Tenhle film mě mile překvapil. Vskutku originální námět - 12 členek dámského dobročiného sdružení v Britském Knapely se rozhodne pomocí charity získat peníze na novou pohovku do klubu. To samo o sobě není jistě nic originálního, kdyby ovšem dvě hlavní hrdinky nepřišly s nápadem nafotit lechtivé akty do tradičního klubového kalendáře. Nejdříve sice váhají, přeci jen nejsou nejmladší, ale nakonec souhlasí a akty opravdu nafotí. Poté se strhne lavina událostí zapříčiněná právě fotkami a vše bude trochu jinak než si dámy představovaly. Musím uznat, že se jedná o originální a vtipný film plný svérázného britského humoru, který je zde však až na pár výjimek v podání ryze ženském. Sympatické výkony hlavních představitelek (speciálně Helen Mirren) z filmu dělají nadprůměrnou záležitost a jedna ze závěrečných scének v Hollywoodské papundeklové uličce nemá chybu :)(2.10.2006)

Calendar girls sa mohli stať klasikou, rovnako, ako chlapi, ktorí to skúsili so striptýzom, lenže bohužiaľ im škodí fakt, že ich 108 minútová stopáž mi pripadala aspoň o tretinu dlhšia. Takže režisér asi niekde urobil chybu. Je to škoda, pretože sledovať anglickú, skôr narodenú hereckú smotánku, ako sa pri natáčaní pred kamerou super baví, je fajn, ale malo by sa to preniesť aj na diváka. Vidieť znova to už určite nechcem.(15.12.2012)

Musím říct, že na tenhle film jsem se předem docela těšila, navíc jsem ten den měla akorát náladu na nějakou nenáročnou zábavu, navíc s kvalitním obsazením, což byla jen třešnička na dortu. Helen Mirren jsem kdysi nějak nevnímala, ale dnes je mi sympatická a je to prostě paní herečka! Film je to velice příjemný. Sem tam smutný, jindy zase hodně veselý, ale pořád jsem z něj cítila jakousi lehkost, lidskost. Příběh je to hezký, dojemný, pěkně to ubíhalo, nenudila jsem se ani trochu. Není to úplně čistých osmdesát procent, ale když to zaokrouhlím...(17.6.2013)

Zcela seriózně vzato a i podle mých kritérií je to na tři hvězdičky, ale cítila jsem to na čtyři. Ten moment, kdy suchý a velmi rezervovaný manžel ve věku kolem sedmdesáti let řekne při britsky precizní snídani své sedmdesátileté choti: Tvé akty jsou v Daily Telegraph, drahá. Mohla bys mi podat máslo? je geniální.(6.10.2010)

První hodina naprostej nářez:D, holky to parádně rozjely:) a se všim tim humorem a malebnou Anglií kolem to vypadalo vážně slibně, ale pak se přihrnuli novináři a vítala je Amerika a celá ta pokročilá krása šla do "kytek":). Věčná škoda, nechybělo tomu nic, to bych radši poloviční stopáž než protahovat úžasnej nápad neúžasnym.(29.12.2011)

• - Produkt skutečných „holek z kalendáře“ je možné objednat a přispět tím na dobrou věc na www.shopcreator.com/mall/leukemiashop. (Olík)

• - Hlavní zápletce byla za vzor skutečná nepříjemná událost, kdy se na kalendář nechaly zvěčit přítelkyně Britky Angely Bakerové, jejíž manžel zemřel na leukémii. Důvodem bylo získat prostředky na boj s touto chorobou. (Olík)

• - Skutečné „holky z kalendáře“ si mohli lidé poprvé pověsit na zeď v roce 2000. Tehdy se kalendáře prodalo přes dvě stě tisíc výtisků a časem k němu byly přidány čokolády, novoročenky nebo pohlednice, vše se stejnou tématikou. (Olík)