paradoxne najmenej zo všetkého. Chcelo by to miminálne ďalšie dve série o celej dekáde úspechov. Prevtelení Kareem a Magic výborní, ale celé si to kradne pre seba absolútne kraľujúci John C. Reilly. ()

BoXBe

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

S první sérií absolutní spokojenost. Víc od tv seriálu ani nemůžu čekat, leda že by mi zdarma vozili až domů pizzu a masírovali mi nohy? Zábava na první dobrou. Zřídka tvůrci podřadili. A většinou jen proto, aby nabrali ještě vyšší rychlost. Naservírovali prvotřídní potěchu pro basketbalového fanouška, pro diváka, co ocení kvalitní soundtrack a herecké výkony. Nespletli se v castingu. Scénář byl podle předlohy chytrý jak opice, odkazoval se na tolik reálií, že i jako průměrný znalec jsem cenil, jak chytře se provazovaly charaktery s reálnými postavami a tím, co teprve přijde a co se dá dohledat, ví se a ví se, jaké to jsou legendy - od majitele, přes trenéry, až po hráče samozřejmě. Fajne. Pecka. Dám si rád znovu někdy. ()

• Postavu Jerryho Bussa mal pôvodne stvárniť Michael Shannon, ale odstúpil ešte pred začiatkom nakrúcania kvôli kreatívnym nezhodám. Nepozdával sa mu formát seriálu, konkrétne efekt búrania štvrtej steny. (Brooks)
  • O úlohu Jerryho Bussa veľmi stál aj Will Ferrell. Keď zistil, že Adam McKay namiesto neho obsadil Reillyho bez toho, aby ho vôbec informoval, veľmi sa ho to dotklo a ich pracovný vzťah sa po dlhých rokoch spolupráce rozpadol. (Brooks)