Ethan (Thomas Ian Nicholas), po prepustení z väzenia na podmienku, trpí nespavosťou, a preto po nociach rozváža zákazníkov autom, ktoré mu zanechala jeho matka. Okrem nevlastnej šestnásťročnej sestry Mii (Kelly Arjen), ktorej zároveň robí opatrovníka, nemá už nikoho. Po tom, ako sa dozvie, že sa Mia zadlžila u nebezpečných ľudí, ktorí ju kvôli tomu neskôr popravia, ide Ethan nemilosrdne za krvavou pomstou. (sochoking)

JASON_X

Už mě nějak unavuje komentovat jednu filmosračku za druhou, filmosračky vzájemně si ve své sračkovitosti podobné, sračkovitě příbuzné. Nuže jen stručně: 50% sentimentální melodrama a patetický kýč, 40% červená knihovna (obě tyhle složky se vzájemně prolínají, jejich hranice jsou nezřetelné), 10% akce, z toho 90% akce špatná, až bolestně trapná, přičemž v trapnosti vítězí vymlácení baráku plného gangsterů klíčem na kola (a jednou ranou dostal Ethan dokonce dva najednou!). Mimochodem gangsteři jsou většinou směšní, přehrávaní, karikaturám gangsterů podobní. A představitel Ethana je pak se svým uslzeným psím pohledem a exaltovanou mimikou nepochopitelná a naprosto zoufalá castingová volba, spíš bych si ho dokázal představit třeba jako jednoho z trpaslíků v Hobbitovi. Jedna hvězda za dvě hezké holky, ale hlavně za Rourka s obličejem voskové figuríny, jehož kreace drsného ale pragmatického bosse, balancující už občas na hraně comicsu či grotesky, je nezapomenutelná. ()

silentname

"Adverse" je prekvapivo veľmi nezvládnutým thrillerom. Prečo prekvapivo? Lebo dôvody jeho zlyhania sú pre mňa celkom fascinujúce. Väčšinou keď kritizujem filmy tohto typu, tak mi prekáža buď príbehová línia, alebo postavy sú málo zaujímavé, alebo sa dostaneme do veľkého zástupu klišé (a to posledné platí trošku aj tu). Ale problémom tohto filmu nie je ani jeho príbeh ani postavy. Tie sú v rámci scenára spracované celkom schopne. Nemám pocit, že Brian Metcalf napísal zlý film. Možno nie veľmi kreatívny ale stačilo by to na pohodové thrillerové krimi béčko. Ten však svoj celkom schopný scenár utopil v absolútne zúfalej produkcii a jedným z najhoršie zvolených castingov do týchto rolí, čo som kedy videl. Myslím si, že dokopy je tu len jedna správna voľba a tou bol Mickey Rourke. A ani v jeho prípade nemám pocit, že toto by bolo jeho schopnostné maximum. Určite mohol ponúknuť oveľa viac, než sme tu dostali. Ostatní sú ale absolútne idiotské voľby, ktoré to absolútne potápajú. Thomas Ian Nicholas sa síce snaží, no nie je v role hlavného hrdinu Ethana veľmi presvedčivý. Niečo tomu chýba. Jeho suseda je zase absolútne stoická. No a produkčne film viac vyzerá ako TV film. Mizerný strih, krv sú dokopy počítačové efekty a je to na prvý pohľad jasné. Tento film mal ísť cestou ako tohto roku "Nobody" a myslím si, že by to bolo super. No rovnako by si na to film nesmel nechať na prvé akčné momentky viac ako hodinu. Takto sa to proste nerobí. Myslím si, že toto malo byť spracované v rukách niekoho iného. Lebo hoci to miestami má atmosféru a na určitých momentoch je vidno, že potenciál v tom bol, všetko je pochované v tom lacnom spracovaní. Bohužiaľ. Hodnotenie: C- ()

beso74

Veľmi pomaly krimi thriller s ústredným hrdinom - asi najmenej charizmatickým hercom spomedzi všetkých známych tvári, ktoré dostali za účinkovanie v tomto filme nejaký ten šek. Nemôžem si pomôcť, ale Thomas Ian Nicholas filmom prekľučkoval takmer výhradne použitím dvoch mimik tváre - buď to boli smutné psie oči alebo pre zmenu oči vystrašenej veveričky. Na hlavného hrdinu, ktorý rieši problémy zásadne s krížovým kľúčom na kolesá, je to žalostne málo. Rovnako atmosfére je strašne pomalá, až ospalá. jasne, s takým tempom sú aj iné filmy a dali sa pozrieť. Tie však mali podstatne lepšie napísané dialógy. Našťastie posledná polhodinka to trochu rozpumpuje. Klady? Pekné večerné LA a  prekvapivo výborný Mickey. Nový Calatteral či Drive sa proste nekoná. ()

Arsenal83

Film začína zaujímavým výrokom Nietzscheho: "V láske je vždy nejaké šialenstvo. Ale vždy existuje aj nejaký dôvod na šialenstvo.“ A to bol najväčší prínos, hoci samotný námet, aj keď otrepaný, nebol celkom zlý. Puberťácka sestra je v problémoch, tak sa jej braček snaží pomôcť a zamotajú sa obaja do mafiánskej hry. V poriadku, ale to by nesmeli nasadiť samotný výkvet protihereckého umenia. Thomas Ian Nicholas ako drsňák je šliapnutie do lajna, to už drsnejšie vyzeral v Prci, prci. Jeho sestra, ktorú stvárnila Kelly Arjen, je na tom ešte horšie, tu by nezobrali do divadla ani za osvetľovačku, ale keďže sa podieľala na produkcii filmu (asi zo študentskej pôžičky), tak sa sama nanominovala do poprednej úlohy. Susedka od vedľa Kate Katzman to je zas nehybná tvár bez emócií. A tak by sa dalo pokračovať ďalej, aby ste nakoniec prišli na to, že kamenná obličaj Mickeyho Rourkea je ten najpravdivejší výraz, ktorého sa za hodinu a pol dožijete. K tomu sa pridávajú bizarné situácie, kedy 16-ročné dievča uteká pred doslova krivonohým únoscom a ona mu nedokáže ujsť, zrejme mal v tej chromej nohe tryskový motor, inak si to vysvetliť neviem. Na moje prekvapenie je však film veľmi silne hodnotený na zahraničných databázach. Asi som ho nepochopil. ()

sochoking

Film som dal ťahať zmanipulovaný hodnotením na IMDb (7/10 , 5562 videní) a poviem vám, bola to tuposť nahovado! Príbeh síce nie je až taký zlý (chlapík pomstí svoju sestru a pritom sa s ničím a s nikým nesere), ale zhadzujú ho idiotské herecké výkony, blbé dialogy a extrémne nelogické scény. Samotná atmosféra filmu zase nie je až taká zlá , ale bohužiaľ, tie do oči bijúce chujoviny ma nepustili ísť s hodnotením nad dve hviezdy. ()

• Ethan jednou ranou pomocou kľúča na koleso zloží naraz dvoch chlapíkov (1:15:15). (GabrielGabko)
  • Ethan bojuje s kľúčom na koleso, rozbíja hlavy, ale kľúč je stále čistý (1:12:40). (GabrielGabko)
  • Ethan s Kadenom sedia v kaviarni a na stole sa striedavo objavuje a chýba Kadenova vreckovka a liek (1:00:19-1:00:20). (GabrielGabko)