Reklama

Reklama

War of the Worlds

(seriál)
  • Francie La Guerre des Mondes
Trailer 2

Série(2) / Epizody(16)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (13)

iXtr3m3 

všechny recenze uživatele

Ja musím povedať, že je to fakt nadpriemerne a pútavo urobená "nová" verzia vojny svetov. Akurát počet dielov na sériu, akurát okamihov, ktoré za to stáli. Úderný úvod som nečakal, fakt skvele vygradovaný. Herecky slušné, výprava vynikajúca, rovnako kamera. Emzáci ako od Boston Dynamics potešili a po závere dúfam v aspoň jednu ak nie rovno dve ďalšie série. Bola by škoda, zatnúť to skoro, potenciál to má totiž veľký. UPDATE po druhej sérii. Musím stiahnuť hodnotenia na tri hviezdy, lebo sa z toho stal lacný survival s rodinnými problémami, presne taký, aký sa stal s Walking Dead, až na to, že tam vždy tá technická stránka bola na inej úrovni. Dávam tomu šancu kvôli skvelej prvej sérii aj do budúcna, ale druhá séria veru bola slabšia, nie celá, ale ku koncu to už viazlo a cliffhanger to dostalo taký, že keby už nič nenatočili, tak to možno ani tak moc mrzieť nebude, pretože od extra lákavého to má extra ďaleko. ()

PKD odpad!

všechny recenze uživatele

The best comment... numan a MickeyStuma. A odpad je málo. P.s. ještě jedno konkrétní poděkování k MickeyStumovi, páč to s tím oháněním se Wellsem, kurewsky vystihl! A to, že tento pamflet má zde o 4% víc než ta nadprůměrná a o 300% více Wellsovská adaptace (ano, vskutku jde o adaptaci, byť poněkud volnější a která zachází dějově ještě dál) ze stejného roku, netřeba komentovati. ()

Reklama

MickeyStuma odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tento anglo-francouzský seriál o útoku mimozemšťanů na Zemi se prezentuje jako reimaginace klasiky H.G. Wellse a to ve stylu seriálu 'Živí mrtví' (2010- ) odehrávající se ve Francii. Nejedná se tedy o seriálovou verzi dle původního románu H.G. Wellse, ani o žádný remake či snad nějakou předělávku. Tvůrci si vymysleli zcela nový příběh, čímž má s tím původním pramálo společného. Budiž tedy záhadou jaký má smysl se H.G. Wellesem ohánět. Kvůli inspiraci? No to by mohl být uveden každý snímek, jako třeba 'Den nezávislosti' (1996). A jak známo, není. Stejně tak je záhada, jaký smysl tento seriál vlastně má. První část začíná jako každý katastrofický film o asteroidech. Útok mimozemšťanů je uspokojivý a vzniklá typicky lidská panika je doslova ukázkovým varovným příkladem. Ale to je asi tak vše. Následující části jsou naprosto bez děje, zážitku a nějaké žánrové inovace. Vyobrazený svět je postapokalyptický a tak se nikde nic neděje. Jen se všude válí mrtvoly. Smysl útoku mimozemšťanů naprosto žádný. A jejich podoba? Vypadají jako robotičtí psy a jejich chování je stejné jako u psů jen tak volně pobíhajících. Smysl nedávají ani postavy. Mimo jiné je tu dokonce i africký imigrant pocházející ze Súdánu samozřejmě utíkající před válkou, avšak tady se chopí zbraně a s chutí brání Evropu. Jeho evropská pouť začíná v uprchlickém táboře v Calais a vůbec se nedozvíme, proč leze do cisterny v kamionu. Ale co je propagandisticky nejdůležitější, zasouloží si s bílou nevidomou dívkou, která poté okamžitě začne vidět. Ne, smysl a logiku v tom skutečně nikdo nehledejme. Co se týče černobílého páru, nejsou jediní. Takové tu jsou dva. Inu, kodex je kodex a ten se musí dodržovat.  Proč tenhle seriál vznikl je záhada nejzáhadnější. Větší nudu aby člověk pohledal. Je to seriál konverzační, ale ani ty dialogy nemají žádnou logiku. Tento seriálový počin je zkrátka kandidátem na nejhorší seriál všech dob. ()

Johny M. 

všechny recenze uživatele

OK, další Válka světů; tentokrát osmidílná, kde první díl navnadí a pak... nic. Dramatická sci-fi telenovela, kde jsou místo klasickejch tripodů jen jakýsi mecha-psi na technologicky dost bídný úrovni, pár divnejch postav a příběh kterej nikam nevede (ano, i konec je otevřenej a dost pochybuju, že se na něj někdy naváže). Jako bonus ještě pár potřehů (spoilerů?), který v moderním evropským seriálu nesmí chybět a jistě je spousta diváků "ocení": příběh je sice o prdu, ale je důležitý tam narvat chudáka uprchlíka, kterej utíká před válkou, ale je naštěstí hroznej dobrák, sluníčkovou nánu, která nechce vetřelce zabíjet, ale poznat, opakovaně černobílej sex, incest, homosexualitu... škoda, ještě mohli na závěr poznamenat, že ta invaze a apokalypsa zachránila zemi před klima-katastrofou. 2,5* a vlastně ani nevim za co. ()

warrenur 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ako to zhrnut..... Pilot vas navnadi, aby vas zvysne epizody uplne rozladili. Naivne, bez atmosfery a "odhalenie" v zavere, pokial cakate nejake vysvetlenie a posun, kvoli ktoremu ste to vobec ochotni dopozerat, za to nestalo. Za mna, skoda investovaneho casu. Herecky a scenaristicky sa jedna o vyrazne slaby snimok. Necudujem sa obcasnym rozcarovanym "odpadom". Slabucke dvojhviezdie. Neodporucam. Objektivne este o hviezdu nizsie. Casom ju tam mozno i dam. ()

Galerie (384)

Zajímavosti (3)

  • V epizodě spěchá Jonathan (Stephen Campbell Moore) zpět za rodinou do Londýna, na ulici si v zácpě najde taxi – stříbrná Škoda Octavia kombi druhé generace, které si najme. V dalších záběrech ale jede v taxi stříbrná Škoda Octavia první generace, která s ním v nastalém zmatku havaruje a spadne do řeky. (SsgtJira)
  • V několika záběrech používají vojáci i civilisti se zbraní, kolimátor typu Eotech 552, jako optiku a přitom je to pouze zaměřovač se světelným záměrným bodem a nijak nepřibližuje, natož aby měl v sobě záměrný nitkový kříž (jak bylo několikrát ukázáno). (Ace.A.T.L.)
  • Po útoku mimozemšťanů se vědkyně vydá na průzkum okolí. Když vycházejí z observatoře, jde s ní 11 vojáků. Po útoku mimozemských dronů ale tři vojáci zemřou v boji, přesto při cestě zpět s ní jde 9 vojáků, v jednom záběru dokonce 10. (SsgtJira)

Reklama

Reklama