Reklama

Reklama

Lakers: Vzestup dynastie

(seriál)
  • USA Winning Time: The Rise of the Lakers Dynasty
Trailer
Komedie / Drama / Sportovní
USA, (2022–2023), 19 h 7 min (Minutáž: 53–59 min)

Předloha:

Jeff Pearlman (kniha)

Hrají:

John C. Reilly, Quincy Isaiah, Jason Clarke, DeVaughn Nixon, Solomon Hughes, Gaby Hoffmann, Brett Cullen, Sally Field, Hadley Robinson (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(20)

Obsahy(1)

Drama ze sportovního prostředí se vrací do osmdesátých let minulého století a zachycuje profesní i osobní život legendárního basketbalového týmu Los Angeles Lakers, který se stal symbolem své doby na hřišti i mimo něj. Producentem seriálu, natočeného podle knižní předlohy Jeffa Pearlmana s názvem "Showtime: Magic, Kareem, Riley and the Los Angeles Lakers", je Adam McKay (Boj o moc, Q: V oku bouře). (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (15)

BoXBe 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

S první sérií absolutní spokojenost. Víc od tv seriálu ani nemůžu čekat, leda že by mi zdarma vozili až domů pizzu a masírovali mi nohy? Zábava na první dobrou. Zřídka tvůrci podřadili. A většinou jen proto, aby nabrali ještě vyšší rychlost. Naservírovali prvotřídní potěchu pro basketbalového fanouška, pro diváka, co ocení kvalitní soundtrack a herecké výkony. Nespletli se v castingu. Scénář byl podle předlohy chytrý jak opice, odkazoval se na tolik reálií, že i jako průměrný znalec jsem cenil, jak chytře se provazovaly charaktery s reálnými postavami a tím, co teprve přijde a co se dá dohledat, ví se a ví se, jaké to jsou legendy - od majitele, přes trenéry, až po hráče samozřejmě. Fajne. Pecka. Dám si rád znovu někdy. ()

vyfuk 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. série: Umění se dostalo konečně i do televize. Jinak se to popsat nedá. Absolutně geniální série, ve které se střídá jedna sympatická postava s další mapující skutečný příběh tak ladně, drsně a věcně až se člověk chytá za hlavu. Nějaké epizody prožíváte jako skutečný finálový zápas vašeho oblíbeného sportu. Vše je domyšlené do posledního detailu s malými flashbacky, které vše perfektně dokreslují. Způsob natočení taky pecka, protože máme i dobovou kameru jak z roku eins zwei, která snímá občasné mikro momenty mezi záběry, no prostě nádhera. Tohle bylo porno jak na obrazovce, tak příběhově. Pokud bude druhá série, tak se bojím, protože ten drajv je u takových projektů těžké udržet a mnohdy se sesypou. Ale kdo ví? Třeba zde HBO opravdu vytvoří dynastii. ()

Reklama

boni 

všechny recenze uživatele

Basketbal je dynamický sport, tahle série není. HBO pohořelo tam, kde jindy natírá konkurenci na plné čáře - realistickém a lidsky uvěřitelném vykreslení postav. Zbyl jen patos, solidní rozpočet a promarněný potenciál. Možná hodnotím až příliš příkře, protože velká očekávání vystřídalo velké zklamání, ale nemohu jinak. ()

kluk z Na 

všechny recenze uživatele

Ze všeho nejdříve jsem rád, že John C. Reilly dostal příležitost ukázat to co mnozí vědí už dlouho, že je to pan herec. Při sledování jsem vzpomínal ba Gta: Vice city a jeho barvy, samozřejmě Narcos, které se podáváním faktů a rychlými prostřihy zapsali. Musím říct, že osobní příběhy aktérů mě někdy až tak moc netankovali, ale nakonec jsem musel ocenit i hloubku a autentičnost, kdy víme už podle názvu a historie kam příběh směřuje. Jsem rád, že mi nikdo nepodlejzal a ani se mi nesnažil zavděčit nebo glorifikovat někoho z hráčů či trenérů. To hlavní proč jsem si to tak užil bylo to, co se odehrávalo uvnitř týmu. Všechen ten výsměch a neustálé vsázení na divokou kartu. Skvělá storka. Pro mě událost roku. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Famózní silně postmoderní formální stránka a nosný příběh vzniku jedné legendární sportovní generace týmu Los Angeles Lakers zaostřený na pár největších hvězd (Magic Johnson & Kareem Abdul-Jabbar) a osobu majitele klubu. Vysoký standard HBO zas a znovu potvrzen! Do lehčeji a humorněji laděného tónu se postmoderně připlétají i závažnější podtóny, hlubší témata a kontext doby - například systémový rasismus, podíl NBA na emancipaci Afroameričanů v USA, společenské postavení žen, komercializace sportu, limity a slabé stránky kapitalismu atd. Jen toho postmoderního vystupování z role, dívání se do kamery a mluvení přímo na diváka bylo až přespříliš... ()

Galerie (148)

Zajímavosti (3)

  • O úlohu Jerryho Bussa veľmi stál aj Will Ferrell. Keď zistil, že Adam McKay namiesto neho obsadil Reillyho bez toho, aby ho vôbec informoval, veľmi sa ho to dotklo a ich pracovný vzťah sa po dlhých rokoch spolupráce rozpadol. (Brooks)
  • Postavu Jerryho Bussa mal pôvodne stvárniť Michael Shannon, ale odstúpil ešte pred začiatkom nakrúcania kvôli kreatívnym nezhodám. Nepozdával sa mu formát seriálu, konkrétne efekt búrania štvrtej steny. (Brooks)

Související novinky

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

31.12.2022

Ke konci roku opět nastal čas na pravidelnou bilanci toho nejlepšího, co na poli kinematografie letos vzniklo. Vybraní uživatelé se v předchozím příspěvku již podělili o svá osobní doporučení na… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Opět se nám blíží konec roku, ale ještě před tím, než se všichni ČSFĎáci rozutečou do víru silvestrovských oslav, máme tu tradiční ohlédnutí za nejlepšími filmy a seriály roku podle nejoblíbenějších… (více)

Reklama

Reklama