Holky z kalendáře

Hore bez

Komedie / Drama

Velká Británie / USA, 2003, 108 min

• eMeMko

Námět celkem zajímavý, provedení průměrné, výsledný zážitek podprůměrný. Nejsem sice cílová skupina, ale těch 108 minut bylo pro mě celkem peklo (hlavně ze začátku). Největší problém jsem neměl ani tak se zápletkou či hereckými výkony (ty byly naopak velmi povedené a všechny “babči” v čele s Hellen Mirren mají můj obdiv), ale s koncepcí celého díla. Zvláště první polovina byla složena ze shluku scén, které každá trvala maximálně 30 vteřin a šlo se zase dál. Z tohoto důvodu nemůžu hodnotit výše než dvěmi hvězdami.(23.6.2017)

70 % - Tenhle film je velmi zajímavou komedií či spíše komediálním dramatem, který se ale rozpadá na dvě poloviny. Ta první je brilantní, správně britsky suchá a echtovní, ta druhá se začne ředit do mainstreamových témat "morálka, čest, slušnost, rodina..." a přestává to být ono. Btw, tenhle příběh vznikl podle skutečné události, kdo vlastní DVD, může se o tom přesvědčit ve velmi zajímavém dokumentu.(27.7.2007)

Pohodová komedie se sympatickým obsazením (šmrncovní Helen Mirren v čele), nenáročným, ale naštěstí ani primitivním scénářem a s řadou vtipů různého (většinou milého) kalibru. Část druhé poloviny (před odletem na natáčení) mi připadala trochu rozvláčná a mrzelo mě, že nedošlo na setkání s Georgem Clooneym, jinak však nemám co vytknout.(15.12.2012)

Tenhle film mě mile překvapil. Vskutku originální námět - 12 členek dámského dobročiného sdružení v Britském Knapely se rozhodne pomocí charity získat peníze na novou pohovku do klubu. To samo o sobě není jistě nic originálního, kdyby ovšem dvě hlavní hrdinky nepřišly s nápadem nafotit lechtivé akty do tradičního klubového kalendáře. Nejdříve sice váhají, přeci jen nejsou nejmladší, ale nakonec souhlasí a akty opravdu nafotí. Poté se strhne lavina událostí zapříčiněná právě fotkami a vše bude trochu jinak než si dámy představovaly. Musím uznat, že se jedná o originální a vtipný film plný svérázného britského humoru, který je zde však až na pár výjimek v podání ryze ženském. Sympatické výkony hlavních představitelek (speciálně Helen Mirren) z filmu dělají nadprůměrnou záležitost a jedna ze závěrečných scének v Hollywoodské papundeklové uličce nemá chybu :)(2.10.2006)

No tak to jsem nečekal, na tento film jsem se kouknl v období naprostého filmového sucha a musím uznat, že jsem očekával naprostou kravinu o mladých krásých holkách. které prorazí do světa přes kalendář. CO jsem pak ale viděl to nemělo obdoby, velmi líbívý scénář s ještě lepší Julií Walters, plné anglického štiplavého humoru a velmi velmi zábavné. Zase jsem se jednou spletl - místo braku jsem viděl celkem solidní komedii při které jsem se opravdu bavil. Slabší 4 hvězdy.(15.9.2006)

• - Skutečné „holky z kalendáře“ si mohli lidé poprvé pověsit na zeď v roce 2000. Tehdy se kalendáře prodalo přes dvě stě tisíc výtisků a časem k němu byly přidány čokolády, novoročenky nebo pohlednice, vše se stejnou tématikou. (Olík)

• - Hlavní zápletce byla za vzor skutečná nepříjemná událost, kdy se na kalendář nechaly zvěčit přítelkyně Britky Angely Bakerové, jejíž manžel zemřel na leukémii. Důvodem bylo získat prostředky na boj s touto chorobou. (Olík)

• - Produkt skutečných „holek z kalendáře“ je možné objednat a přispět tím na dobrou věc na www.shopcreator.com/mall/leukemiashop. (Olík)