Reklama

Reklama

Jarhead: Law of Return

  • Slovensko Mariňák 4 (více)

Major Ronan Jackson (Devon Sawa), skúsený stíhací pilot izraelských obranných síl a syn amerického senátora (Robert Patrick), je pri prelete sýrskym vzdušným priestorom zostrelený. Po tom, čo sa mu zázrakom podarí prežiť, zajmú ho bojovníci protiizraelského hnutia Hizballáh. Príslušníci amerických jednotiek, ktoré operujú neďaleko na spoločnom vojenskom cvičení, musia nečakane zmeniť svoje plány a vyraziť do ostrej záchrannej akcie, aj keď na to nie sú pripravení ani špeciálne trénovaní. Elitní americkí vojaci pod vedením seržanta delostrelectva Davea Torresa (Amaury Nolasco) riskujú svoje vlastné životy v nádeji, že zachránia spojenca, ktorého vlastne nepoznajú a s ktorým sa nikdy nestretli. (TV JOJ)

(více)

Recenze (12)

Lacike 

všechny recenze uživatele

Vzhľadom na produkčné zázemie majors štúdia to má kompetentnú technickú stránku a nepôsobí to extrémne podfinancovane. Hodinu sa buduje zápletka o vojakovi (exteen hviezdička Devon Sawa), ktorého zostrelia za nepriateľskou líniou a tak armáda vyšle komando vedené exhviezdou Prison Break (Amaury Nolasco), ktorému drsniaka neuveríte ani na sekundu, na jeho záchranu. Budovanie vzťahov sa príliš nevydarilo a bolo mi úplne jedno jak to dopadne. Film sa berie príliš vážne a hrá na patriotistickú stránku, takže ku koncu som už mal po krk záberov na USA vlajku. Záchranou filmu mohli byť akčné scény, ktoré sa rozpútajú v poslednej tretine. Ale sú to také tuctové prestrelky bez invencie a nie je tu žiadny pamätný záber. Takže výsledkom je nudné akčné béčko s priemernou akciou. Behom sledovania ma akurát napadlo, že je škoda, že Lionsgate nevyužíva podobne svoju značku Expendables a nesype jeden DTV spin-of za druhým v ktorom by sme sledovali misie Lundgrenovej, Crewsovej alebo Coutureovej postavy s tým, že by sa tam na pár minút mihol Sly, ktorý by ich vyslal do akcie. 4/10. ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

(50%) Dá se říci, že je tohle takové nepřímé pokračování série Mariňáka. Již čtvrté, ale spíš bych to bral jako samostatný film. No, jak je u tohoto režiséra Dona Michaela Paula zvykem, lepší jak průměrný snímek zřejmě asi nikdy nenatočí. Měl jsem dilema, jestli mám vůbec dát tu slabou třetí hvězdu, ale nakonec jsem se slitoval. Přeci jenom bych nehledal až takové mouchy. Děj je prostý a celkový rozsah tématu je dosti nezáživný. Tempo to má pozvolné a i bych snad ubral takových 10-12 min délky. Akce je tu rozložena tak akorát, velké kvantum jí zde není, ale dostatek ano. Tvoří ji především přestřelky nebo rychlé zneškodnění nožem. Jenže mě režisérův styl prostě nesedí. Akční sekvence mi přijdou celkem nudné. Líbila se mi jen ta jedna, kdy později zajatý major, po katapultování zneškodní několik protivníků. Pak už zde není o co stát. Technicky je to natočeno obstojně, ale žádný hlubší požitek jsem z toho neměl. Máme tu i nějaké ty výbuchy, některé jsou fajn, některé zas moc umělé. Herecké obsazení je na tom docela dobře. Nejvíc mě bavil Devon Sawa a Amaury Nolasco. Zato Robert Patrick se sem snad ani nehodil. Hudba celkem ok. Finále bylo trochu divné, ale zas to aspoň nebylo až tak happyendovské. Neškodná jednohubka a čistý průměr to je, neurazilo to, ale ani nijak zvlášť nepobavilo. ()

Reklama

mira007 

všechny recenze uživatele

Béčkový válečný akčňák o americko izraelském týmu, který musí místo společného cvičení jít zachraňovat sestřeleného pilota z rukou jakési iránské milice v Sýrii. Film, který se tváří strašně vážně, má pár známých tváří ( už zase terminátor T-1000 Patrick nebo Yael Eitan aka zlobivá dcerka Dana z Hatufim ), ale jinak jsou herecké výkony ve stylu drsné testosteronové osmdesátkové školy. Provedení je sice béčkové, ale technická stránka akce a výpravy je na velmi solidní úrovni. Jestli tento film k něčemu přirovnat, tak k nějakým Seagalovkách posledních let akorát o milimetr inteligentnější. ()

VanTom 

všechny recenze uživatele

Prosté "CoD" válečné béčko není neschopně natočené ani zvlášť hloupé, patetické či heroizující, jen jede tak nějak monotónně, na půl plynu. Přímočará akční záchranná mise v Bulharsku (pardon, Sýrii) za celou dobu nevtáhne, přestože profesionální (a náborově správní, "cool") vojáci mají celkem osobnosti a jejich hlášení nepůsobí strojeně. 50 % ()

Zaks 

všechny recenze uživatele

Akčné B, ale po technickej stránke slušne zvládnuté. Zbrane, vozidlá, lietadlá, dron, riadiace stredisko, nočné videnie... toto všetko bolo OK + prestárnuté T-1000 :-) Celý príbeh bol však dosť nezáživne podaný. A ťažisko filmov tohto typu - prestrelky mi prišli hodne hlúpe, často som poriadne nevedel, kde je kto, proste len streľba a zrazu mŕtvy (v drvivej väčšine arabský) vojak padá k zemi. Horší priemer. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (1)

  • Natáčanie filmu prebiehalo v Izraeli a v Bulharsku. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama