Fascination

Drama / Horor / Erotický

Francie, 1979, 80 min

Jean Rollin

Skvělé prostředí opuštěné zámku, obklopeného vodním příkopem a jedinou cestou ven. Jelikož jsem do teď měl za sebou pouze jeden film od Rollina a to Zombie lake, nečekal jsem žádnou kvalitu. Kupodivu mě Jean dovedl příjemně překvapit. Jakási snová atmosféra se táhne celým filmem, zlodějíček se zpočátku snaží odolávat dvěma dívkám a nakonec podlehne. Pomalu ale jistě se blíží půlnoc a s ní i nachystané překvapení. Kdo by nepodlehl, když by ho na zámku držela Brigitte Lahaie, že? Rád se k tomuhle filmu zase někdy vrátím.(15.1.2012)

• Campbell

Ty vole zase jsem se nechal napálit. Poslední dobou jsem viděl hodně filmů od Rollina a téměř všechny se týkaly upírů, tak jsem si řekl že další upírárny raději ne, protože předešlé byly celkem sračky. No ale díky hodnocení jsem dal nakonec šanci i tomuhle. A dopadlo to špatně. Tenhle film pro mě nemá žádnej význam, atmosféra hradu je sice ze začátku poměrně slušná, ale Rollin strašně už vykrádá sám sebe. Je to nudné, nekrvavé a celkově děsně pomalé. Kdybych neviděl předešlé Rollinovy filmy šel bych s hodnocením výše takhle ale jen 2*.(21.12.2013)

• RetroMan

Anémie (chudokrevnost) byla vždy typickou nemocí lidí, kteří museli popíjet alespoň zvířecí krev kvůli své léčbě. Chuť zvířecí krve přestává stačit a tak se zrodil vampirismus (viz podobně Alžběta Bathory). Tento snímek však není ani příliš krvavý, ani zajímavý. Jedinou perlou filmu je krásná Brigitte Lahaie.(4.2.2012)

• Bloody13

Klasická "rollinovka", která nabídne 50% erotiky, 30% prázdného žvanění a 20% hororu. Ten zastoupí v podstatě jen pornohvězda Brigitte s kosou a závěrečná půlnoční večeře. Nečekejte však gore pochoutky, tentokrát je to jen o pár kapkách krve. Plusem jsou však samozřejmě ústřední lesbičky (moc hezky se na ně kouká) a jakási snová atmosféra. Jinak spíše pro kompletáře.(20.4.2015)

Snímek „Fascination“ je snímek v erotice trochu prvoplánový – v tom smyslu, že prostě jde o to ukázat nahá ženská těla – ale tuhle prvoplánovost podává celkem rafinovaně a hlavně opravdu velmi sexy. Ty ženy jsou tu krásné, přirozené a film, i když je ve své podstatě úchylný, je v tom podání erotiky velmi vkusný a vizuálně prostě krásný. A o nic moc jiného nejde.(2.1.2018)