poster

Holky z kalendáře

 • Velká Británie

  Calendar Girls

 • Slovensko

  Hore bez

Komedie / Drama

Velká Británie / USA, 2003, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • cherita
  ***

  Kdyby striptéři z Do naha byli seriózní dámy v letech, vypadali by nejspíš jako Holky z kalendáře. Jenomže tyhle penzistky mají pro svoje obnažování kapku vážnější důvod, a tím pádem to není taková legrace. Což je škoda, protože celý ansámbl ženského klubu nemá problém získat si divákovy sympatie, hlavně ze začátku. Ale závěrečná pravda o tom, že sláva dokáže zničit přátelství i rodinu, už nemá takovou sílu jako plánování celého projektu a překonávání počátečních rozpaků.(6.12.2008)

 • subic
  ***

  286.000 liber z prodeje kalendáře aneb britské čarodějnice dobyly Hollywood. Film podle skutečné události, celkem vybraných 578.000 liber, otevření oddělení na léčbu leukémie, to je jistě chválihodné. Starší holky z dobročinného farního spolku se zhostí propagace léčby rakoviny a když se to podá zábavnou formou, tak z toho vznikne takovýhle film. Dal bych i 4 hvězdy, kdyby to bylo trochu kratší, místy je to opravdu utahané a prvních 45 minut je takových celkem nudných s očekáváním, když už to přijde, než to přijde a začne se fotit. A ani skvělá Helen Mirren to nezachrání.(28.11.2013)

 • LINKIN
  ***

  Zajímavej film, kámoši od toho odešli se slovy:"Nebudu koukat na kozy nějaký šedesátiletý rašple". Ale myslim si, že o tom to není. Je to spíš o tom entusiasmu k dané věci a tou je nafocení kalendáře napříč veškerým konvencím. Po hodině sledování filmu sem se ale začínal pomalu a jistě nudit a kdyby na konci nebylo "Podle skutečné události" bylo by to ještě o hvězdičku méně, protože si nedokážu představit, jak se tohle všechno semlelo mimo filmové plátno.(30.6.2006)

 • villon17
  ***

  První hodina naprostej nářez:D, holky to parádně rozjely:) a se všim tim humorem a malebnou Anglií kolem to vypadalo vážně slibně, ale pak se přihrnuli novináři a vítala je Amerika a celá ta pokročilá krása šla do "kytek":). Věčná škoda, nechybělo tomu nic, to bych radši poloviční stopáž než protahovat úžasnej nápad neúžasnym.(29.12.2011)

 • lennyd
  ***

  Chris a Annie patří k obyčejným ženám anglického venkova. Obě jsou také členkami Ženského klubu, kde se obě úspěšně nudí (historie pěstování brokolice není asi nejzábavnější téma). Bohužel manžel Annie se dozvídá, že má rakovinu, a po úporném boji svůj boj prohrává. Obě ženy chtějí pomoci v boji proti této nemoci, takže se rozhodnou se svými přítelkyněmi vydat kalendář aktů. Vzhledem, že jde o postarší dámy, je o skandál v anglických vodách postáráno... Vzhledem k tomu, že jde o film dle skutečné události (v současnosti je prý vydáván druhý ročník kalendáře), nelze hodnotit smysl jejich počínání (ani bouři zájmu, kterou svým činem vykonaly). Prostě to tak asi bylo. Částečně film připomíná starší snímek Do naha!... Docela jsem se bavil při scénách s focením (milé dámy se chtěly nechat fotit, ale nesnesly aby je kdokoliv (včetně) fotografa viděl)... Ale ten kalendář bych mít nemusel :)(10.7.2004)

 • - Produkt skutečných „holek z kalendáře“ je možné objednat a přispět tím na dobrou věc na www.shopcreator.com/mall/leukemiashop. (Olík)

 • - Skutečné „holky z kalendáře“ si mohli lidé poprvé pověsit na zeď v roce 2000. Tehdy se kalendáře prodalo přes dvě stě tisíc výtisků a časem k němu byly přidány čokolády, novoročenky nebo pohlednice, vše se stejnou tématikou. (Olík)

 • - Hlavní zápletce byla za vzor skutečná nepříjemná událost, kdy se na kalendář nechaly zvěčit přítelkyně Britky Angely Bakerové, jejíž manžel zemřel na leukémii. Důvodem bylo získat prostředky na boj s touto chorobou. (Olík)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace