Královské návštěvy 20. století

• Austrálie A Royal Tour Of The 20th Century
Austrálie, 2019, 4x45 min

V centru nejikoničtějších událostí 20. století stála britská královská rodina: dvě světové války, soumrak velkých říší, korunovace, svatby, přepychové cesty po světě, móda a bulvární klepy. Bylo to století, ve kterém královská rodina ve velké míře ovlivnila mnoho rozhodujících historických okamžiků a svým podílem, respektive účastí v nich zanechala nesmazatelnou stopu na tomto důležitém údobí moderních světových dějin. Prostřednictvím čtyř epizod seriálu budeme moci sledovat královské oficiální cesty a státní návštěvy, objevovat vzdálená místa s jejich pestrou historií, nahlédnout do života jednotlivých členů dynastie, ale zároveň se seznámíme i s historicky relevantními událostmi charakteristickými pro cílové destinace jejich návštěv a dozvíme se, z čeho plyne jejich symbolický význam na cestovní mapě britské královské rodiny. (TV Spektrum)

radomiil odpad!

Možná tak Kreténské nechutnosti nejen minulého storočia-jediná vyjímka zněla prozřetelná Diana jinak v chmurném soumraku, jež by v obyčejném reálném životě každého z nás neovlivnila ani prd,natož jakoukoli stopu!Bezvýznamné oficiální večírky a podobné nehoráznosti vyžírků společnosti, kteří nerozlousknou ani jestli je Země kulatá)kudla by se mě v kapse rozevírala jenom při pomyšlení na taková vydržovaná"panovnická" dynaseskupení. ()